„Ossów Park” ma zielone światło

4

Wszystko wskazuje na to, że budowa Centrum Handlowego przy ulicach Nadarzyńskiej, Orląt Lwowskich i Husarii w Kobyłce weszła w kolejny etap realizacji. W ubiegłym tygodniu inwestor wystartował z promocją projektu budowy kobyłkowskiej Galerii Handlowej, która otrzymała nazwę „Ossów Park”. Z najnowszych informacji wynika, że wielofunkcyjne centrum handlowe rozmieszczone zostanie na powierzchni 55 tys. mkw. Będzie tam 150 butików i punktów usługowych, hipermarket Auchan i rozbudowana strefa rozrywki z kinem i miejscem zabaw dla najmłodszych oraz częścią restauracyjną.

Centrum Handlowe zajmie budynek z otwartym parkingiem na poziomie 0 i galerią handlową na poziomie +1. Na parkingu zaplanowano miejsca dla 2,5 tysiąca samochodów. Projekt architektoniczny, który współtworzą pracownia Bose International Planning and Architecture i Egis Group, zakłada wpisanie bryły w otaczający krajobraz, co odzwierciedli elewacja budynku. Budynek galerii ma zostać wybudowany z najnowocześniejszych materiałów. Elewacja zostanie stworzona z elementów ceramicznych lub płyt kompozytowych. Budowa Galerii Handlowej ma przynieść wiele korzyści dla Kobyłki. Przekonuje o tym wiceburmistrz Kobyłki Piotr Grubek. – Jeśli chodzi o kwestie proceduralne, to inwestor otrzymał już pozwolenie na budowę galerii, ale od decyzji wydanej przez starostę wołomińskiego wpłynęło odwołanie, które jest obecnie analizowane przez wojewodę. Są już wydane i prawomocne inne pozwolenia niezbędne do rozpoczęcia budowy (np. pozwolenie wodnoprawne). Cieszy fakt, że ten etap projektowy i uzyskiwania zezwoleń zmierza ku końcowi. Korzyści dla miasta Kobyłka i mieszkańców z tej inwestycji będą duże. (…)

Więcej na łamach Wieści.

4 KOMENTARZE

  1. Skoro obecnie na Nadarzyńskiej nawet nie ma stabilnego pobocza, są pustkowia ( samochody nie mają jak się wyprzedzać , bo tylko po 1 pasie w każdą stronę ) to może i dobrze dla przyszłych klientów, że niezbyt przyjazna okolica się zmieni.
    Tyle, że różnych planów, wizualizacji to już sporo się naoglądałem.

  2. Kolejna Galeria a PIMB likwidują, tak powinno być?Powiat Wołomiński handlem stoi, ale raczej to nie o takie inwestycje powinnniśmy zabiegać.

    • PIMB to bardzo atrakcyjny teren pod działalność deweloperską. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Pewnie ktoś kogoś materialnie zainteresował i jest likwidacja.

  3. Fajne, bardzo fajnie dwie galerie handlowe z dwóch stron Wołomina na dwóch wjazdach, które i tak są zapchane. Bardzo dobry pomysł , zróbmy sobie mur obronny z galerii handlowych nikt ani nie wiedziec ani nie wyjedzie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj