Co z SK bankiem?

2

Wiadomość z wtorku 11 sierpnia spadła na pracowników i klientów Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SK bank) jak grom z jasnego nieba. Tego dnia prawo podejmowania uchwał i decyzji we wszystkich sprawach banku przejął wprowadzony przez Komisję Nadzoru Finansowego zarząd komisaryczny, a dotychczasowy zarząd banku został odwołany. Tego dnia także rozpoczęła się gorączka wypłat pieniędzy, która w kilku przypadkach zakończyła się awanturami.

Najgorzej było w minioną środę i w czwartek, kiedy to w oddziałach banku tworzyły się gigantyczne kolejki klientów, zdecydowanych na wypłatę swoich pieniędzy. Na nic zdał się uspokajający, wtorkowy komunikat, w którym nowy zarząd zapewniał: „Decyzja KNF nie wpływa na sposób obsługi klientów Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie. Bank spółdzielczy nadal będzie świadczył usługi w pełnym, dotychczasowym zakresie. W mocy pozostają stosunki umowne łączące Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie z klientami. Nadal obowiązują również umowy z pracownikami i kontrahentami banku spółdzielczego.” W bankomatach i tak zabrakło pieniędzy, a kasjerzy musieli pozostać w pracy dłużej niż zwykle. Niektórzy spotkali się z jawną agresją spanikowanych klientów. W jednym z oddziałów klient szarpał innego, a w innym klienci grozili zabarykadowaniem się w lokalu, zaraz po tym jak obsługa poinformowała o zakończeniu godzin urzędowania. W wielu miejscach tworzyły się też komitety kolejkowe. (…)

Więcej na łamach Wieści.

2 KOMENTARZE

  1. Zaczeły pojawiać się już w banku kolejki wpłacających tych co tydzień temu pobierali bo w domu zaczęły szybko ..topnieć” po przeliczeniu przez wnuków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj