Uchodźcy w Kobyłce?

6

Ilu syryjskich uchodźców jest w stanie przyjąć gmina Kobyłka? Z takim pytanie zwrócił się do władz Kobyłki Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie. – Na razie o przyjmowaniu kogokolwiek nie może być mowy – przekonuje sekretarz miasta Elżbieta Jurczyk.

– Wydział polityki społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego zwrócił się do nas, a także do wszystkich gmin województwa mazowieckiego, z prośbą o odpowiedź na pytanie ilu uchodźców gmina byłaby w stanie przyjąć. Na tak postawione pytanie nie byliśmy w stanie odpowiedzieć. Usiłowaliśmy uzyskać więcej informacji na temat tego, jakie warunki i oczekiwania miałaby spełniać gmina. Tu nie chodzi tylko o zapewnienie lokalu. Musielibyśmy wiedzieć też jakie warunki musi spełniać ten lokal, jak powinien być wyposażony oraz jakie inne usługi publiczne musiałoby miasto zapewnić. Tu przecież chodzi o koszty. (…)

Więcej na łamach Wieści.

6 KOMENTARZE

  1. Polska nie ma obowiązku przyjmować żadnych islamistów! Polacy nigdy na to nie pozwolą, więc gminy lepiej niech trzymają się obecnej wersji. Nie damy się islamizować, nie uszczęśliwiajcie nas na siłę.
    A jeśli ktoś jest za przyjmowaniem imigrantów muzułmańskich niech bierze ich pod swój dach i utrzymuje-bo ja nie zamierzam.

  2. hahahaha – jak ksiądz z ambony krzyknie a potem burmistrzowi nakaże to będzie kolorowo na mieście – Nie Dudzik decyduje ilu migrantów i czy w ogóle Zielonka przyjmie a nasz proboszcz. A jeżeli da im mieszkania socjalne tooooo – ktoś go odstrzeli bo ludzie (mieszkańcy naszego miasta ) ponad 10 lat czekają na przydział.

  3. A inni będą pół życia płacić kredyt – to nie czekaj drugich 10 lat tylko weź sam to mieszkanie ogarnij a nie czekasz na gotowe za frajer!

  4. @ Robert żeby cię uspokoić w Zielonce brak jest obiektów spełniających wymogi określone w piśmie urzędu wojewódzkiego w przedmiocie przyjęcia uchodźców..

  5. Nie chcemy w Kobyłce, Ossowie, Zielonce, Markach, Ząbkach, Wołominie, Turowie itd brudasów vel uchodźców.
    Precz z muzułmanami. Polska dla Polaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj