Farsa pod publiczkę?

75

Przed północą zakończyła się poniedziałkowa, połączona komisja gospodarki, edukacji i bezpieczeństwa Rady Miejskiej w Wołominie, która całkowicie wywróciła dotychczasowy projekt uchwały budżetowej na 2016 r., zaproponowany przez władze miasta. Na komisję radni opozycji przyszli z nowymi propozycjami inwestycji i remontów ulic, a ponieważ mają w Radzie większość, sprawę postawili na ostrzu noża. Rozmawiamy z Edytą Zbieć, wiceburmistrz Wołomina.

Wczoraj radni opozycji przynieśli na komisję listę żądań. Co Pani z nią zrobi?

– Tak jak powiedziałam na komisji, to co działo się wczoraj wyglądało na farsę pod publiczkę. Na co czwartkowych spotkaniach z burmistrzem, kiedy tworzono budżet, nie przedstawiono żadnego z tych projektów. Czekano do komisji, by projekt budżetu wywrócić do góry nogami i zaszantażować publicznie burmistrz: albo wprowadzicie zmiany, albo „uwalimy” budżet. Problem w tym, że znakomita większość tych inwestycji leży w okręgach radnych klubu PIS i kwalifikuje się do wystąpienia np. o dopłaty z funduszy zewnętrznych w nowej perspektywie unijnej, już w najbliższym czasie. To byłaby zwyczajna niegospodarność i daleko posunięta bezmyślność. Wczoraj na komisji, około północy podano nam listę inwestycji, bez wymaganego podania źródła finansowania, w sumie na kwotę 2 042 500 zł. Wspomniano o zakupie nowego samochodu dla OSP w Ossowie – nie wskazano jakiego, o budowie chodnika z ul. Lipińskiej do Traugutta – tylko, że tam jest chodnik, czy remoncie chodników na Sikorskiego. A ja się pytam: czy w czasie przebudowy przejazdów kolejowych, kiedy przez cały rok ul. Sikorskiego będzie pełnić rolę głównej arterii miasta, my mamy ją rozkopać i wpuścić ekipę remontową, żeby modernizowała chodniki? Podobna sytuacja dotyczy pomysłu na realizację ulicy Zakładowej, ulicy przyległej do układu torowego. Czy mamy budować ścieżki rowerowe na terenie, na którym właśnie przebudowywana jest linia kolejowa? Czy stanowisko wypoczynkowo-turystyczne w Ossowie jest najpilniejszą potrzebą w naszej gminie? Jak mamy wybudować chodnik przy ulicy bez odwodnienia, który spowoduje podtopienie okolicznych posesji? Takie propozycje właśnie znalazły się w „projekcie” opozycji. Chyba na złość przede wszystkim mieszkańcom.

Pracownicy urzędu, którzy wczoraj późnym wieczorem opuszczali salę konferencyjną po zakończonej komisji nie mieli szczęśliwych min…

– A dziwi się Pani? Radny Dominik Kozaczka cały czas przekonywał nas, że zaplanowaliśmy zbyt dużo środków na wynagrodzenia i pochodne. Informuję Państwa, że w tym dziale nie zaplanowano żadnych podwyżek wynagrodzeń. To bardzo ważne, ponieważ radni opozycji już próbują wmówić mieszkańcom, że to kwota na podwyżki. To są pieniądze na wypłaty, z uwzględnieniem wypłat jubileuszowych oraz planowanych odpraw emerytalnych dla pracowników, którzy nabędą prawa do odejścia na emeryturę w 2016 r. (do wypłaty których jesteśmy zobligowani zgodnie z przepisami). (…)

Więcej na łamach Wieści.

75 KOMENTARZE

 1. Kilka razy miałem wątpliwą przyjemność oglądać obrady tej „szacownej” rady. „Uczonych w piśmie” w niej nie brakuje stąd nie można się dziwić temu, że wołomińskie bagienko jeszcze długo pozostanie bagienkiem. Każdy ciągnie w swoją stronę i nie myśl o dobru ogółu.

 2. Oglądałam i się śmiałam, ten cały koncert życzeń Radnym to jakaś bujda… szkoda tego miasta. odwołać Radę Miejską i będzie spokój.

 3. Co to za żale Zbieć ? Jak sobie nie daje rady to niech się poda do dymisji. Radwan nie ma monopolu na potrzeby miasta i to nie ona, lecz radni mają ostateczny głos w sprawie budżetu miasta, w tym planowanych inwestycji. 2 mln zmian w grubo ponad 100 mln budżecie to i tak mało. Bardzo dobrze, że radni patrzą obu Paniom Burmistrz na ręce.

 4. PiS-iory z Kozaczką kombinują jak koń pod górę. Na składanie wniosków do budżetu mieli czas, teraz robią zadymę. Swoją drogą burmistrz Radwan nie jest bez winy. W ubiegłym roku cięcia, a w tym rozrzutność. Nie zrobiła porządków w urzędzie i jego otoczeniu. Szwagrów stołkami obdzieliła więc pieniędzy brakuje. Opozycja i koalicja to jedna sitwa.

 5. Ciekawe kolejne kłamstwo Pani Radwan ujrzało światło dzienne , miało być taniej – tańsi urzędnicy , tańsze funkcjonowanie urzędu , NIE jest Taniej, NIE jest na Poziomie poprzedniej władzy samorządowej, Będzie drożej i bardziej rozrzutnie. Mam nadzieje że Radni Nie pozwolą na rozrzutność nieudolnej Burmistrz.

 6. Jak były Burmistrz Rysiek Madziar odchodził z Urzędu (na szczęście) to podawał gigantyczne nagrody i premie oraz podwyżki dla swoich zaufanych ludzi, teraz tego są konsekwencje, że trzeba płacić stażowe od kwoty zasadniczej urzędnika. Burmistrz właśnie, że jest udolna nie paćka się w błocie polityki tylko robi swoją robotę czyli naprawia to co PiS rozwalił, naprawia miasto. Głupota Radnych jest powalająca, pokazali się od tej złej strony, bezlitośnie forsując inwestycje w swoich okręgach nie patrząc na ogólny rozwój całej Gminy Wołomin.

 7. Budżet przygotowany z głową, największy chyba w historii miasta, Radni chcą go przewalić jak to powiedział Zbjyszek Paziewski. Widać, że jest to zrobione na złość bo Burmistrz Radwan nie dała fruktów Pisiorom i teraz trzeba namącić. Moja znajoma pracuje w urzędzie w Wołominie, po rozmowie z nią mam tylko jedno zdanie-PANOWIE RADNI ODDAJCIE SWOJE DIETY bo nic nie robicie tylko knujecie, a ludzie ciężko pracujący nie mogą dostać podwyżki.

 8. Rajcowie się znaleźli jeden mały w okularach co się wysłowić nie potrafi jak mu tam Skoczeń chyba, gość nie zna się na niczym i on decyduje o mieście? Kolejny amator Banaszek chłopina ledwo co zaczął się golić i ten młody człowiek ma decydować o rozwoju gminy? Jest to przerażające… Jestem za – Odwołajmy tą Radę Miejską albo niech sami złożą mandat

  • I ciągle te szwagry, jak masz gościu zamiar tutaj o szwagrach pisać to zgłoś się do ciepielewskiego albo do kozaczki bo oni mają fiksację na punkcie szwagrów. Razem sobie zrobicie nasiadówke i razem porozmawiacie o szwagrach tutaj rozmawiamy o innych tematach, jak się nie podoba to zakończ waść

 9. Proponuje aby podjąć działania zmierzające do referendum i rozwalić tą Radę. Pisiory podnoszą łby bo ich kumple rządzą w Warszawie.

 10. poLka jak to pewnie jeden z nich pisał ten komentarz więc w sumie się nie pomyliłaś, obsesja na punkcie szwagrów jest bardzo duża.. myślę, że może dojść do choroby psychicznej.

  Co do farsy jaka wydarzyła się na komisji budżetowej, to była celowa zagrywka i jedynie pokaz sił opozycji, która wypadła słabo. Brak umotyowowania dlaczego właśnie te inwestycje a nie inne to szok. Nawet nie skrytykowano inwestycji zaproponowanych przez Burmistrz Elżbietę Radwan.

 11. Myślałam, że tutaj chodzi o grę do jednej bramki, ale na pierwszy rzut oka widać, że gra nie jest fair play i każdy chce się nachapać tak, aby mieć co pokazać na wyborczej ulotce za 3 lata. Pomysł z odwołaniem Rady Miejskiej jest nawet niezły, tylko kto za to zapłaci? a może się okazać, że naród ciemny i ponownie zostaną te same gęby radnymi i co wtedy ?

 12. To nie był ze strony radnych pokaz siły, ale pokaz ich niekompetencji i teatrzyk dla elektoratu, który wybrał ludzi bez wykształcenia, wiedzy, doświadczenia życiowego i aspiracji. To w czystej postaci minoderia dla ubogich duchem. Jeśli do tego dodać nieustający spektakl jednego radnego usilnie promującego swoją siostrę, zamieszaną w jedną z afer finansowych, to otrzymujemy regularny cyrk. Dobra farsa nie jest zła, ale ta jest wyjątkowo tandetna. Czas ją zakończyć, bo ona niczemu nie służy.

 13. „To nie był ze strony radnych pokaz siły, ale pokaz ich niekompetencji i teatrzyk dla elektoratu, który wybrał ludzi bez wykształcenia, wiedzy, doświadczenia życiowego i aspiracji.” – takie zjawisko w Wołominie występuje od co najmniej kilku kadencji. Jedyna różnica to taka, że wcześniej sesje rady nie były transmitowane w internecie i trzeba było się osobiście pofatygować na sesję, by się przekonać jaki poziom reprezentują sobą radni, których się wybrało. Z tego powodu zdecydowana większość mieszkańców głosowała zwykle na te same nazwiska, bo po prostu nie wiedzieli, kim są ci ludzie.
  Obserwując poziom tych ludzi widziałem szansę dla siebie, stąd mój trzykrotny start w wołomińskich wyborach, ale widząc później wyniki wyborów, załamywałem ręce – nie nad sobą, tylko nad Wołominem 🙂

  • A to w pracy można pisać komentarze? Niezłą pracę Pan ma w tym Marszałkowskim! To trzeba mieć tupet gdy pracuje się za pieniądze podatników a przy okazji „uprawia” się politykę… gratuluję.

   Widać że Pana „boli” to, że Pana nie wybrali?!

   • Dziękuję za gratulacje. Czy boli? Nie, mi jest już wszystko jedno. Mam swoje życie, swoją karierę, która nie jest związana z Wołominem i coraz lepiej mi się w życiu układa. Inaczej było jeszcze 10 lat temu, kiedy to pracowałem w Wołominie za 1 tys. zł i startowałem w wyborach bardziej z pobudek finansowych, a inaczej rok temu… W każdym razie z każdym rokiem życia coraz mniej czasu spędzam w Wołominie i coraz bardziej się zastanawiam, czy jest sens tracić w ogóle czas na start w wyborach w przyszłości. Chodzi mi po prostu o zagwarantowanie sobie i rodzinie świętego spokoju i tyle…

   • Człowieku ja jutro wyśle do urzędu linki do twoich komentarzy. Niech pracodawca zobaczy jak tyrasz za publiczne pieniądze.
    A jeśli Wołomin be to serdeczne sp…dalaj

 14. Cały czas widać tutaj, że ktoś usilnie chce zmienić temat całej rozmowy. Rozmawialiśmy o beznadziejnym zachowaniu Radnych Miejskich a tu pojawiają się komentarze jak w Życiu na Gorąco.

 15. Choć jestem młodą osobą to życie polityczne schodzi coraz bardziej na psy. Nigdy w tej Polsce dobrze nie będzie, kiedy nie nauczymy się współpracy na najniższych szczeblach. Burmistrz odpowiedzialny jest za przygotowanie budżetu i Burmistrz za niażnymi sprego odpowiada więc niech Radni spadają na szczaw. Nowa Pani Burmistrz Radwan ma jaja, 22 facetom zrobiła harakiri, że nie mogli się podnieść. Brawo i dziękujemy za Wspólny Bilet – Szacun!

 16. Jaka jest procedura odwołania Rady Miejskiej? Bo swoje interesy to „kochani” Radni umieją załatwiać, ale jak trzeba zadbać o mieszkańca to już mają Cię gdzieś. Tragedia jakaś grecka jak na to wszystko się patrzy. Ludzie do czego wy się nadajecie? Pani Elu daje Pani sygnał to przyjdziemy na spotkanie z radnymi i damy im dopiero do wiwatu za to co wyprawiają. Czekamy mieszkańcy ul. Traugutta.

 17. @Gwarant_ poziomu, sam spadaj na szczaw i mirabelki.
  Burmistrz przygotowuje projekt budżetu i wszystko. To co dalej się z nim dzieje jest w rękach radnych. Pani Radwan gdyby miała to o czym piszesz dawno na ten szczaw pogoniłaby gwarancje_poziomu. Wspólny bilet wypadł dlatego, że ZTM wymówił umowę i chciał wydębić niebotyczne kwoty. Poprzednik nie godził się, a pani z jajami będzie płacić i płakać.
  @Ancymon, referendum w trymiga, pani burmistrz załatwić może PiS, o ile z nim się nie dogada.

 18. Nie strasz nie strasz bo się wiesz…..
  Referendum pis….. Po tym co wyprawiają na Wiejskiej oraz młodzi gniewni w radzie miasta?
  Powodzenia życzę.

 19. Dobrze, a jakoś bardziej konstruktywnie? @pa to chyba jakiś Radny Bezradny to trafił tutaj przypadkiem. Wołomin jest najważniejszy a nie jakas Rada Miejska.

 20. Jak tylko pojawi sie artukuł dotyczacy działań radnych pis, ewetualnie poprzedniego burmistrza,to jest pewne ,ze atmosfera na tym forum bedzie gorąca,padnie duzo epitetów, nic sie nie bedzie podobać. Moze już czas patrzeć w przyszłość. Teraz jest lepiej niz było poprzednio ? Jeżeli tak to niech obie strony przedstawią konkretne na to argumenty.To tak jak na Wiejskiej,podobna jatka jak wczoraj. Przy okazji jak wspomne te porównania do komuny, stanu wojennego,faszyzmu itp. to po prostu żenada/.Inna sprawa,ze niekiedy ci radni moga dawać ku temu powody ale na pewno nie az takie.Jak nie pasuja tacy radni,bo np. nie maja wykształcenia to może zróbmy kryteria dla radnych np. min. tytuł doktorski, 185 cm. wzrostu, szczupły, dobrze ubrany, najlepiej bogaty z domu,demokrata najlepiej nie wierzacy bo to niebezpieczne itp.Pan Mariusz jak zwykle bedzie żałował ł,że nie został radnym w tym nieszczęsnym i zacofanym miescie i krytycznie oceniał mieszkańców, którzy mieszkaja w Wołominie i nie chcą na niego głosować .To,ze jest wspólny bilet to dobrze ale ustalmy od kiedy go nie ma i dlaczego, czy ZTM zmienił swoje warunki w tym roku, czy jednak ostatnio nasi samorządowcy postanowili więcej zapłacić. Bo z tego co pamietam, to przyczyna przerwania funkcjonowania wspólnego biletu były warunki jakie przedstawił ZTM.Czy myslicie,ze w tym wszystkim nie ma działań zakulisowych z pewnymi konotacjami politycznymi na takim czy innym poziomie.Proponuje wszystkim pić dużo zimnej wody, chociaz za oknem wcale nie jest goraco, troche więcej obiektywizmu.Pozdrawiam

 21. Proszę Panie zbyszku jest o niebo lepiej niż było i tu jest obiektywizm. Ułatwienie to ułatwienia a Wspólny Bilet własnie takim rozwiązaniem jest a nie interesuje mnie polityka itp. Udało się przywrócić cos takiego? Udało i za to brawa i jeszcze większe brawa!

 22. Tutaj nie można bronić tych darmozjadów bo ta cała gierka political fiction to była całkowita premedytacja… dlaczego od samego początku nie poszli do Burmistrza aby przedstawić swoje haniebne żądania? Bo lepiej jest to zrobić publicznie. Wstyd wstyd. Adam Bereda niegdyś tak fajny facet ale polityka mu zaszkodziła widać i to bardzo. Ja proszę Szanownej Pani Burmistrz jestem wdzięczny za niesprzedajną postawę wobec zachłanności wołomińskich rajców. Wiem, że mój głos na Panią nie był stracony:)

 23. Do @ Danka co niemca nie chciała / i bardzo dobrze ,że niechciała bo to patriotka była/ Teraz powaznie. równiez uwazam,że to dobrze ,ze warca wspólny bilet. Ale dlaczego i kiedy przestał obowiązywać/ to po pierwsze/ a po drugie czy ZTM przedstawił korzystniejsze warunki czy nasi samorzadowcy wiecej zapłacili/ to po drugie/.To,ze jest wspólny bilet to zrzutka obecnych władz Wołomina,Kobyłki,Zielonki i Powiatu, jako wkład mieszkańców tych miejscowosci i powiatu, gdyz to srodki tych samorzadów/ czyli nasze/.Nie znam warunków obecnej umowy, ale czy płacimy mniej,tyle samo czy więcej? Czy warunki sa korzystniejsze?.Dlaczego poprzednia umowa przestała obowiazywać, podobno ZTM i nie wiem czy i KM przedstawiły warunki zaporowe/ ale byc moze sie mylę/ Jezeli chodzi o obiektywizm to, nigdy nie uwazałem,ze wszystkie działania obecnych władz Wołomina są złe, ale czy wszystkie sa dobre? Pamietam jednak kampanie wyborcza, na pewno miało byc zupełnie inaczej , a jak jest ?.Pozdrawiam

 24. Zbyszku ale Pani Radwan już prawie spełniła swoje .. chyba mało obietnice wyborcze:) Więc tutaj nie ma co się czepiac. Mało kiedy zdarza się coś takiego 🙂

 25. W czym lepsze są inwestycje pani Burmistrz od inwestycji proponowanych przez radnych? Nie znajduję rozsądnej odpowiedzi przy mnogości potrzeb. Problemem jest niezasadne forsowanie zadłużenia. Zgadzam się z opinią radnego Kozaczki, jeśli podnosić poziom nakładaów majątkowych to drogą oszczędności, nigdy powiększania długu. Jest gdzie oszczędzać i zostało wskazane, rozdmuchana administracja i zły nadzór inwestycyjny taki jaki miał miejsce przy szerokopasmowym internecie dla sołectw. Grubo szyty przekręt śmierdzący na odległość niczym RIPOK. Umoczony w te odory Jagodziński w nagrodę dostał fuchę i przyjdzie za nie słono zaplacić z budżetu.

 26. Mniej a nawet więcej wiem gdzie będą znajdowały się inwestycję zaproponowane przez Panią Burmistrz Radwan, i wydaje mi się, że są zrobione i zaplanowane z pewnym ładem planistycznym i z głową a nasi radni chcą jedynie robić u siebie a nie w całym Wołominie tutaj jest pies pogrzebany. Szkoda, że nie ma już wśród wybrańców ludu osób, które nie myślą tylko o swoim a myślą o wspólnym i naszym Wołominie.

 27. Ciągle ten jagodziński i ciągle te szwagry, każdy z nas obywateli może złożyć do sądu pozew jeżeli macie niezbite dowody na ten temat to je złóżcie. Jak są prawdziwe to się pod nimi podpisuje a takie gadanie nic nie wnosi. Pani Burmistrz jestem przekonana, że jest w Pani duża siła przebicia w stosunku do radnych, mam nadzieje, że to co Pani zaplanowała zostanie zrealizowane tak jak w sprawie powrotu Wspólnego Biletu do Wołomina.

  • @Danka co … , jeśli nie wiesz, dostęp do niezbitych dowodów utrudnia pani burmistrz, przyjmij to do wiadomości. Radni od tygodni nie mogą do nich dotrzeć. Jak wygląda ład urbanistyczny widać naocznie nie tylko w wydatkach. Wiesz czym różnią się zakupy inwestycyjne jednostek samorządowych od zakupu wyposażenia sali multimedialnej, ja wiem, wnioskodawcą. Partyzantka pani burmistrz taka sama jak inne. Pozwy, a po nich odpowiedzialność nie ominie szwagrów i szwagierek, nie musimy tego robić my mieszkańcy.

 28. Jazda z nimi Ela, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Nie bądź ich zakładnikiem tylko rób swoje bo Wołomin tego oczekuje. Oczekuje dużych zmian. Twoje plany są trafione w samą 10. Pozdrawiam

 29. @anka, duzo jest racji w Twoich słowach, a naprawde jest gdzie oszczędzac i nie marnotrawić publicznych pieniędzy,bo je sie zawsze lekko wydaje.Równiez masz racje co do nieprawidłowosci tzw.spraw” śmierdzacych”

  To,ze dany radny próbuje przedewszystkim myśleć o swoim okregu to nic dziwnego, a jak to robi to mozna zawsze tak czy inaczej oceniać.Wazne aby to robił w zgodzie z prawem,mile widziane dobre obyczaje ale to nie obowiązek.Kazda rada mniejsza czy wieksza to grupa osobowosci, mnie zawsze niepokoi całkowita zgoda, cenie własne zdanie i jezeli ktos ma odwage to wyrazać, jest przy okazji uczciwy i rzetelny , to jest ważney, a nie układy,kliki w złym tego słowa znaczeniu, kumoterstwo.Kazda władza wykonawcza nie moze sie dziwić ,że jest kontrolowana i krytykowana przez obywateli czy np.rade gminy,miasta czy dalej RM ma nad sobą Sejm.Tak wiec nie dziwcie sie włpodarze.Jakoby radni zrobili przedstawienie pod publiczke, bo coś chcieli, to co maja siedzieć cicho i czekac co im ewentualnie spadnie ze stołu. A jak UM robi różne imprezy,pytanie czy naprawde są zawsze potrzebne i tam bryluje burmistrz, wykonuje inwestycje gdzie wieksza ilość potencjalnych wyborców bedzie zadowolona aby były artykuły zdjecia itp. to nie jest pod publiczkę?. Tak więc nie każdy robi to do czego jest przypisany.

 30. @Zbigniew „i tam bryluje burmistrz, wykonuje inwestycje gdzie wieksza ilość potencjalnych wyborców bedzie zadowolona aby były artykuły zdjecia itp.”
  Coś Ci się pomerdało. Te czasy minęły rok temu. Nie ma już płatnych sesji topmadl rysia misia.
  Rozumiem że każdy orze jak może, zgodnie z prawem ale czy zgodnie z etyką???

 31. Baba z wozu koniom lżej. I tak powinna zrobić Pani burmistrz Radwan ze szwagrami. Jeżeli Pani burmistrz nie widzi tego że jest rozgrywana i to bardzo sprytnie poprzez plotki, ploteczki, intrygi itd. , to za cały zaistniały bałagan z oświetleniem led , nakręcany przetarg, RIPOK z MZO, internet i, kontrola w MZDiZ itd. weźmie na siebie. Republika Wołomińska Szwagrów musi upaść

 32. Pani Burmistrz jakby chciała to by się więcej lansowała, a z racji tego że jest Burmistrzem to będą ja fotografowac i o niej pisać mimowolnie. Jak się odzywa i działa to jest źle, jak nic nie robi to jest źle nikt tutaj ludziom nie dogodzi.

 33. PiS chce zrobić to samo w Wołominie co robi w sejmie, czyli zagarnąć wszytsko dla siebie. Wołominiacy niech nie dadzą się ogłupić. Jeżeli Radni nie zaopiniują pozytywnie budżetu sprawa będzie odesłana do Regionalnej Izby Obrachunkowej, może się okazać, że dzięki pazerności wołomińskich Radnych na inwestycje może zostać figa z makiem , bo w pierwszej kolejności spłaci się zadłużenie miasta. Wtedy dopiero podziękujecie radnym, że się nic nie zrobiło a mogło się dać zrobić. Ale jak tak się stanie to może wtedy ich ktoś na taczkach wywiezie do samego Węgrowa.

 34. Dajcie Kobiecie spokój, demokratycznie ją wybrano to ma prawo rządzić, Elżbieta Radwan nie zrobiła nic złego, żeby ją krytykować. Duży plus za przywrócenie Wspólnego Biletu na naszą trasę. Oddałem głos na Panią Elę i nie żałuje, dotrzymuje swoich obietnic wyborczych a to już rzadkość.

 35. Damian_Pekus czy to co napisałeś jest realne? czyli może się okazać, że ta zgraja doprowadzi do tego, że w Wołominie nie będzie się nic budowało i remoontowało? Brawo Państwo Radni! Pokażecie całemu Wołominowi jacy to jesteście zaje… Pani Burmistrz współczuje współpracy z tymi radnymi bezradnymi.

 36. poLka, najwidoczniej zbyt czesto dostajesz po głowie, dlatego masz problem z myśleniem. Radni nie blokoują inwestycji, oni chcą realizować w niewielkiej części inne, te które oceniają lepiej dla miasta, gminy i okręgu. Dlaczego mają rezygnować z promocji jaką przy tej samej okazji robi sobie ekipa pani burmistrz? Głupsi nie są.
  Bardzo słusznym zarzutem jest zła struktura wydatków i dochodów. Wydatki pożera urzędnicza rozpusta, przez rok nie ukrócona. Niezbędne dochody pokrywa się dynamicznie rosnącym zadłużeniem. Zły był za Madziara, a teraz tyle samo po miesiącach narzekania. Perfidia zakłamanej polityczki i nic więcej. Pani burmistrz niech zajmie się robotą nie propagandą. Miłość i przyjaźń w stylu Madziara nie jest nam niepotrzeba jak i kumoterstwo oraz nepotyzm jej szwagrów. Gdy smród koło dupy szkodzą i dogadują się z każdym by przetrwać.

 37. @Wołominiak: Radni wpisali sobie inwestycje ze swoich okręgów wyborczych i oni niby wspólnie chcą coś dobrego dla miasta zrobić? Nie rozsmieszaj mnie człowieku. Po głowie to chyba ty dostałeś skoro jesteś tak naiwnym klakierem. Hańbą jest to, że jeden z Radnych nie jaki Dominik Kozaczka startował na Urząd Burmistrza a potem nie szanuje Urzędników mówiąc, że za dużo im się płaci. Ten człowiek powinien zostać całkowicie usunięty za takie coś. Upominam Was drodzy radni, że jak na rozrabiacie to my do Was przyjdziemy ale już wtedy nie będzie miło bo nie pozwolimy niszczyć naszego miasta.

  • poLka; wołominiak oczywiście ma rację. Radni proponują zmiany kilku zadań inwestycyjnych na kwotę około 2 mln przy wydatkach majątkowych 28 mln, ułamek tego co jest do wykonania. Obok obowiązku mają też prawo i odpowiedzialność. Nie opowiadaj bzdur o tym, że burmistrz Radwan chce dla gminy więcej i lepiej.
   Jak to wygląda widać i słychać. Z jednej strony mówi kocham Was, z drugiej kpi w żywe oczy. Przykładem internet szerokopasmowy. Radni nie mogą doprosić się papierów z szafy „Jagodzińskiego”, chroni „dupę” innych i własną. Straciła ponad 500 tys na jednej inwestycji. Dzisiaj kłamie w żywe oczy, czy wczoraj gdy mówi o zadłużaniu gminy ponad miarę. Zobacz kogo chroni i z kim się układa. Dba o to aby nikt jej nie krytykował, daje więc po ochłapie dla każdego jej miłego.
   Zapoznałem się z inwestycjami i wiem o czym piszę. Tylko kilka ważnych i istotnych pozycji do wykonania. W większości projekty, kosztorysy oraz zagadkowe zakupy inwestycyjne. Usuwając z inwestycji budżet obywatelski oraz sołecki, pozostaje polityka pani Eli bez miejsca dla czyjejś innej .
   Boi się referendum, stąd rozdaje tym co mają pomóc, a odbiera tym co mogą szkodzić.
   Tak to widzę.

   • czy radni są specjalistami od inwestycji gminnych? na jakiej zasadzie i jakie mają argumenty, żeby poprzeć składane przez nich inwestycje w swoich okregach? tylko chyba to, że trzeba zrobić interes u siebie w okręgu. Panie kochany składaj Pan doniesienie na prokuratory skoro masz takie dowody ze ktoś wałki kreci, na miejscu tego jagodzinskiego poprosiłabym o udostepnienie pana IP i zglosiła na policję takie pomówienia skoro nie są udowodnione. hm.. czyli tutaj chodzi o to ze niechce sie ulozyc PiS i nalezy jej dopieprzyć ? Skonćze już tą całą gierkę i farsę tylko przez Was Wołomin traci. Radni mają gdzieś Wołomin liczy się tylko prywata i takie jest moje zdanie z tego co tutaj widać. Radni nie mają, żadnej odpowiedzialności Bereda głosował za RIPOKIEM i nadal jest radnym a ciągacie jagodzinskiego za wszytsko. więc jaka to odpowiedzialność? Polek nie klakieruj tutaj bo idziesz na dno

   • Czy komuś ona wyjada z garnka? Zal Ciebie ściska człowieku? Latacie nad nią jak banda sępów, żeby coś Wam dała a ona ukróciła tutaj partyjniactwo i rozdawnictwo dla aparatczyków. Wołomin dla Wołominiaków a nie dla spadochroniarzy. poLka dużo racji masz w tym, że kandydat na burmistrza Dominika Kozaczka chce uwalić urzędników, brawo Panie Dominiku nigdy Pan już nie zostanie Burmistrzem został Pan spalony na starcie, a koledzy z Pisuaru się z Pana smieją i wykorzystują. O żadnym referendum nie ma mowy, te referendum to bedzie jedna wielka klapa, mam nadzieje że odrazu zrobimy referendum na odwołanie rady miejskiej w Wołominie. i zobaczymy. Pani Burmistrz głosowałem na Panią i wiem, że głos nie jest stracony. Nie układa się Pani z tą bandą jak coś to pomogę.

   • Radni są od radzenia. Zdolności i przekrój taki sam jak u urzędników. Budżetu nie tworzy burmistrz, mówi wykonującym pracownikom komu na co dać lub zabrać. Wiadomo, że interes w okręgach mają wszyscy, burmistrz, radny i mieszkaniec. Jeśli chodzi o wałki to kręcili i kręcić będą. Wiedza o internecie montowanym po terminie i straconych pieniądzach pochodzi z transmitowanych obrad. Po czymś takim natychmiast sprawa powinna trafić do prokuratury. Jeśli ktoś zaniedbał nie jest nim mieszkaniec. O zaniechania pytać burmistrza i radnych. Wszyscy mamy potrzeby i zabiegamy o ich spełnienie za pośrednictwem burmistrza lub radnych. Nie będę się wypowiadał o sprawach na których się nie znam, np ripoku. Jeśli jest w ten smrodliwy temat zamieszany radny Bereda, powinien tak samo odpowiadać jak pozostali.

   • Tak trafnego podsumowania obecnej kadencji jeszcze nie czytałam! Gratuluję zmysłu obserwacji.

 38. No to naprawdę sprawiedliwość Ci Radni to chcą tylko u siebie robić a już nigdzie indziej to nie? Prosimy o upublicznienie nazwisk i facjat tych radnych, którzy robią tylko prywatę. Sam porozwieszam ich gęby na każdym słupie w mieście.

 39. Te polek to jakiś wariat jest, sreferendum a nie referendum, niech ktos tylko wyda tą kase na referendum to będzie miał przechlapane w Wołominie. Jeden wariat Pan Kukiz zrobił referendum co poszły na to miliony złotych i kolejny wariat chce to zrobic w Wołominie? życzę powodzenia na pewno zagłosuje za odwołaniem tej całej bandy radnych Pani Elżbieta Radwan Pani się nie da, bo to już się robi komiczne co się w tym mieście wyprawiało przez tyle lat.

 40. Koleżanka pracuje w UM w Wołominie i liczyła na troche więcej kasy po nowym roku, ale jak tutaj widac radni nie pozwolą, żeby zwykły człowiek zarobił choć grosz więcej za cięzką prace. Niech te gamonie oddadzą swoje diety i uposażenia a nie tutaj będą się mądrzyć na temat zarobków urzedasów. Budżet zostawcie w spokoju wichrzyciele.

 41. Niech każdoy weźmie sobie co chcesz, tylko że za 10 lat takie działania radnych doprowadzą do tego, że Wołomin będzie w ciemnej du… i nic nie będzie mozna zrobić. Dębinski się łapie za głowę bo ma rację, on doskonale wie że tutaj jest stado baranów dybiących tylko na swoje sprawy. Altanka w ossowie? co to ma być? Ludzie opamiętajcie się!. Dwie Panie Burmistrz zapieprzają i jest to widać że coś zaczyna się u nas ruszać do przodu . Pani Zbieć to wybitny fachowiec w swojej dziedzinie jest więc i inwestycje są na 100% udane. Pozdrawiam i nie bójcie się dziewczyny tych wilków, Wołomin jest za wami!

 42. Dbajcie o Wołomin a nie o swoje własne podwórka kochani radni. W kolejnych wyborach mam nadzieję, że tylko kilku z waszej bandy otrzyma reelekcje bo nie nadajecie się do niczego. Panie Dominiku Kozaczka, kandydacie na Burmistrza Wołomina dlaczego Pan nie docenia i gardzi urzędnikami, którymi by Pan kierował gdyby Pan Wygrał Wybory? Kim Pan jest, żeby decydować o ich podwyżkach lub zarobkach? Jest Pan stety 0 i jeszcze raz 0. oddaj swoją dietę.

  • Ancymon, co z propozycji radnych nie dotyczy Wołomina i nie służy? W następnych wyborach nie zagłosuję na tych, którzy nie będą reprezentować mojego indywidualnego i zbiorowego interesu. Na Kozaczkę nie głosowałem, ale zagłosuję na tego kandydata, który przerwie zamknięty krąg beneficjentów władzy i jej profitów. Nadal jest przy niej to samo towarzystwo i drze koty. Niestety Pani Burmistrz Radwan swoimi działaniami potwierdza, że dobrze się w nim czuje. Kłótnia wokół budżetu jest zasłona dymną dla wielu innych problemów, w tym ocierających się o prokuraturę. Każdy będący w sporze chce coś przy okazji ugrać.

 43. Nie zamierzam bronić złych radnych. Jednak Ci którzy piszą, mówią i zabiegają o potrzeby swoich wyborców wykonują przyjęte obowiązki. Starają się identycznie jak panie burmistrz. Nie można się dogadać? Moim zdaniem jest to koniecznością. Wątki poboczne (szwagrowie) jak najbardziej są ważne bowiem nie budują zaufania tam gdzie coś zawalono. Wyczyścić śmierdzące tematy i do przodu. Ta prawda akurat jest znana, większość w radzie ma PiS i bez porozumienia z nim można tylko brnąć w kłopoty.

 44. Czyli wszyscy tu Państwo jesteście za haniebnym układaniem się z opozycją tylko dlatego aby coś osiągnąć a nie osiągnąc pełneto sukcesu jakim jest dobro naszego miasta? Brawo tacy ludzie mieszkający tutaj to skarb 🙂 Układajcie się dalej 🙂 Burmistrz Radwan niech się Pani nie poddaje, ma Pani za sobą mieszkańców.

 45. Ten sam radny Kozaczka jakiś czas temu zaatakował mieszkańców dlatego, że obsypywali się jakims kolorowym proszkiem, a teraz atakuje urzędników, że za duzo zarabiają. Co to się w ogóle dzieje.? To podawac do prokuratury szwagrów i się nie bawić w kotka i myszkę skoro jesteście pewni ich przewinień no już. Co do samych inwestycji to jestem pewny, że mamy do czynienia z naciskiem radnych na Burmistrza. Albo się zgodzisz albo nic nie będzie. Zgadzam się z @Ancymonem wazny jest pełen sukces miasta a nie tylko poszczególnych okręgów. kiedy ten Wołomin wyjdzie z takiego dołka, a wtedy kiedy nie bedzie tutaj złośliwości i rządzy włądzy przez partie polityczne. Dziwie się Adamowi Beredzie, który wydawał mi się zrównoważonym człowiekiem, ale ta polityka kaczynskiego także weszła mu do głowy. Adam bądz po stronie mieszkańców a nie po stronie swoich mentorów i partii.

 46. Mam cichą nadzieję, że Radni Miejscy czytają te komentarze i wyciągną z tego wnioski na przyszłość, że czasy kiedy się układało i „kupowało” za podniesienie ręki do góry się pokończyło. Silna Kobieta z jajami ta nasza Burmistrz. Nie ma co się dawać, a niech tylko pozmieniają coś w tym budzecie bez sensu to pokażemy na co stać cały Wołomin, i wsie. Tak jak udało się obalić Madziara to się obali Radę Miejską, koniec z oszukiwaniem wyborców, że działacie dla dobra Wołomina.

 47. Zaraz się okaże, że Wołomin tak dostanie po tyłku bo Radni się nie mogą dogadać i będą jaja. Ale Ci Panowie na pewno powiedzą, że to wina Burmistrza bo niechciał się dogadać za wiceburmistrza albo za jakiegoś prezesa w miejskiej spółce dla PiS. Jeżeli Rada Miejska nie potrafi dogadać się z Burmistrzem to trzeba tą radę odwołać głosami ludu i będzie tyle w temacie. Po co brnąć w to całe gów…. wystarczy 10 % osób urpawnionych zebrac od nich podpisy i zrobić referendum na te zakały naszych lokalnych społeczności i sprawa rozwiązana.

 48. Czy może ktoś mi wyjaśnic czego dotyczy spór? „Jaj” pani Burmistrz czy konkretnych zadań inwestycyjnych? Czym różni się tych kilka proponowanych przez radnych od zawartch w projekcie budżetu? Kto przekracza swoje kompetencje? Który radny chce w zamian stołek wiceburmistrza lub prezesa? Skąd nagle pojawia się wola wzrostu zadłużenia gminy do poziomu jaki rok temu wykluczono zmniejszając nakłady inwestycyjne? Co więcej zrobiła w tym roku pani birmistrz ponad to co uchwalili radni? Jakie osiagnięcia czynią z niej matkę opatrzności Wołomina? Ile i co złego jest w propozycjach zgłoszonych przez radnych?
  Gołosłowne pochwały i krytyka naprawdę mnie nie interesują. Uczestniczą w nich klakierzy obu stron, tylko od czsu do czasu jakiś głos rozsądku. Oczekuję bezpośredniego uczetnictwa w tej dyskusjii znajdujących się w sporze oficjalnych reprezentantów. Dlaczego nie ma wsród komentarzy odpowiedzi na pytania podobne do przeze mnie postawionych. Boicie się stanąć twarzą w twarz, przed sobą i mieszkańcami na równych prawach?

 49. Pytajnik ja piętnuje zrobie z Wołomina poletka działan tylko w swoich okregach, jestem za zrównowazonym rozwojem całego miasta. I dlatego będę krytykował 23 radnych za to że nie pomagają w tym Burmistrzowi.

  • D.P., widzę i czytam krytykę dotyczącą pani burmistrz i kilku radnnych. Zanim przywołasz zrównoważony rozwój zdefiniuj. Na to samo powołują się krytykujący projekt budżetu radni. Nie mają obowiązku pomagać władzy wykonawczej, ich zadaniem jest zaspokajanie potrzeb mieszkanców, stwarzanie im jak najlepszych warunków bytowych i działania prorozwojowe. Relacje Burmistrza z radnymi mają być oparte na ustawowych i regulaminowych zasadach, na tym polega rozdział władzy. Nie popieram działań z zaskoczenia, ale i nie zgadzam się na autorytaryzm.

  • Jeszcze jedno. Nie może być tak, że psem kręci ogon. Tak niestety według relacji pracowników urzędu wyglądają realia na styku pani burmistrz ze „szwagrami”. Radni widząc to, mają akceptować ich pośrednictwo?

 50. Nowa instalacja nie zacznie działać, stare wysypisko przestanie przyjmować odpady i … zaczną się kłopoty spółki i zwolnienia. Później wszyscy ci którzy nie od dziś robią zamieszanie wokół MZO i próbują na tym zbijać kapitał polityczny gwałtownie zmienią front. Dziś obwiniają prezesa, Madziara i Jagodzińskiego a za chwilę będą wołali że to Radwan wyłożyła spółkę.

   • A co to, pani burmistrz Radwan nie ma wiedzy oraz możliwości wskazania kto przyczynił się do wykończenia spółki? Ma dokumenty które o tym świadczą, zwleka i staje się współwinną.

 51. Jak się zgłasza pomysły inwestycyjne za ponad 2 miliony zł. to trzeba wskazać źródła ich sfinansowania. Inaczej mówiąc, trzeba wskazać, komu te dwa miliony zabrać. Lub zaproponować, aby o tyle deficyt budżetowy zwiększyć. W przeciwnym razie to rzeczywiście pusta gadanina, farsa pod publiczkę. Podobnie zresztą, jak rzucony na tym posiedzeniu komisji przez radnego pomysł, aby Gmina dopłacała po 500 zł. miesięcznie na każde dziecko.

  • Wzrost nakładów inwestycyjnych pokryć szczędnościami administracyjnymi wśród których wynagrodzenia pochłaniają 63 mln. (37% budżetu gminy), tj. ponad dwa razy więcej niż wydatki majątkowe. Wystarczą cięcia wcześniej zaplanowanych pozycji na poziomie 3%.

 52. Jedyna propozycja radnych, która jest akceptowalna to zrobienie chodnika na Sikorskiego, reszta to o dupę potłuc. Bez ładu i bez składu propozycję, uważam, ze propozycję Radwanowej są sensowne i w miarę przemyślane. W obecnej sytuacji nie widzę sensu robienia ulicy dla 5 domów jak w centrum miasta jest nie dokończone. Głupio to wygląda, Kobieta chce działać i zaczyna coś się dziać u nas pozytywnego to musi jej ktoś po przeszkadzać. Choć nie stawiałem na nią, ale coraz bardziej mnie przekonuje do siebie.

 53. Kiedy jak nie teraz przebudowywać ulice przyległe do zmieniającego się układu komunikacyjnego w tym Zakładową. Samochód pożarniczy nie jest uzasadnioną inwestycją? Śmiem wątpić, że wszystkie inwestycje ujęte w projekcie budżetu wykonywane są na terenie posiadającym kompletne uzbrojenie i nie będą wpływały na stosunki wodne.

 54. Chodnik na Sikorskiego ? bez sensu ta ulica na czas budowy jest głownym dojazdem do tymczasowego przejazdu i jeszcze ją rozkopać na czas trwania inwestycji ? plac zabaw na wiejskiej to bez komentarza. Kolejna rzecz chodnik na Prądzyńskiego nie przechodzi w Budżecie Obywatelskim i wrzucany jest przez Radnego, który nawet słowa nie powiedział. Kolejna rzecz multimedialna sala która też w budżecie obywatelskim nie przeszła. I po co jekies stanowisko turystyczne kiedy syf w centrum miasta taki że jak ktoś przyjeżdza do Wołomina to mówi ” świat sie zatrzymał u Was” . Boisko za 650 tyś może też poczekać . Brawo pani Burmistrz. Nie ma prawa się pani uginac przed tymi radnymi bo bardzo duzo pani straci .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj