Szału nie ma…

10

We wrześniu w wołomińskim urzędzie miejskim wiceminister Administracji i Cyfryzacji Jan Grabiec uruchomił poprawioną wersję Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP2), która umożliwia załatwianie urzędowych spraw za pomocą internetu, bez konieczności posiadania podpisu elektronicznego. Jak to działa w praktyce?

Zapytaliśmy o to kilka największych urzędów w powiecie. Pierwszy odpowiedział Wołomin: – Platforma ePUAP działa i cieszy się zainteresowaniem mieszkańców gminy Wołomin, którzy zadają wiele pytań na temat platformy i jej użytkowania. Do tej pory potwierdzonych zostało 36 profili zaufanych ePUAP. Mamy nadzieję, że coraz więcej mieszkańców będzie korzystać z platformy i możliwości jakie ona oferuje – informują wołomińscy urzędnicy. 36 profili to niewiele jak na 50-tysięczne miasto. A jak jest w Zielonce?

W Urzędzie Miasta Zielonka nie jest lepiej. Łatwiejsza wersja platformy ePUAP została uruchomiona we wrześniu, z niewielkim odzewem. – Mieszkańcy korzystają z niej w dość ograniczonym stopniu. W 2015 roku tylko 8 osób fizycznych złożyło w ten sposób pismo, podanie, wniosek itp. Natomiast jeśli chodzi o osoby prawne (urzędy, ministerstwa, inne firmy), liczba jest znacznie wyższa i wynosi około 50” – odpowiedziała nam Zielonka. (…)

Więcej na łamach Wieści.

10 KOMENTARZE

 1. I na to idą miliony z budżetu….. żeby 8 osób mogło złożyć pismo.
  Żenada i dno. Ktoś w urzędach centralnych powinien beknąć za niegospodarność.
  Zanim takie rozwiązania się wprowadzi powinny być przeprowadzone poważne badania czy jest w ogóle popyt na tego typu rzecz wśród potencjalnych petentów. Jak widać te całe PUAPy nie spełniają swojej funkcji gdyż w naszej rzeczywistości urzędowej gdzie pieczątka rzeczą świętą jest a dokumenty często giną lepiej mieć na papierze potwierdzenie właśnie ową świętą pieczątką coś się złożyło.

 2. To tylko to zdjęcia, obrazek jak z PRL, aby się pochwalić: Kopacz otwierała zamknięty gazoport, Komorowski odwiedził budowę, która nie istnieje, Piechociński już stawiał warunki i chciał być nowym premierem i tej rzeczywistości nieprawdziwej doświadczamy w Wołominie, peeselowo-peowy przykład szedł z góry, teraz spadochroniarze przeniosą go tu … a miliony, cóż, nie ich a ale dla nich.

 3. Do Mariusza
  PiS chwalił się budową autostrad, najwyższym wzrostem DN, Madziar swoim wkładem w remont via Baltica i S8. Wielu jest małych z dużym ego. O spadochroniarzach nie pisz, bo diabli wiedzą jak będzie, ale wszyscy wiemy jak było. Doradca Sasin był? Forsa poszła? – poszła. Co miasto zyskało? Jedną ulicę asfaltową mniej.

  • Autostrad ? Za PO ” przejezdnych” było mnóstwo 🙂 🙂 🙂 Ciekawe, ze najdroższych w budowie w europie co najmniej. A prawda się sama obroni – w naszych kieszeniach.ostatnio tylko po tam sięgano. Był doradca! Jeden! A teraz ilu jest „pełnomocników’ w tym powiązanych z PSL !!!? ile zajętych stołków przez tzw. własnych fachowców?- nie zaprzeczysz, że to liczba raczej w idzie dziesiątki, może setki – czyli ile ulic zatem za B. Radwan nie wybudowano?

 4. @ Alojzy jest tak jak piszesz.Pytanie dodatkowe czy aby na pewno te wszystkie e-udogodnienia mniej kosztują od tradycyjnych sposobów załatwiania spraw.Chyba,ze tylko w Wołominie takie małe zainteresowanie e-udogodnieniami.Co sie dzieje w tym mieście internet darmowy nie działa, ePUAP tez srednio i nie ma chętnych.Jakies czarne chmury sie zbierają albo egipskie plagi.Az strach pomyśleć co bedzie dalej.

 5. Mariusz, Ty poważnie znasz tylko Sasina w Wołominie? Najdroższe autostrady a najdroższy gaż dzięki prezesowi itd. Szkoda czasu na przerzucanie się a oni to a oni tamto. Dostrzegaj dokonania swoich, dużo mają brudu pod paznokciami.

 6. Przedmówco sympatyczny a czy pewien jesteś, że wszystko działa jak powinno cyt.:hot spoty, ePUAP itd. ? Doświadczenia moje były mizerne

 7. A moze bedzie wieksze zainteresowanie i będzie to działać bez zakłóceń jeżeli tzw. petent przyjdzie do urzedu z własnym urzadzeniem mobilnym i tak jak na załączonym zdjęciu, załatwi sprawę.I kontakt osobisty zachowa z urzednikiem,na miejscu watpliwosci wyjasni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj