Reklamowe eldorado

43

Inspiracją do napisania tego tekstu jest plakat i to wcale nie wyborczy, który od dłuższego czasu zawieszony jest na skrzyżowaniu głównych ulic Wołomina. Tuż przed przejściem dla pieszych, róg ul. Wileńskiej i Legionów na biało-czerwonych rurkach zabezpieczających pieszych przed autami, wisi portret byłego burmistrza Wołomina.

Wyszukane zdjęcie bohatera i z licem zwróconym w stronę budynku wołomińskiego SKOK informuje nas o możliwości nawiązania kontaktu z obecnie już powiatowym samorządowcem. Rychło w czas, bowiem miasto pełne jest mieszkańców, którzy w czasach jego rządów na wspomnianą rozmowę, podzielenie się tym, co im dokucza, i dręczy musieli czekać tygodniami. Niejednokrotnie byliśmy informowani, jak sekretarka burmistrza wyznaczała termin wizyty z trzymiesięcznym wyprzedzeniem, ale ten i tak nie był gwarantem spotkania.

Dziś jest inaczej, były burmistrz sam oczekuje na gościa, nie będąc już rządzącym, a co najwyżej nieudolnym „dziennikarzem” opisującym rzeczywistość wedle partyjnego klucza. Zawieszając plakat nawet nie zapytał o zgodę, nie sprawdził, kto jest właścicielem drogi, zakładając niesłusznie, że powiat, a skoro tak – to można.

Wiadomo nie od dziś, że politycy, kandydaci na nich w okresie wyborczym zawieszają banery, gdzie tylko popadnie. Latarnie, przystanki, skrzynki elektryczne w mieście zamieniają się w tablice ogłoszeniowe. Oklejone są setkami plakatów z twarzami osób, które startują w „wyścigu o fotel”. Przeważająca ich ilość naklejona jest nielegalnie.

Bez trudu znaleźliśmy je także w kilku wybranych gminach powiatu wołomińskiego. W Zielonce, tuż obok Glinianek, na parkingu nielegalnie stanęła potężnych wymiarów konstrukcja z bilbordem reklamującym kandydata na posła z ramienia PiS.

Nielegalna, bo sprawdziliśmy, stalowa budowla niczym kinowy ekran, nie została zgłoszona nigdzie. Co za tym idzie, pełnomocnik wyborczy partii, zapomniał zapłacić za to co stoi. Niebawem zapłaci, powiększając kwotę o kary umowne.

W gminie Kobyłka nie jest lepiej. W okolicach Bazyliki Mniejszej, drzewa parku „przystrojono” plakatami wyborczymi PiS. W niczym nie przeszkadza im fakt, że wieszanie takich „rzeczy” na drzewach jest zabronione i opisane stosowną ustawą. To miejsce w Kobyłce od lat cieszy się uznaniem, mam nadzieję, iż wreszcie posypią się kary tym bardziej, że kilkadziesiąt metrów dalej usadowiono właściwy słup reklamowy. (…)

Więcej na łamach Wieści.

43 KOMENTARZE

 1. Jak napisałem na facebooku pod owym zdjęciem pana Ryszarda że on wciąż tylko taki ładny to jakoś dziwnie post z fotką zniknął to się przypominam tu.
  A co do ustawiania bilbordów reklamowych na prywatnym terenie to mnie uczono iż taka budowla nie wymaga pozwolenia na budowę.

 2. Śmieszna ta gazeta. Wieści podwarszawskie = pslowsko platfusiarskie pisemko. Szkoda, że podczas wyborów samorządowych taka ochoczo pisemko nie zwróciło uwagi na nielegalnie wieszane plakaty, banery itp. Hmmm pewnie dlatego, że wieszały je osoby, dla których pisemko jest wstanie napisać wszystko czego sobie zażyczą. Widać platfusowe władze Powiatu, pslowe władze Kobyłki i Wołomina trzęsą portkami na wieść przyszłej władzy PiS. A głupia gazeta pomagając, piszę cokolwiek manipulując społeczeństwem lokalnym.

 3. WIEŚCI SIĘGNĘŁY DNA……WIEŚCI SIĘGNĘŁY DNA ……WIEŚCI SIĘGNĘŁY DNA………WIEŚ SIĘGNĘŁY DNA……STAŁY SIĘ ,,TRYBUNĄ LUDU” CZASÓW KOMUNISTYCZNYCH, OBECNEJ WŁADZY…ŻENADA
  Mija rok rządów Burmistrz Radwan w Wołominie TOTALNY zastój inwestycyjny i decyzyjny. Wieści nie zamieściły żadnego nawet zbliżonego do krytyki artykułu o obecnej władzy. Proponuję dla porównania sprawdzić 2011 rok gdy Wołomin tętnił inwestycjami , żadnego pozytywnego artykułu o burmistrzu Madziarze w tej gazecie nie znajdziecie.

 4. Załamany – porównałem. Rzetelnie. W 2011 roku w budżecie Gminy Wołomin zaplanowano 38 pozycji inwestycyjnych na łączną kwotę ok. 20 mln zł. W 2015 planuje się realizację 58 pozycji inwestycyjnych na łączną kwotę ok. 19 mln zł. Jak widać – kwota na inwestycje w porównywalnych okresach zmniejszyła się o 1 mln zł., zaś ilość zadań inwestycyjnych zwiększyła o 20.

  • Mariusz Florkiewicz – „kpisz czy o drogę pytasz”? W 2011r. wydatki majątkowe gminy stanowiły 18% wydatków. Burmistrz Radwan zredukowała je w 2015 do 13%. Ile to jest proszę sobie policzyć Szanowny Panie. Ilość pozycji inwestycyjnych jest w tym przypadku bez znaczenia. Na naszych oczach rozgrywa się dramat gospodarczy i polityczny. PSL realizuje politykę PiS z dużo gorszym efektem. Jego symbolem jest szara eminencja Jagodziński.

   • Chyba nie tylko on. Poważny udział ma w tym rada miasta, a nielubiany vice sam się na swoim stołku nie posadził. Nasza burmistrz to jeden z największych błędów wyborczych w historii miasta – z tego powinniśmy zdać sobie sprawę i nie dać się zagłuszyć radosnej trupie klakierów. Takiego nepotyzmu jeszcze nie było, chociaż poprzednik miał na tym polu niebagatelne osiągnięcia. Z plastyka nie masz gimnastyka, jak mawia czasami mój znajomy. Z tego składu osobowego władzy wykonawczej i ustawodawczej nic dobrego w mieście się nie zrealizuje.

   • Ale może warto zapytać dlaczego tak zrobiła, bo może powodem decyzji burmistrz Radwan były podwyżki i nagrody juz tuż po przegranych wyborach przyznane przez Madziara dla „zaprzyjaźnionych” pracownikow.
    Co do banerów jeśli ktoś startuje do sejmu bo chce stanowić dobre prawo to dlaczego w kampanii łamie je i nie szanuje środowiska, okaleczanie drzew jest karygodne.

 5. Florkiewicz , inwestycje dzieją się nie na papierze tylko w mieście , proponuję do następnego budżetu wpisać 1000 pozycji inwestycyjnych i z tego powodu się cieszyć. pozdrawiam

 6. Ciekawe dlaczego nie piszą o wicestaroście Łossanie którego plakaty wiszą na słupach……zapewne bez zgody właściciela…….ale wystarczy spojrzeć na baner reklamowy na stronie wieści gdzie gości wicestarosta i wszystko jasne….KASA….KASA…..KASA

 7. Ależ piszą tylko w dalszej części artykułu. O Ryszardzie też pozytywny artykuł wysmarowany na jedynce.Tylko zajrzeć się nie chce do papierowych Wieści. Łatwiej kłapać jadaczką i jad sączyć

 8. Czemu nie napiszecie że na OSiR został dyrektorem p.o Komunista, który na niczym się nie zna !!! Warto spytać byłego dyrektora Kusia za co poleciał ten pan z starego Basenu . !!!

 9. Załamany nie jestem na pewno, co do reszty możemy polemizować wszak nie każdemu podobać się muszę a i co stanu swojego umysłu za dużo zastrzeżeń nie mam ale też trudno bym sam ten aspekt oceniał, więc pozostawię to fachowcom, a nie osobom labilnym emocjonalnie.

 10. Obiektywnie mówiąc chuzia na Józia. Tym Józiem jest Pis, wyglada na to ,że tak jak w polityce krajowej jak i w powiecie wszystkie ręce na pokład aby nie dopóścić do władzy tej opcji. Patrzac na to obiektywnie uformował sie szeroki front anty pisowski.Pytam ,czy oni na takie reakcie zasługują. Czy wielu nie zdaje sobie sprawy,że jak są wszyscy na jednego , to Polak jako ten przekorny weżmie go w obronę? Po 8 latach obecnych rządów, nie mało sie nazbierało i to jest min. paliwo Pis. Mam wrazenie,że istniej jakaś panika i histeria przed ewentualnym dojściem do władzy przez Pis.A może nie będzie tak żle.Wracajac na nasze podwórko , co do byłego burmistrza Madziatra na pewno popełnił wiele błędów, ale dajcie mu szanse na poprawe, byc może wiele zrozumiał, nabrał pokory.W przedmiocie władzy w powiecie i Wołominie, było żle jest jeszcze gorzej i żadne zaklęcia i tematy zastepcze tego nie zmienią.
  ps.prośba aby nie zaniżać poziomu dyskusji na tym forum.Zawsze jak sa tematy nawiązujące do ogólnie mówiac zwiazane z Pis to atmosfera sie bardzo zaognia, to zaczyna być irytujace.Pozdrawiam wszystkich

 11. do @mm nie chodziło mi aby w jakikolwiek sposób wyróżniać byłego burmistrza Wołomina.Tak jak powiedziałem popełnił wiele błędów, a ja z czysto ludzkiego aspektu oceniam Go jak każdego człowieka, który może sie poprawić.Miejmy nadzieję,że tak bedzie w tym przypadku.Co do bardziej godnych i doświadczonych to zapewne są tacy, ale czy tak wielu?Pozdrawiam.

 12. Raz Madziar potraktował mieszkańców Wołomina z buta i tego mu nigdy nie zapomną. jak trzeba to przypomnę a były i takie terminy po pięć miesięcy by spotkać się z pryncypałem Madzią. Teraz zaprasza do kontaktu – ciekawie to brzmi ja sie pytam do jakiego kontaktu ………. panie ex burmistrzu ?. Specjalnie kiedyś przyszedłem do urzędu miasta by zobaczyć jak władza przychodzi do pracy. I tak sekretarka zjawiła się 8.15 a sam pan Madziar grubo po dziewiątej. na korytarzu gromy i pierony . Naród cierpliwy był do czasu. Dopiero po dziesiątej zaczęli zjeżdżać się panowie z Warszawki tzw. desant z Deszkiewiczem na czele. Wołomin to dla pana , panie Madziar już zakazany owoc i raz na zawsze wbij pan sobie to w łepetynę.

 13. Panie Ryszardzie wróć i pogoń ta bandę darmozjadów , kolesi, cwaniaków i szemranego towarzystwa. Z perspektywy widać że to co burmistrz Madziar pogonił z urzędu, wróciło ze zdwojona siłą z Panią Radwan, pod płaszczykiem ,,bezpartyjności” , gdzie może to powtarza że nie jest z PSL ciągnąc za sobą watahę PSL-owców

 14. O Madziar do poganiania to jest dobry, to chyba jakiś żart. To co działo się za jego panowania przechodzi ludzkie pojęcie. Zapomniało się o całych gromadach partyjnych kolesi z wysokimi pensjami, opłacanymi studiami, kursami, wysokimi nagrodami. Porównajmy te grupę z normalnymi urzędnikami, którzy przychodzą do pracy o 8:00 i pracują, a nie tylko lans po korytarzach urzędu.

 15. W Duczkach Madziar i tak znowu dostanie 90% poparcia w nadchodzących wyborach. Inaczej nie może być skoro Mikulski nas olał i przez lata nie zrobił nic dla Duczek. Dopiero jak przyszedł Madziar rozpoczęły się inwestycje. Niestety od kiedy miłościwie panującą została pani Radwan wszystkie planowane inwestycje w Duczkach zostały zatrzymane. Cała kasa mieszkańców Duczek znowu idzie na Wołomin. Do d. taki samorząd w którym duży Wołomin kroi z kasy sąsiednie miejscowości.

 16. Nie można się zgodzić że cała kasa idzie na Wołomin. W Wołominie nic się nie robi. Cała kasa idzie na posady dla swoich: szwagrów, kuzynów koleżanek, wspólników,całe zastępy z Psl i Po. Dodać jeszcze trzeba odwróconych działaczy Zielonego Wołomina z Ufnalem na czele. Zarzut Kasienki do Madziara że jest ładny być może słuszny, natomiast tego zarzucić Radwan nie można.

 17. Typowy pisowski hejt co z tego, ze my złe robimy inni tez. Prawda jest tak, ze z każdej prawie wołomińskiej ulicy wystaje pisowska gęba. Nawet jak resztę wziąć do kupy to i tak jest mniej tych śmieciowych plakacikow i banerów. Sami sobie szkodzimy i zaśmiecały miasto. Proszę mi wskazać, w którym miejscu redaktor skłamał w swoim tekście, przecież to wszystko zaśmieca nam miasto i apeluje do naszych władz o ściąganie nielegalnie ustawionych reklam. Skorzystamy na tym wszyscy bo nasze otoczenie zrobi się ładniejsze.

 18. Wymień ”odwróconych działaczy Zielonego Wołomina” chociaż jednego poza p. Ufnalem. !!! Mimo miejsca pracy nadal jest jednym z głównych działaczy przez co jest mu pewnie trudniej, tylko to ciężko pojąć jak się pluje jadem zza klawiatury.

 19. Rysio się znowu popisał zaprosił na spotkanie z prezydentem, a prezydenta nie ma. Kpiny !!!! Mota się chłopina, wywiesza się na płotach co wywołuje salwy śmiechu i pożałowania. Nie dostał miejsca na liście do sejmu, roboty za sutą gażę w powiecie nie ma, a wielki kredyt za domek spłacać trzeba. Marzy mu się powrót do urzędu w Wolominie, ale to już się nie wrati tak jak i ta horda pisowska co prze cztery lata drenowała miejską kasę z naszych podatków.
  Pozostało wam tylko pisowscy hejterzy wylewać żółć nienawiści na tym forum bo Was wołominianka Ela ograła i wasz pisowski matecznik z wielkim korytem zabrała. P(i)Sy szczekają karawana jedzie dalej. Widziałem taki baner Chcesz zmiany dla Polski głosuj na PiS ! czyli chcesz Polski w Ruinie glosuj na PiS !

 20. Podobno Rysiek już w Ząbkach sie zaznaczył u Perkowskiego. Jakimś tam referentem w UM jest. Po Uscinskim i Małkowej znalazła się posadka dla modela. Rysiek trzymaj się tego stoleczka bo do Wolomina już nie wrócisz jako burmistrz.

 21. Z szarego urzedniczyny na prezesa spółki? Ja pierdziu tak to tylko pisowcy potrafią. W Ząbkach takie numery walą a w Wołominie jadem plują. Najlepszy przykład moralności Kalego. Jak Kali bić innych to dobrze jak biją Kalego to już źle.

 22. Sorry ale gdzie inne partie? Wieści zostały biuletynem antypisowskim? Łossan i Akasamit z PO wiszą na wszystkich słupach w Zielonce, Markach i Ząbkach. Także nielegalnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj