Wołomiński Uniwersytet Trzeciego Wieku wyjaśnia

19

Dotyczy artykułu zawartego w gazecie „Wieści Podwarszawskie” Nr 45 z dnia 08.11.2015r pt. „Kto zaprosił Wandę Nowicką”, a dotyczy wypowiedzi radnych: p. Zbigniewa Paziewskiego i p. Andrzeja Żelezika.

„Pragniemy wyjaśnić, że w dniu 01.10.2015 r. odbył się w Sejmie Obywatelski Parlament Seniorów.

Zaproszeni zostali delegaci z całej Polski w ilości 426 osób, w tym również nasz Wołomiński Uniwersytet Trzeciego Wieku otrzymał dwa zaproszenia. Po zakończeniu obrad zostałyśmy zaproszone do Pani wicemarszałek Wandy Nowickiej. Byłyśmy jedne z sześciu zaproszonych przedstawicieli UTW. W kilku słowach wypowiedzianych przez Panią wicemarszałek, usłyszeliśmy podziękowania i wdzięczność za naszą pracę na rzecz społeczności UTW.

Pani wicemarszałek na pożegnanie wyraziła chęć odwiedzenia wszystkich UTW. Uważamy, że udział takiej osoby reprezentującej Sejm w naszej uroczystości rozpoczęcia nowego roku akademickiego 2015/2016, powinno być zaszczytem dla Wołomina i naszego Uniwersytetu.

Zaszczytem powinno być także dla p. Zbigniewa Paziewskiego, który jest radnym, a także przewodniczącym Rady Seniorów przy Urzędzie Miasta. Krytykowanie przez p. Paziewskiego Pani Wandy Nowickiej, że jest politykiem kontrowersyjnym, jest co najmniej – nie na miejscu.

Jeśli Pan Paziewski uważa się za katolika, to powinien brać przykład z nauk naszego Ojca Świętego Jana Pawła II, że dla katolika nie powinna się liczyć przynależność religijna lub partyjna – tylko człowiek i do człowieka nie powinno czuć się żadnej nienawiści. (…)”

Więcej na łamach Wieści.

19 KOMENTARZE

 1. Na 426 przedstawicieli UTW na spotkaniu w Sejmie RP,sześcioro było na spotkaniu z P.Marszałek Nowicką, wśród nich dwoje z UTW Wołomin. To przypadek,że na tym spotkaniu były osoby z UTW Wołomin? Znajac realia to osoby z Wołomina zostały wskazane na to spotkanie. Jezeli jest prawda ,że w UM Wołomin jest zatrudniona osoba, która w przeszłości była współpracownikiem P.Nowickiej, to jest mozliwym,że stad ten zaszczyt.Na spotkaniu z P.Nowicką padła jakoby deklaracja Jej samej,że odwiedzi placówki UTW, więc albo z własnej inicjatywy przybyła do Wołomina albo została zaproszona na konkretny dzień i godzine.Nie znam pełnej tresci artykułu, więc jak to było dalej nie wiadomo- a to chyba było przedmiotem dociekań radnego Paziewskiego.Oczywiscie nie odmawiam UTW zapraszania bądż oczekiwania na swoich inauguracjach,wykładach takich czy innych osób. Co do P.Nowickiej, to chyba wiemy o Jej dość kontrowersyjnych poglądach zwłaszcza światopogladowych.Do niedawna bliska współpracownik p.Palikota. Dla wielu moze nie być zaszczytem odwiedziny osoby o takich oficjalnych pogladach i tak nastawionej do religii.Więc po co to genaralizowanie o zaszczytach dla Wołomina wynikajace z artykułu, duża nadinterpretacja jest mowa jakoby o nienawiści do ludzi w tym przypadku do P.Nowickiej. Nie do końca rozumiem kontekst odwołujacy sie do nauk JPII kolejna nadinterpretacja.Wydaje mi sie ,że mało istotny fakt wynikajacy z wizyty P.Nowickiej w Wołominie, dyskusji na radzie Miasta, stał się elementem rozkrecania konfliktów w Wołominie. Skoro juz na radzie pytano o inauguracje UTW i zaproszonego gosci,a zwłaszcza w kontekście kampani wyborczej, to należy krótko wyjasnić jak to było faktycznie.Czyli odpowiednie osoby powinny to publicznie konkretnie wyjasnić bez tych pouczeń i ocen.
  Do P.Mariusza nie atakowałem w tej sprawie osobiście P.Burmistrz, a tylko wskazywałem jezeli to sie potwierdza,ze w UM pracuje osoba w przeszłości współpracujaca z P.Nowicką to moze to wiele wyjaśniać.Niektórzy politycy zwiazani z Palikotem przeszli do PSL i z tego tytułu nasuwaja sie kolejne wnioski, ale to nie znaczy,że tak faktycznie jest w przypadku tej sprawy..Ale przyzna Pan,że można tak wnioskować, kiedy brak jest konkretnego wyjasnienia.Tak więc jeżeli P.Burmistrz poczułaby sie urażona akurat moimi komentarzami, to nie było to moim zamiarem.Jeżeli faktycznie o niczym nie wiedziała, to za same podejrzenia -przepraszam.

 2. Ps.Panie Mariuszu dalej chyba nie wiemy kto i w jaki sposób zaprosił P.Nowicką do Wołomina akurat w okresie kampani wyborczej.Osobiscie nie podzielam Jej pogladów,powiem wiecej jest dla mnie politykiem kontrowersyjnym w szczególności w kwestiach swiatopogladowych. Jednocześnie nie przekonuje mnie argumentacja, Pani wypowiadajacej sie w niniejszym artykule,jest w tym wiele nie potrzebnych ocen i nadinterpretacji.Tak jak wczesniej pisałem , jezeli P.Burmistrz poczuła sie urażona akurat moimi komentarzami a o niczym nie wiedziała w sprawie wizyty P.Nowickiej, to za same przypuszczenia nie jest niczym nadzwyczajnym przeprosić.Pozdrawiam

 3. Chroń Nas Panie Boże od takich zaszczytów. Pani Rozbicka żono ŚP. Pana Kazimierza bogobojnego człowieka i szanowanego Polaka , szefowo Uniwersytetu a raczej Jego Magnificjencjo ( świat chyba zwariował). To nie przypadek że w Wołominie goszczono w kampanii wyborczej panią Nowicką i to chyba w przeciągu dwa czy trzech tygodni , trzy razy. Lewactwo wołomińskie miało takie życzenie i to zrobiło- takie są fakty. Zaprosiliście członkinie UTW tego kogo uwielbiacie i popieracie.Osobiście uważam tą panią za wojującą z Kościołem lewaczkę. Wypraszam sobie byście towarzyszko wypowiadali się co jest zaszczytem dla nas i Wołomina. Czcijcie sobie nawet Palikota z palikociarnią i innymi pieskami a nawet wybierajcie sobie Nowicką na rektora. Mam tylko jedną prośbę wara Wam od oceny co jest dla większości Wołominian zaszczytem. Persona non grata dla takich ludzi w Wołominie.

 4. Co najmniej nie na miejscu to jest wycieranie sobie gęby papieżem i zapraszanie na jakiekolwiek uroczystości osoby ze środowiska, które ciągnie kasę od organizacji handlującej organami mordowanych dzieci.

 5. W powyzszych komentarzach padaja konkretne wskazannia na osoby które zapraszały P.Nowicką do Wołomina.Jezeli jest tak,że jednym z bliskich współpracowników P.Burmistrz jest były bliski współpracownik P.Nowickiej, to chyba wszystko tłumaczy.Uprawdpodabnia to teze,że nie jest mozliwym aby P.Burmistrz nie wiedziała o tej wizycie, to dlaczego tak sie wypierała tego na sesji, co wynika z poprzedniego artykułu w WP.Niech sie w końcu wyjasni kto i w jaki sposób był zaangazowny w ściagniecie P.Nowickiej do Wołomina. Niech odpowiednie osoby to wyjasnią lub zdementuja powyższe wpisy i informacje.Jest to istotne dla [przejrzystości zycia politycznego w Wołominie.Swoja drogą to jak P.Nowicka mogła odwiedzić Chospicjum przy Kosciele pw.Józefa Robotnika, prowadzone przez zacnego ksiedza. To w ramach kampani wyborczej dla tych srodowisk nawet kosciół „nie parzy” czy może P.Nowicka sie nawróciła?Swoja drogą jeżeli P.Burmistrz jest popierana przez PSL a raczej jest, to była to dziwna kochabitacja w poprzedniej kadencji Sejmu, wielu członków ugupowania Palikota znalazło w PSL przytulisko/ i to jest partia centrowo-prawicowa z tradycjami ludowymi i ,przywiazaniem do wiary chrześcijańskiej?/Mam prośbe aby mimo wszystko nie robić z tego wojny, bo nie jest tego warte.Moze P.Florkiewicz wyjasni tę sprawe,tylko dobrze by było aby rzetelnie i obiektywnie.

 6. dawno na tym forum nie było az tak żenującej dysputy na temat obecności wicemarszałek sejmu w Wołominie (już byłej) Nie dziwię się, że w ostatnich latach Wołomin i okolice ma statut CIEMNOGRODU….. a będzie jeszcze gorzej jak kolejny raz nawiedzą nas inkwizytorzy polskiego parlamentu i rządu: Święty Antoni, Święty Jacek i Wielebny Piotr …MEGA CIEMNOGRÓD

 7. Burmistrz Radwan myśli że jednego dnia może mówić o miłości pod pomnikiem Papieża, a następnego obściskiwać się z najbliższym współpracownikiem swego czasu Palikota. Jeśli Pani burmistrz się wydaje że mieszkańcy tego nie widzą, to jest w wielkim błędzie. Podobnie jak przed rokiem startując na burmistrza odżegnywała się od powiązań z PSL, to od pierwszego dnia jej urzędowania, było widać ile w tym było prawdy. Nie mówiąc już o wpisie Piechocińskiego na Facebooku z informacja że w Wołominie na burmistrza wygrał kandydat PSL.

 8. obserwator pani burmietz RADWAN już jest lepsza od TUSKA dzisiaj pada deszcz w Wołominie winna jest RADWAN, niedługo spadnie śnieg będzie winna RADWAN, zaczną wkrótce jeździć przez Wołomin do Białegostoku szybkie pociągi DART winna RADWAN…. co jeszcze wymyślicie za co będzie winna RADWAN.. Tego się kur…już nie da czytać na tym forum za wszystko winna RADWAN. Już wkrótce jak PiS wyroluje wyborców z obietnic wyborczych będzie wiinna RADWAN.

 9. Ciekawe dlaczego nikt nie pyta o niedoszłą wizytę prezydenta w Wołominie na tydzień przrd wyborami. Informowali o niej lokalni działacze PiS. Kto i w czyim imieniu rozmawiał z kancelarią i czy w ustaleniach terminu i programu uczestniczyły władze miasta? A może prezydent uczestniczyć miał w kampanii swojej nacierzystej partii?

 10. Ale buzuje w zaszczanku zwanym Wołominem! Im większy we własnym mniemaniu katolik, tym większy półanalfabeta i tym większy patRYJota. I tylko Wołomin jak śmierdział kocimi szczynami, tak śmierdzi. Są to jednak – co trzeba przyznać – szczyny obecnie słuszne politycznie,.

 11. To są wszystko spekulacje. Ktoś coś powie, ktoś dopowie i wychodzi taki właśnie misz-masz…
  Dla porównania. Ja też mogłem wiedzieć, że się dzisiaj spóźnię do pracy, bo przecież mieszkam w Wołominie, a kolej miejscowa funkcjonuje jak chce. A przecież nigdy nie wiadomo, o której tak naprawdę przyjedzie pociąg i czy tego dnia przyjedzie punktualnie. I o której trzeba danego dnia wyjść z domu, żeby do Warszawy dotrzeć punktualnie.
  W efekcie dzisiaj się spóźniłem, bo się pociąg spóźnił, a z kolei w piątek popsuł się pociąg, którym jechałem do Warszawy. I za to też jest winna Radwan?

 12. Jeśli Pani Burmistrz zaprosi na wykład dla służby zdrowia i pacjentów do Wołomina p. Jerzego Ziębę (Polska Akademia Zdrowia) na pewno mieszkańcy Ją pochwalą

 13. Jakim szczęśliwym miastem jest Wołomin! Jedna wizyta polityka o poglądach politycznych i światopoglądowych odmiennych od tych uznawanych za jedyne właściwe przez trudną do oszacowania liczbę mieszkańców i tyle szumu? Przecież kontrowersyjny gość nie odwiedzał miejsc kultu religijnego, ale Uniwersytet Trzeciego Wieku – instytucję z założenia świecką i zobowiązaną do otwartości na świat. Nie ma w mieście poważniejszych problemów?

 14. Już widzę, jak panie żądają Parady Równości i pikniku mniejszości seksualnych na placu po Globi .. 😉 albo w parku Wodiczki , tam tyle rur he he he 😉 Ten opisywany pracownik od Pani Radwan ma może jeszcze dobre kontakty z pogrobowcami Ruchu Palikota to załatwi 😉 … w co one dały się wkręcić…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj