„Kobyłka Dom” wreszcie ruszy?

10

Rok temu Rada Miasta Kobyłka wyraziła zgodę na utworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, której udziałowcami mieliby zostać miasto Kobyłka oraz konsorcjum Multibud W. Curzyński S.A. i Unidevelopment S.A. Spółka „Kobyłka Dom”, bo o niej mowa, ma mieć nadzór nad budową trzech budynków mieszkalno-usługowych w rejonie ulic Ręczajskiej, Fałata, Leśnej i Nadarzyńskiej. Być może już w przyszłym roku inwestycja ta ruszy pełną parą. W ubiegłym tygodniu radni wyrazili bowiem zgodę na włączenie kolejnego wspólnika do spółki „Kobyłka Dom”.

Według wiceburmistrza Kobyłki Piotra Grubka, takie działanie ma na celu wzmocnienie potencjału finansowego i technicznego spółki. Nie wszyscy jednak podzielają jego zdanie.

– Projekt dotyczy rozszerzenia konsorcjum prywatnego, z którym miasto Kobyłka ma zamiar założyć spółkę. Chodzi o trzeci podmiot (Technobeton), który ze względu na charakter swojej działalności jest firmą produkcyjną i wykonawczą. Uważamy, że to zdecydowanie wesprze i wzmocni potencjał finansowy i techniczno-technologiczny. Nie zmieni się nic po stronie warunków współpracy miasta Kobyłka z konsorcjum wybranym do realizacji tego przedsięwzięcia. Mam tu na myśli kwestie ilości udziałów objętych przez miasto i konsorcjum prywatne, czy udziałów na etapie założenia spółki i prowadzeniu jej spraw – poinformował Piotr Grubek.(…)

– Nie podoba mi się to wszystko. Czuję niedosyt jeśli chodzi o firmę Unidevelopment. Byli tu wcześniej jej przedstawiciele i chwalili się nam swoimi osiągnięciami. Teraz dostali inne, lepiej płatne zlecenie i Kobyłka zeszła na drugi plan. (…)

Więcej na łamach Wieści.

10 KOMENTARZE

  1. Ul. Dojazdowa w Kobyłce zyskała piękny chdnik, super Panie Burmistrzu i szanowna rado. Pani Karina Jazwińska bardzo pani dziękuje za tak fajny chodnik. Pozdrawiam, i trzymam kciuki.

  2. A co ze smrodem w tym miejscu (między Leśną a Ręczajską). Może zanim coś zbudują, to niech się tym zajmą, bo nie wiem kto tam będzie chciał mieszkać.

  3. @Koń,sprawiasz wrażenie narowistego i zestresowanego ogiera.Za to Kobyłka to całkiem fajne i przyjazne miasteczko.W swoim pytaniu chciałem uzyskac w kilku słowach wyjasnienie programu realizowanego przez władze samorzadowe, gdyz wydał mi sie ciekawy.Pozdrawiam

  4. 1000m powierzchni handlowo usługowej, ani jednego mieszkania oraz prezesa z urzędu .Tylko , który burmistrzów pisze się na stołek a może przewodnicząca rady? Chyba nie gdyż musiałaby zrezygnować z funkcji radnej. Znajdzie się jakiś prezes za jakieś 10 000 za mc.

  5. Jeżeli mają tam powstać usługi to bardzo dobrze, jednak co z parkowaniem? Czy będzie przewidziany parking przy budynku (działka jest wąska) czy ludzie będą zastawiać nieszczęsną ulice Leśną, która już teraz ledwo zipie od ciężarówek, które wjeżdżają od jej strony na przejazd żeby mieć pierwszeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj