Kontrowersyjny radny

0

Opisywaliśmy dyskusję, jaką radni z Klembowa przeprowadzili podczas analizowania listy projektów inwestycyjnych z lat 2009 – 2014. Przypomnijmy, że radny Zdzisław Rasiński po przeanalizowaniu urzędowej dokumentacji, poinformował wszystkich o swoich podejrzeniach dotyczących defraudacji gminnych pieniędzy.

W ubiegłym tygodniu sprawa ta ponownie wywołała szeroką dyskusję podczas sesji Rady Gminy w Klembowie.

– Wniosek, jaki złożyłem 28 maja do Rady Gminy, dotyczył skierowania do prokuratury podejrzenia o popełnieniu przestępstwa, polegającego na uszczupleniu budżetu gminy Klembów w latach 2009 – 2014 na kwotę około 530 tys. zł oraz podejrzeniu defraudacji na kwotę 41 tys. 500 zł. Zwracam uwagę, że ten wniosek nie był skierowany przeciwko konkretnej osobie, lecz przeciwko problemowi. Przypominam, że chodziło o odzyskanie opłaconych projektów na wykonanie ulicy Radiowej w Woli Rasztowskiej oraz ulicy Leśnej w Nowym Kraszewie. W międzyczasie otrzymałem pewne dokumenty od gminy. Wówczas, żeby nie powodować utrudnień w działalności Urzędu Gminy oraz nie ujawniać strategii kancelarii prawnej w tej sprawie, wysłałem do przewodniczącego Rady Gminy prośbę o wstrzymanie procedury związanej ze złożonym do prokuratury wnioskiem – tłumaczył radny Zdzisław Rasiński, który wyniki swojej kontroli postanowił przedstawić radnym.

– Protestuję przeciwko powielaniu kłamstwa, że w gminie Klembów sprzeniewierzono 500 tys. zł na projekty. Skąd pan wziął tę kwotę? Pan zsumował kwotę z tabelki, którą przygotowałem dla radnych. Było to zestawienie wszystkich prac projektowych wykonanych w latach 2009-2014. Większość z tych projektów została wykonana. Nie rozumiem pana oskarżeń i proszę o zważanie na słowa -informował wójt Rafał Mathiak.

Więcej na łamach Wieści

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj