Wspólny Bilet rusza w tym roku

15

Wszystko wskazuje na to, że już od 1 grudnia na linię wołomińską powróci Wspólny Bilet. Przedsięwzięcie będzie realizowane na mocy porozumienia ZTM z samorządami Wołomina, Kobyłki, Zielonki i Powiatu.

W ostatnim spotkaniu w ZTM uczestniczyli przedstawiciele gmin tzw. linii wołomińskiej oraz dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie Wiesław Witek i wiceprezes Kolei Mazowieckich Sp. z o.o. Dariusz Grajda. Poinformowali włodarzy powiatu, że zarówno ZTM, jak i KM uzgodnili zasady współpracy w sprawie naszej linii i możliwe jest podpisanie długoletniej (najprawdopodobniej na 4 lata) umowy wprowadzającej tzw. Wspólny Bilet na linię wołomińską jeszcze w tym roku. Jak relacjonują burmistrzowie, dyr. Dariusz Grajda zapewnił także, że Koleje Mazowieckie obecnie inwestują w tabor i po przebudowie linii kolejowej na trasie wołomińskiej można spodziewać się zmian w jakości pociągów. Teraz samorządy Wołomina, Kobyłki i Zielonki oraz Starostwo pracują nad podziałem kosztów i zapisami umowy z ZTM. (…)

Więcej na łamach Wieści.

15 KOMENTARZE

 1. po co nam ten bilet?! A nie lepiej kupić drutu kolczastego – i owinąć nim powiat ze 3 razy – żeby nikt sie nie wymknął a obce nie przylazły???

  paranoja

 2. A tak doprawdy to dokąd ten bilet? Bo jedyne obecnie połączenie z Warszawą do to Wileńskiej? Pytam po raz n-ty kiedy PKP łaskawie powie o przywróceniu połączeniu ze Śródmieściem. Który to już rok bez połączenia i PKP to nie boli. Powiat Wołomiński to chyba najgorzej skomunikowana okolica stolicy.

  Żal

 3. Wspólny bilet ma sens – jak honorowany jest w alternatywnych środkach komunikacji. A co tu w Wołominie może być alternatywne? Stalko? Z Ożarowa moge dojechać do Wawy autobusem lub pociągiem z Legionowa – też. Z Otwocka – mam autobus, skm i pociąg KM To samo Pruszków. A co w Sulejówku? – Bo to kraniec świata za lasem? – NIE ! tam też mam Skm, KM i Ztm. I wtedy – to jest wspólny bilet: kupuje jeden – jade – czym chce.
  Dlaczego – miasto Wołomin – ponad 50 000 miasto (jeszcze ) – nie ma linii autobusowej ZTM skoro nawet Wiązowna ma a leży 28km od Pałacu kultury, jest mniejsza o 2/3 od Wołomina a Wolomin leży 4km bliżej od tej wsi??? Albo Bobrowiec – wiecie gdzie to jest? Czy Złotokłos – to ci daleko!

  Jak Wołomin ma być konkurencyjny dla firm, młodych, pracowników – jak już ma w plecy z komunikacją?
  Kto mądry tu zainwestuje i kto będzie chciał dojeżdżać? Idiota chyba – skoro może w powiecie obok.
  Może takie pytania zadajcie mózgowcom w urzędzie – no chyba działacie dla dobra mieszkańców i swoich czytelników, droga gazeto.

  • Nawet do Młochowa dojeżdżają… Pierwszy raz słyszę o tej miejscowości 🙂
   Wołomin ma szanse na skm dopiero po remoncie infrastruktury kolejowej. Niestety do tego czasu to będzie jedna wielka tragedia. Nie ma dnia, żeby nie było problemów z pociągiem. Jak już pisałem – podróż pociągiem z Wołomina do Warszawy potrafi trwać nawet 60 minut, a w praktyce nie ma zwrotów za bilet w przypadku opóźnień i mogą robić to, co chcą… Najgorsze, że nie wiadomo ile to wszystko jeszcze potrwa – równie dobrze kilka miesięcy, co i kilka lat.

  • Ząbki nie są wymienione, bo nie mogą za to płacić.
   Taniej jest z Ząbek kupić bilety miesięczne oddzielnie
   do PKP Warszawa Zacisze-Wilno i bilet I strefa ZTM
   niż bilet II strefa ZTM.
   ZTM nie może zgodzić się na I strefowy Wspólny Bilet dla od Ząbek, gdyż w analogicznej sytuacji znalazłaby się wtedy Zielonka i układanka od nowa itp. itd..

 4. Generalnie w połączeniu z Warszawą zarówno drogowym jak i kolejowym rzecz rozbija się o remont infrastruktury, którą to ze wszystkich powiatówi podwarszawskich mamy najgorszą …

 5. Jakoś nikt nir pisze jaka stacja relacji Warszawa – Ttłuszcz będzie ostatnia dla biletu czy jak uprzednio Zagościniec czy tylko Wołomin a może jeszcze inaczej.

 6. Wspólny bilet od 1 grudnia. Rady wszystkich gmin na trasie WB oraz powiat przyjeły stosowne uchwały (poza rzecz jasna Ząbkami). Umowa z ZTM zawarta do 2019 roku. Więc drogi @Oloto biegnij do kościoła po spory zapas wody święconej 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj