Rozmyty „Węzeł Zielonka”

1

Nad powiat wołomiński nadciągnęły czarne chmury – zarówno w dosłownym, jak i przenośnym tego słowa znaczeniu. W ostatnim czasie pogoda dała się we znaki, nie tylko mieszkańcom powiatu, ale i wykonawcom dopiero co wybudowanego węzła prowadzącego z Zielonki do Ząbek, który dosłownie rozmywa się na oczach kierowców.

Całkowity koszt projektu „przebudowa DW 631” na odcinku Nowy Dwór Mazowiecki – Zegrze – Nieporęt – Marki – Warszawa, od granicy tzw. „Węzła Zielonka”, to 37 mln zł netto. Inwestycję zrealizowała firma Skanska, na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. W ramach tych prac wykonawca przebudował również skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 634 na terenie miasta Zielonki i Ząbek.

Niestety niespełna rok po oddaniu drogi do użytkowania, konieczny jest jej remont.

Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg w Wołominie Stefan Perzanowski nie kryje zaskoczenia. – W miniony piątek skontaktowaliśmy się w tej sprawie z wykonawcą – firmą Skanska, która ma 3 tygodnie na naprawę i zabezpieczenie skarp tak, aby w przyszłości nie było podobnych problemów. Oczywiście wszystkie dodatkowe koszty związane z naprawą objęte są gwarancją i zostaną w pełni sfinansowane przez wykonawcę.

Więcej na łamach Wieści

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj