Odbudujemy Polskę silną

18

Bez wątpienia 95. rocznica Bitwy Warszawskiej obchodzona w Radzyminie przejdzie do historii tego miasta i regionu. Co więcej, za sprawą obecności na mszy Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wygłoszonego przemówienia i tez w nim zawartych z pewnością odbije się głośnym echem nie tylko w kraju, ale i za granicą. To w Radzyminie usłyszeliśmy z ust prezydenta zdania, które zaprzeczają głoszonej w kampanii dewizie „Polska w ruinie”.

Dla mieszkańców Radzymina obecność „zacnych głów” podczas obchodów kolejnych rocznic „Cudu nad Wisłą” nie jest niczym nowym. Wciąż w rankingu najważniejszych wizyt na szczycie znajduje się niepodzielnie wizyta Jana Pawła II. Przez lata przyzwyczaili się do występów prezydentów, posłów czy premierów, wnikliwie wsłuchując się w to, co pada z przykaplicznej ambony.

Tym jednak razem wydaje się, że wizyta dopiero co zaprzysiężonego Prezydenta, potwierdzona w ostatniej chwili, stała się występem szczególnym i wielce oczekiwanym. Dało się to wyczuć od poranka 15 sierpnia, bowiem tego dnia w mieście nie mówiło się o niczym innym, tylko o tym, że „głowa państwa” odwiedzi miasto Cudu.

Przygotowania do wizyty trwały krótko, z większością zadań jakoś się uporano, choć nie obyło się bez wpadek, choćby tej, gdy prezydent wraz z małżonką został niekontrolowanie otoczony przez tłum mieszkańców w chwilę po zakończeniu uroczystości na cmentarzu. (…)

– Jesteśmy w stanie odbudować Polskę silną. Duch zwycięstwa po Bitwie warszawskiej pozostał w narodzie i poszedł dalej. Polska rozwijała się gospodarczo w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Niemożliwe stało się możliwe. Potrafiliśmy. Oni podnosili Polskę z ruin, z niczego. My musimy Polskę tylko naprawić w wielu dziedzinach. W jakiej jesteśmy dziś dobrej sytuacji. Wierzę w to, że my jako Polacy, spadkobiercy tamtej idei, jesteśmy w stanie to zrobić – mówił prezydent w swym wystąpieniu. (…)

Więcej na łamach Wieści.

18 KOMENTARZE

 1. Do xyz a wy rzadzicie juz tyle lat i co czym mozecie sie pochwalic zbliza sie wasz kres zaglada w oczy oj bedzie sie dzialo po 25 pazdz

  • Bolo wyluzuj. Nie jestem związany ani z POprancami, ani z PISdzielcami. Jedni warci drugich i jedno można o nich powiedzieć z całą pewnością, cytując Piłsudskiego „kury szczać, prowadzać, a nie politykę robić”. Jak rządzą PISdzielce to kto, jak kto, ale mieszkancy Wołomina i okolic wiedzą.

 2. Na gorące głowy. PiS w powiecie wołomińskim rządził przez ostatnie cztery lata . Moim zdaniem szału nie było. Pan Uściński , były już starosta, ma szanse na poselskie ławy. Pan Sasin jest już tam od czterech lat. Więc nie piszcie idzie nowe.

 3. Dlaczego politycy PiS tak się boją powiedzenia że ,,Polska jest w ruinie”,bo ja widzę Wołomin i okolice w ruinie,praktycznie wszystkie największe zakłady zrujnowano np;,hutę szkła,stolarkę,ELTOR,naftę,BUDOR,TELKOM,ceramikę,spółdzielnie pracy itd.

 4. Dobrze, że Duda przyjechał do Radzymina, bo tak uroczystości wypadłyby bardzo blado. Za poprzednich władz uroczystości obchodzono z większym rozmachem. A z czego teraz Radzymin zasłynie? Z festiwalu Singera?

 5. Oświadczam wszystkim, że za to, co Wieści Podwarszawskie zaprezentowały w ostatnim numerze w związku z wizytą Pana Prezydenta Andrzeja Dudy w naszym powiecie w Radzyminie z okazji cudu nad Wisłą – i z tego powodu, że całą treść przemówienia Pana Prezydenta sprowadziły cynicznie do jednego stwierdzenie, iż zapamiętamy z wizyty tak dostojnego gościa w naszym domu, iż Polska nie jest jednak w ruinie, tylko trzeba ją naprawić, oraz z tego powodu, że relacja z wizyty Pana Prezydenta została opublikowana na ostatniej stronie numeru (przed samymi ogłoszeniami) – nie będę więcej kupować Wieści Podwarszawskich ani czytać czegokolwiek przez nie publikowanego. Wieści Podwarszawskie udowodniły mi (myślę, że wszystkim rozsądnym mieszkańcom również), że są tygodnikiem posługującym się kłamstwem, hipokryzją, plują na to, co dla nas Polaków jest ważne i dobre. Chciałabym jednocześnie zaapelować o to, aby pojawiła się na rynku gazeta, która byłaby gazetą rzetelnie informującą nas mieszkańców o wydarzeniach i życiu, która nadawałaby odpowiednią rangę wydarzeniom ważnym i najważniejszym dla naszej wspólnoty.

 6. Droga Renato. Tak jak Ty wiecej nie kupisz, tak ja zachęcę sasiada. Wynik ekonomiczny wyjdzie na zero. Taka gazeta jest potrzebna, a jesli chodzi o inne tytuły które będą bardziej „pod Ciebie” to bez wątpienia już niedługo ukaże się „Nasze Forum Wołomin”. W tym Waszym forum bez watpienia będą ochy i achy.

  • komu taka gazeta jest potrzebna? Gazeta, która kłamie, która broni oszustów, która hołduje hipokryzji, która nie potrafi z kulturą reprezentować mieszkańców – tak jak i Pani Radwan tego nie potrafi wysyłając pretensjonalne listy do Pana Prezydenta – komu taka gazeta i taka władza jest potrzebna?

   • popieram – ten list to wg mnie i wielu go czytających swoiste kuriozum, zapewne zdaniem wielu dowód pychy i odrealnienia tej ekipy z ratusza. Chodzi o ten pierwszy, z 4.08., ze stemplem kancelarii prezydenta, który jakoś zniknął ze stron, tweetera, pani Radwan … czyżby zamieniony na poprawniejszy politycznie bo pierwsza próba nieudana ? nie wiem. a tacy fachowcy … tamten nie dość, że zaczynał się od słów „w nawiązaniu” jak urzędowe proste pismo, i ten ton, i że władze miasta i burmistrz Pani Radwan są gotowi do rozmów i spotkania jakby to nie im miało zależeć .. . to wyznaczyli jeszcze konkretną godzinę kiedy miałby Prezydent przyjechać – prawdziwy nietakt , faux pas. Łaskę zrobili czy jak? Można sobie pomyśleć. I dziwić się, że Prezydent ominął łukiem Panią Burmistrz Radwan i Ossów i przyjechał do Radzymina. Widać kultura była większa 🙂 . … no i dlaczego pani Radwan nie załatwia kasy po linii partyjnej ? U pana Struzika czy Piechocińskiego? czy wcześniej i dlaczego nie prosiła o patronat Pana ówczesnego Prezydenta Komorowskiego ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj