Wspólnie po bilet

7

Jeśli radni gminy Wołomin przegłosują uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Wołomińskiemu, 27 listopada zostanie podpisana umowa o powrocie Wspólnego Biletu na linię wołomińską, na trasie Warszawa Wileńska – Zagościniec oraz Warszawa Śródmieście – Zagościniec.

– Jeszcze w ubiegłym roku obiecałam, że zrobię wszystko, abyśmy ponownie mogli korzystać ze Wspólnego Biletu. Dotrzymałam słowa. Ale szczęśliwy finał nie byłby możliwy bez współpracy i porozumienia. W tym miejscu szczególnie chcę podziękować za wsparcie władzom powiatu wołomińskiego oraz burmistrzom Kobyłki Robertowi Roguskiemu i Zielonki Grzegorzowi Dudzikowi. Dzięki wspólnym negocjacjom i grze do jednej bramki udało się nam skutecznie zakończyć ten proces. W efekcie wspólny bilet będzie obowiązywał do końca 2019 roku – bardzo zależało mi na tym warunku umowy, który zagwarantuje mieszkańcom stabilizację. (…)

Więcej na łamach Wieści.

7 KOMENTARZE

 1. W kosztach WB powinny partycypowac KM w ramach rekompensaty za „jakość” obecnie świadczonych uslug. Tak jak moge zrozumiec problemy wynikające z przebudowy, opóźnienia, przymusowe postoje i odwołania pociągów to wkurzasz mnie brak jakicholwiek biezacych informacji o tych utrudnieniach. Nie mogę przeżyć, że KM traktuje tak swoich klientów….

 2. Wspólny bilet niewiele zmieni. Trasa na Wołomin, Tłuszcz ma chyba najgorszy tabor ze wszystkich podwarszawskich. Nasze miasto jest odcięte od Warszawy Śródmieście (ile to już lat) i jeszcze nieprędko ta linia będzie przywrócona.

  To co dziś 25 listopada zafundowano pasażerom po południu wracającym z Wileńskiego to już nawet nie skandal. Współczuję wszystkim, w tym własnej żonie, którzy doświadczyli wysokiej jakości KM.

  Jakoś nie mam złudzeń, że jak przywrócą relację Wołomin-Warszawa Zachodnia, to Koleje będą chciał od Powiatu więcej pieniędzy. I co wtedy?

 3. Ale z czym ten bilet ma być wspólny?? Bo wspólny w tym przypadku- znaczy : altrnatywny. Z czym?? : Z zetką, eską, jotką, W , z Heńkiem co do rzeźni konie wozi? Z czym? Rozumiem, że miasto będzie zabiegało w ZTMie o normalną linię do paździeżowego powiatowego niby-miasta. Czyż nie? I nie zdziwie sie jak radni uznają: Nielzja.

  • I tyle w temacie komunikacji kolejową ze stolicą. Lata zaniedbań i określenia priorytetów. Brak zjazdu z obwodnicy, bez perspektywy podwyższenia komfortowego kolei. Można na kilka lat odciąć połączenie ze Śródmieściem? Można.

   Pierdziszewo Dolne a nie stolica powiatu.

 4. Podziękujmy zasłużonym samorządowcom poprzednich 4 kadencji- albo i pięciu. Dzięki nim – mamy tu dno – jakiego inne miasta wyobrazić se nawet nie są w stanie. A będzie – jak widać – jeszcze ciekawiej. A jak przyjdą kolejne wybory – wylniałe siwe lisy czekają już na przejęcie ochłapów z wołomińskiego koryta – po raz kolejny. By po raz kolejny omamić i pokazać wszystkim środkowy paluch.
  Zaraz sie odezwie jakiś lokalny patriota i powie , żebym wyp…. lał – jak mi sie nie podobuje – bo tu je najpikniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj