Organizacja ruchu do poprawki?

2

Żywą dyskusję wzbudzają ostatnio kwestie organizacji ruchu po zamknięciu obu wołomińskich przejazdów kolejowych. Po kilku tygodniach testów wyraźnie widać na jakie problemy i gdzie kierowcy napotykają najczęściej, próbując przedostać się na drugą stronę miasta.

Jak wynika z dyskusji, która toczyła się na grudniowej sesji Rady Miasta, zarówno radni jak i władze miasta zauważają kilka problemowych miejsc na mapie gminy Wołomin. Najwięcej czasu zajęła kwestia blokowania ruchu przez samochody osobowe, parkujące wzdłuż ul. Sikorskiego, na odc. od ronda Solidarności do ul. Wąskiej. Zdaniem radnych należałoby na tym odcinku wprowadzić zakaz parkowania i w to miejsce przenieść kamerę z zamkniętej ulicy Geodetów. Wiceburmistrz Wołomina Edyta Zbieć tłumaczyła, że przekazała tę kwestię do wykonawcy robót na kolei, firmy Torpol. Problemy ma także ul. Złota, która czeka na utwardzenie, niebezpieczny jest przejazd w Zagościńcu, który zasłaniają ekrany akustyczne, poprawek wymaga organizacja ruchu na skrzyżowaniu z ul. A. Krajowej, kłopoty z poruszaniem się mają też mieszkańcy ul. Kolejowej. – Cały czas monitujemy i informujemy firmę Torpol. Gościł u nas niedawno dyrektor firmy Torpol i zobowiązał się, że prześle do nas człowieka z firmy, który z nami przedyskutuje pewne sprawy i zobaczymy co zrobić, żeby było dobrze – poinformowała radnych wiceburmistrz.

Dyskusja rozgorzała także przy temacie zamkniętych przejazdów dla ciężarówek powyżej 10 ton. Jak się okazuje, aby przeprawić się z jednej strony Wołomina na drugą muszą one dojechać do… Tłuszcza i stamtąd przejazdem powrócić do Wołomina. Jak zauważyła sołtys Mostówki, której firma posiada kilka tego typu samochody, koszty takiej przejażdżki są ogromne. (…)

Więcej na łamach Wieści.

2 KOMENTARZE

  1. Z Wołomina do Tłuszcza???
    Pani Sołtysowa i szefowa swojej firmy jak widac nie wie co i jak…
    Auta mogą się przeprawić przez przejazd w Zagościńcu lub w Kobyłce w zależności w której częsci Wołomina są.
    Co jednak nie zmienia faktu że sa to dodatkowe kilometry i koszta ale bez przesady z Tłuszczem oddalonym od Wołomina jakies 20 km

  2. Od jutra zaczynam odchudzanie, kto się odchudza ze mna?
    Wyszperałam w necie dobry sposób na odchudzanie, wygoglujcie sobie – xxally radzi jak szybko schudnac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj