Wołomin: Zdrożeją śmieci?

23

Przegłosowana w grudniu poprawka do budżetu, nakazująca burmistrz Wołomina konsultowanie z Radą wszelkich decyzji finansowych powyżej 500 tys. zł może odbić się radnym czkawką. Jak się bowiem okazuje, takich wydatków gmina ma bardzo wiele, co skutkować będzie potrzebą częstego wzywania komisji i sesji – dodajmy, za te same wielkości diet. Dzień przed Sylwestrem zwołana naprędce sesja dotyczyła wyrażenia zgody na podpisanie przez miasto umowy na odbiór odpadów z miejską spółką MZO. W czasie obrad padła jednak informacja, że kwota zawarta w umowie może okazać się niewystarczająca. Czy dla mieszkańców oznacza to podwyżkę za wywóz śmieci?

Wszystko wskazuje na to, że podwyżka za wywóz odpadów jest coraz bardziej realna. Powodem jest oczywiście nieudana inwestycja budowy Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Lipinach Starych, która stoi nieużywana, choć powinna działać już od co najmniej sześciu miesięcy. Spółka zmuszona jest więc miesięcznie płacić ogromne raty za coś, co kosztowało 15 mln zł, a nie przynosi żadnych zysków. Gmina ma też inny kłopot – wysypisko w Lipinach już jest pełne i według planów, w ciągu najbliższych miesięcy zostanie zamknięte. Śmieci z gminy będą więc wywożone nawet ponad 100 km od Wołomina. (…)

Więcej na łamach Wieści.

23 KOMENTARZE

 1. Co ten redaktor wypisuje za bzdety!!! Co znaczy „powinna działać”? Nie powinna, bo nie było przestrzegane prawo przy wydawaniu decyzji środowiskowej i innych dokumentów.
  Spółka jest zmuszona? A kto ich zmuszał do budowania mimo protestów i informacji, że nie wszystko jest robione zgodnie z prawem.
  Przy planowaniu inwestycji robi się różne założenia, także te najmniej optymistyczne, a tu wszystko było na ruskie Urrra. I nie założono, że ktoś wywącha nicy dobrze ukryty smród. A jednak.
  No i proszę sobie wypić to co się nawarzyło.

 2. A gdzie byli radni i nowa burmistrz, kiedy można było wstrzymać realizację niefortunnej inwestycji? Nowa burmistrz deklarowała konsultacje, ale tych konsultacji nie było, lub odbyły się bez poinformowania o nich szerokiego grona zainteresowanych. Gdzie jest teraz nowa burmistrz, w warunkach pełnej świadomości rażącej niegospodarności poprzednika? Radośnie życzy mieszkańcom wszystkiego najlepszego i kosztownej oprawie słowno-muzycznej. Czy ktoś wie, ile kosztowała realizacja życzeń? Czy pracownicy urzędu udzielali się artystycznie w godzinach pracy, czy po zakończonej pracy? Może ktoś się obudzi w tym mieście i zacznie liczyć koszty utrzymania pozytywnego wizerunku nowej burmistrz. Chociaż jak na ten moment starania wizerunkowe stanowią największy obszar jej osiągnięć…

  • Droga Pani Barbaro. Nowa Burmistrz deklarowała konsultacje i tego słowa dotrzymuje. Spotykała się kilkukrotnie z mieszkańcami i każdy zainteresowany mógł w tych spotkaniach uczestniczyć. Nawet Pani. Trzeba tylko wstać od klawiatury i chcieć się spotkać. Chyba że chodzi o samo pisanie jak to jest źle a nie o nadstawianie karku.
   Czy było można wstrzymać inwestycję? Tego nie wiem, nie widziałem umowy z wykonawcą czy były przewidziane jakieś kary za odstąpienie umowy. A jeśli były i to dużo większe niż za jej dokończenie to dopiero była by niegospodarność, prawda?
   Co do życzeń to dla mnie rok rocznie mogą urzędnicy śpiewająco składać podobne. Po prostu bomba.

 3. SN co ty za głupoty wygadujesz sprawa RIPOKU ciągnie się od kadencji jaśnie panującego Ryszarda Madziara. Nawet jest nagranie z konsultacji z Zielonym Wołominem w sali Urzędu Miejskiego na youtube. Więc o Co chodzi? Nie wygaduj bzdur i sprawdź informację. Nagranie życzeń to jest pikuś przy tym ile zarabiali Doradcy z Jackiem Sasinem na czele na dworze byłego burmistrza więc już nie popadajmy w paranoje. trzeba wychodzić z takiego założenia, że dobry wizerunek burmistrza to dobry wizerunek miasta to on/ona przyciągnie tu inwestorów czy inne potrzebne rzeczy a nie Ty hejterze. 🙂 ta Kobieta będzie spotykała się z różnymi przedstawicielami różnych władz na różnych szczeblach więc nie pitol tutaj o wizerunku.

  • Kajtek, tępotą pospolitą się wykazałeś, ale nie przejmuj się, na klakiera obecnej burmistrz i jej utalentowanych muzycznie podnóżków się nadajesz, do tego jest zbędna umiejętność samodzielnego myślenia. Jaki biznes może przyciągnąć obecna burmistrz? Przecież ona od lat pracuje w samorządzie, a jedyny jej kontakt z biznesem to ten, który spowodował, że na stanowisku się znalazła, i ten, który stara się ją na tym stołeczku utrzymać. Obecna burmistrz pokieruje pracą urzędu, bo to potrafi, ale nie spowoduje rozwoju miasta, bo tego nie potrafi. Przypomnij sobie klakierku jaki był stan zaawansowania budowy w chwili obejmowania urzędu przez obecną burmistrz i jakie mogłyby być oszczędności, gdyby budowę wstrzymano. A wydatki poprzednika – nie kompromituj się – przecież nie porównuje się deklarowanego brylantu do rozkładających się odpadków! Jeśli rzeczywiście tak cenisz obecną władzę, to naucz się klakierowania, bo inaczej najzwyczajniej ją kompromitujesz. Własną głupotą i zacietrzewieniem. Ale mnie ten kierunek bardzo odpowiada – nie cenię obecnej burmistrz, więc kontynuuj, bardzo proszę.

 4. Śmieci nie mają prawa zdrożeć w wyniku bezprawnych działań oraz ich następstw. Koszty powinni ponieść prezesi i burmistrzowie odpowiedzialni za powstałe straty.

 5. Jak zawsze , władza zawaliła na całym froncie. Miało być przejrzyście i jawnie a jest jak zawsze drogo, bez konsultacji i z naruszeniem prawa . Kto za to odpowie ? nikt sprawę RIPOKU , MZO, ZEC, Internetu, Oświetlenia LED itd zamieciono pod dywan a panowie prezesi dostali krocie. Trzech prezesów w ZEC, dwóch w upadającym Przedsiębiorstwie Komunalnym, Kilku w MZO , niezatapialny Solis z pensją 15-tys w PWIK itd. , itd. Kto zapłaci za to wszystko i śmieci My mieszkańcy . Szlag mnie trafia jak czytam o tym wszystkim. Podobno nic nie kumaty Jagodziński zarządał sobie w ZEC pensję 20 tysięcy złotych i podobno mu dali. Pani Burmistrz , czy Pani nad tym wszystkim panuje ?

 6. Spółki Miejskiej nie da się położyć w jeden rok czy w dwa, ten proces już następował małymi krokami. R.Madziar dobił MZO budując instalację… i nie ma co się oglądać tylko należy szukać rozwiązania.

 7. Proszę nie zapominać, że za tą podwyżkę śmieci, która może nastąpić to także decyzję radnych z ugrupowania byłego burmistrza Ryszarda Madziara. Pan Bereda, Paziewski, Czarzasty są także odpowiedzialni za to co się dzieje bo byli w poprzedniej kadencji. A teraz są obrońcami i martwią się o odpady. Obłuda goni obłudę.

 8. Zgadzam się z Danką, przecież ta sama ekipa radnych podejmowała decyzję o budowie tego czegoś w MZO, a teraz są jak dobre duchy i się wybielają bielinką jacy to oni dobrzy dla mieszkańców. Dziwie się wszytskim czemu wybrali takiego Beredę? Przecież to jeden z młodszych klakierów Madzi. SZOK ludzie nie dajcie się nabrać!

 9. Koszty są, wiadomo też kto je poniesie. Pytaniem bez odpowiedzi pozostaje zakres oraz zasięg odpowiedzialności, bezwzględnie obciąża to Panią Burmistrz.

 10. Jeśli instalacja została wybudowana z naruszeniem prawa – niech starostwo wyda nakaz rozbiórki. Takie jest prawo. Jeśli mieszkańcy ponieśli koszty ( 14500 000 zł ) – niech madzia i łysy bulą za to z własnej kiesy. Dlaczego ZW nie poinformował prokuratury i starostwa o naruszeniu prawa? Decyzja wojewódzkiego urzędu – jest jasna.
  A śmiecie – niech drożeją. Ta podwyżka to woda na młyn tego ripoka.
  Cepy w urzędzie myślą że jak napiszą że podniosą śmiecie – to ludzie zaraz polecą i powiedzą że jednak chcą by ripok chodził. – I właśnie na tym im zależy. Nowa pani niby-burmstrz – kontynuatorka debilistycznych reform poprzednij ekipy – tylko czeka na takie głosy, by powiedzieć: – No, jak już ludzie chcą by to działało – no to otwieramy.
  Teraz pytanie do ludzi – czy dadzą sie ogłupić – a ripok zacznie działać i śmiecie i tak podniosą – czy też wyjdą solidarnie na ulice i zaczną protestować przeciwko debilizmowi jakim uraczyli nas poprzedni możnowładcy – i jeszcze dostali w nagrode ciepłe posadki. Można śmiało napisać : -Nasz ruch !

 11. Oszczędzać można wszędzie, opiszę wam sytuację, którą obserwuję od dłuższego czasu, co na to powiecie.
  Mieszkam na ulicy gdzie kamienice miejskie przeplatają się z domami prywatnymi, o 6 rano wystawiam kosz, zgodnie z regulaminem, przyjeżdża mzo i wybiera śmieci z kamienicy, często zdarza się że 10 minut później drugi samochód mzo przyjeżdża po moje śmieci, mój kosz stoi dosłownie 10 metrów od kosza z kamienicy, przepraszam bardzo przecież oba te auta spalają paliwo, czemu jeden samochód nie sprząta całej ulicy, po co marnować paliwo na drugie auto, przecież ten pierwszy może zabierać wszystkie śmieci, czy śmieci z kamienicy różnią się od moich śmieci.
  Tak dumałem i dumałem i doszedłem do wniosku, że w mzo musi być pewnie dyrektor od śmieci miejskich i dyrektor od śmieci prywatnych i dlatego tak się dzieje.
  Nagle wszyscy zdziwieni że śmieci drożeją, przecież paliwo kosztuje i lać trzeba, a ile takich ulic w naszej wsi jest gdzie dwa auta wybierają śmieci, przecież to paliwo jest z naszych pieniędzy lane, normalnie krew się w człowieku gotuje, co za banda darmozjadów.

 12. podniosą oplaty – i zacznie jeździć jadna śmieciara. Kolejny zabieg sztucznego generowania kosztów. A po podwyżce – pomysł racjonalizatorski i słodziutka premia z podwyżką – dla dyrektora bądź prezesa. Bo będzie z czego garnąć. i sie żyje!! A plebs – niech płaci – byle na czas.

 13. Za odpady płacimy drożej od mieszkanców okolicznych gmin. Posiadanie własnej firmy i RIPOK-a niczego nam nie daje, a zyski można wybić sobie z głowy. Korzyści czerpią wyłącznie politycy zasiadający na kierowniczych stanowiskach.

  • już widzę te zyski dla mieszkańców

   być może kilka złotych obniżki opłaty za wywóz śmieci. a w zamian:
   – smród na całą okolicę 24/7
   – choroby nim powodowane
   – powolny exodus mieszkańców
   – spadek wartości nieruchomości, bo amatorów smrodu raczej niewiele

 14. @abc racja, tylko sie mieniaja na stołkach, w tym naszym powiecie, a najwiecej w Wołominie. I tak juz prawie 26 lat trwa ten cały układ. Niby PSL-e,PO,Pis,JP,FDS ale co ich wszystkich trzyma i spaja,że sobie przez tyle lat krzywdy nie zrobili i zapewne nie zrobią. Czyzby to WS matka wszystkich układów?To sie nazywa demokracja?

 15. Jak mają nie wzrosnac ceny smieci ,skoro duża część mieszkańćów nie płaci za wywóz,nawet ci co złożyli dekralację.Sama znam parę takich osób.Po prostu zapominają a urząd nie upomina się.A ile jest takich co wożą do lasu /Ci nawet deklaracji nie złożyli.Niech się pracownicy urzędu wezmą za robotę i razem z deklaracją na podatek od nieruchomości wręczą kwitek na śmieci.A wtedy może ceny śmieci nie wzrosną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj