Wołomin: Szerokopasmowy – sprawa do prokuratury?

46

W czasie styczniowej sesji Rady Miejskiej w Wołominie przewodniczący komisji rewizyjnej przekazał burmistrz wnioski pokontrolne, dotyczące sprawy internetu szerokopasmowego. W na razie utajnionym raporcie część komisji rekomenduje burmistrz Wołomina przekazanie sprawy odpowiednim służbom.

O nieprawidłowościach związanych z funkcjonowaniem internetu szerokopasmowego w gminie pisaliśmy już wielokrotnie. W pół roku od deklaracji o montażu urządzeń firmy wykonującej zlecenie dla gminy, internet nie działa, a części niezbędnego sprzętu do dziś na próżno szukać w wyznaczonych punktach. Były wiceburmistrz Wołomina Sylwester Jagodziński podpisał jednak protokół odbioru inwestycji i firmie wypłacono pieniądze. Badająca sprawę komisja rewizyjna Rady Miejskiej w swoim sprawozdaniu informuje, że istnieje podejrzenie zaistnienia przestępstwa w sprawie internetu szerokopasmowego. We wnioskach pojawiła się rekomendacja nt. konieczności skierowania sprawy do zbadania przez cztery instytucje. Z przekazanym protokołem zapoznała się burmistrz, która musiała się do niego ustosunkować. (…)

Więcej na łamach Wieści.

46 KOMENTARZE

 1. Oto jak szkaluje się niewinnego człowieka! Absolutnie nie wierzę w to, by poprzedni burmistrz mógł dopuścić się takich niegodziwości! On przecież z PiS!!! A tam się nie kręci, nie kradnie. I czy aby przy uroczystym odbiorze sieci nie uczestniczył kapłan z pokropkiem? To wszystko wina takiego jednego, co miał dziadka w Wehrmachcie.

  • W materiale jest mowa o Panu Jagodzińskim. Nota bene nazwisko tego Pana co rusz pojawia się przy jakiś wątpliwych inwestycjach gminnych. Najpierw podpisana przez niego decyzja środowiskowa w sprawie RIPOK, a teraz internet szerokopasmowy. To za te zasługi został prezesem spółki komunalnej ?

   • Po to burmistrz usunęła Jagodzińskiego ,żeby ukryć jego niekompetencje i dlatego został prezesem. Nieudaczników się w tym kraju nagradza. Nie posądzam go o kradzież ale kto wie?

 2. Dziwne że sprawy RIPOKA nie przekano jeszcze odpowiednim służbom . widać równowartość 30 domów z działkami i ulicą – to nie jest jakiś wielki koszt dla miasta.

 3. Widzę że szwagry nie śpią od rana walą w klawiaturę……chcąc uratować stołki… AFERA INTERNETOWA oczyści Wołomin z cwaniactwa ….. możecie się pakować

  • Przepraszam, podejrzliwy węszycielu spisków – ja mam fotel, stołki pozastawiam dla podobnych Tobie. Nie mam też tropiącego szwagra debila, więc bez poufałości, proszę… Nie zamierzam również pakować się donikąd, choć jest faktem, że Wołomin zbyt śmierdzi mieszanką kocich szczyn i wody święconej, a to mnie odrzuca…

   P.S. Kiedy wpiszecie ruiny po Hucie Szkła Wołomin do światowego dziedzictwa UNESCO? To chyba unikat w skali europejskiej…

 4. Proponuję kilka słów o ekipie Burmistrz Radwan Sylwester Jagodziński – prezes ZEC , szef struktur PSL w powiecie , , Jerzy Mikulski szef stowarzyszenia SKW nie posiadają żadnych kompetencji do kierowania zakładem energetyki cieplnej – polityczny łup za poparcie Radwan w czasie kampanii wyborczej, Igor Sulich szef PO w Wołominie zero kompetencji do kierowania zakładem MZO – polityczny łup za poparcie w czasie kampanii wyborcze, Dyrektor MZDiZ Wołomin, Oleszczuk – Aktywny działacz Wołomińskiej PO, Krzyżanowski dyrektor MDK Wołomin – ogłaszano dwa konkursy na dyrektora a następnie nie rozstrzygnięto ich, aby móc bez konkursu powołać Krzyżanowskiego na dyrektora MDK, ponieważ miał tak niskie kwalifikacje – prywatnie kolega Jagodzińskiego. Dyrektor OSIR Wołomin Waldemar Stępczyński – były wysoki urzędnik PZPR w Wołominie ( o kompetencje tego Pana zapytajcie pracowników OSiR 🙂 za rządów Ryszarda Madziara był odpowiedzialny za odśnieżanie Białego Orlika. Jakub Biesiada szef promocji UM Wołomin – doświadczenie praca w hurtowni środków do dezynfekcji. To fachowcy Pani Burmistrz Elżbiety Radwan do zmian w Wołomina – mieszkańcy możecie być dumni z tej ekipy…Powodzenia

 5. @załamany tu sie nie ma co dziwić i oburzać, taki układ to cena za trwanie kontry do Pis-u w Wołominie, a to również część kontry do Pis-u w Naszym Powiecie. A jaka jest w tym rola MWS i to juz ponad 20 lat ?

 6. Wiecie co padło tutaj nazwisko mojego znajomego Jakuba Biesiada wiem ze pracuje w urzędzie w promocji i chyba mu jakoś to chyba idzie… poza tym mam jego stara wizytówkę i on był tam kierownikiem ds. marketingu i promocji. Poza tym kuba organizował wiele imprez w mieście jeszcze przed praca w urzędzie i zawsze zachęcał do roboty. Wiec nie skasujcie człowieka za czym go nie poznacie.

 7. Dobrze, dobrze… Ale jak on sie tam znalazł?????????? Z kapelusza ???? Bo znam wiele osób po agh sgh kuźmińskim – i….. za krótko było jakoś.

 8. Panie Damianie …wizytówkę można sobie zrobić nawet z informacja, że jest się Prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki , a promocja kreta do czyszczenia rur kanalizacji moim skromnym zdaniem rożni się od promocji miasta….. chociaż dla obecnych włodarzy Wołomina może jest bez różnicy….

 9. Miasto partnerskie Wołomina – to które? Bo to związane z promocją. Inne powiatowe miasta – mają miasta partnerskie w europie. Na których targach,spotkaniach, promowano nasze . Kiedy???? Nigdy
  Ot – promotor

 10. Miasto partnerskie Wołomina to Kobyłka i desant Elżbiety Radwan z Jednym Powiatem na Wołomin ….ot…działa promocja brawo Panie Biesiada…..brawo

 11. Znając doświadczenia Pana Biesiady za chwilę Wołomin będzie miał podpisaną umowę partnerską z jakąś hurtownią środków czystości……… i będzie to odtrąbione przez panią burmistrz Radwan jako sukces 🙂 i oczywiście Hur pochlebców przytaknie a kto się z tym nie zgodzi zostanie uznany za osobę która źle życzy miastu.

 12. od lat – nie potrafią pisać projektów do UE i pozyskiwać kasy na inwestycje , nie potrafią promować – no bo właściwie prócz taniej a właściwie pół-darmowej siły roboczej – nic tu do promowania – nie ma. Żeby było śmieszniej – w ostatnich latach powstał wiele programów promocyjnych – i na to też można było napisać projekt i kaske wyrwać. Ale – najpierw – to trzeba wiedzieć apóźniej – umieć zrobić. Ale – to pryszcz w porównaniu z promocją śmieci za 14 500 000zł.

 13. Dojezdzacie Biesiadziaka ale on jest tylko od komunikacji podkreślam aspolecznej ale mamy mamy podobno pełnomocnika od rozwoju i promocji

  • Też mi się tak wydaje,że nasze miasto idzie na dno,zważywszy jakich to fachowców zatrudnia nasza p.burmistrz.Pozwalniała ludzi sprawdzonych ,naprawdę właściwych fachowców,a przyszli nieudacznicy ,którzy pracują za sporą kasę,a tym samym zubożają nasz budżet.Ktoś może wreszcie zainteresuje się w jaki TO sposób zatrudniani są „FACHOWCY”Chyba starczy już nam rzekomych obietnic i potoku słów bez pokrycia. Żyjemy w czasach ,w których powinniśmy mieć oczy szeroko otwarte.Chwalić władzę za dobre czyny,ale nie zamykać oczu na nieprawidłowości.Gratuluję wszystkim,którzy o tym nie zapominają i trzymają rękę na pulsie.

 14. Dnem jest to że komentarze tutaj są pisane przez te same osoby i ważne, żeby bić pianę. Ludzie to jacie lepiej zgłaszajcie do prokuratury? Zmiana jaka jest w Wołominie jest widoczna i to boli wszystkie świnie oderwane od koryta. Choć nie jestem zwolennikiem pis napiszę #DobraZmiana

 15. Wiele gorzkich słów tu padło Panie Jakubie pod Pana adresem, ale to wszystko najprawdziwsza prawda: ani jedna pozytywna informacja o Wołominie nie ukazała się w mediach w ostatnim roku, także działania Pani Burmistrz są źle postrzegane przez mieszkańców. Informacja to potęga. Wiedzieli o tym doskonale specjaliści od promocji w poprzedniej kadencji. To byli „spece”, „stare PR-owskie wygi” z PiS-u. Każdą, nawet błahą sprawę umieli przekuć na sukces swojego szefa, sukces wręcz niebywały i niewiarygodny. I społeczeństwo w to wierzyło. Może trzeba zapytać T. Deszkiewicza, czy dobrym sposobem na promocję miasta i poprawę wizerunku Wołomina jest wydanie odezwy do mieszkańców, żeby się umartwiali, pościli i modlili, do czego nawoływał urzędowy Facebook? Dziwna metoda, nieznana chyba jeszcze wśród PR-owców, na rozwiązywanie trudnych problemów.

 16. Dokładnie to samo dziś powiedział mi znajomy w trakcie rozmowy. Za rysia były kolorowe gazetki artykuły w lokalnej prasie itd. Teraz urzędowa gazetka ukazuje się od wielkiego dzwona ( chociaż jakiś czas temu rozdawano przy stacji) FB miasta leży, system sms nie działa. Niby proste rzeczy a jak widoczne.

 17. Wszystkie komentarze pisane są przez jedną i tą samą osobę szkoda, że opinię kreują hejterzy. Właśnie odwiedziłem stronę i fb Wolomina i wszytsko działa jak należy posty są, wpisy są i jak widać cieszą się popularnością po ilości like. Co do gazetki to pies ją drapał wszytsko jest w internecie. Cieszę, się że nie ma już tej propagandy sukcesu że wszytsko jest ok. Tak tęsknicie za tym? Proszę RIPOK proszę wołomin w zastoju. za tym tęksnicie?

 18. Brawo Kuba! Nie przejmuj się tymi obelgami znasz swoją wartość, wiele lat organizowałeś z super skutkiem orkiestre włączałeś się w wiele akcji społecznych i ostatnia impreza WOŁOMIN COLOR EVENT była mega i jakoś na przekór wszystkim się udała. 🙂 Dzieciaki zadowolone i rodzice także. Więc Wołomin razem z Panią Radwan odżywa po wielu latach stagnacji i koncertach muzyki poważnej. Wstyd mi za tych ludzi co umieją krytykować a nic nigdy tutaj nie zrobili i nie poświęcili swojego czasu na coś, żeby coś hulało. Ludzie na ulicy mówią dobrze o naszym mieście, mówią, że są ludzie którym zależy aby wyjść z ciemnogrodu. Nie przejmuj się i rób swoje.

 19. NA MIEŚCIE SIĘ DZIEJE DUŻO I ZNACZNIE WIĘCEJ JAK ZA TEGO PICUSIA GLANCUSIA RYSZARDA OD SIEDMIU BOLEŚCI CO ZDJĘCIA SOBIE PSTRYKAŁ PRZY KAŻDEJ OKAZJI. BYŁAM Z DZIECKIEM NA ZABAWIE KARNAWAŁOWEJ NA LODOWISKU TEGO TUTAJ NIGDY NIE BYŁO SUPER ZABAWA. MAMY DOBREGO BURMISTRZA KTÓRY DBA O WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW A NIE TYLKO O SWOICH.

 20. Ktoś wymienił nazwisko Deszkiewicza i jestem w cięzkim szoku, że powoływanie się na jego imię i nazwisko powinno być karalne, przecież to był aspołeczny człowiek. Nigdy nikomu nic nie pomógł. Hahaha smiesznie. Pani Burmistrz ktoś chce Panią skompromitować. Rysiek odpuść sobie już no my Cię tutaj nie potrzebujemy

 21. Już się tak nie spinajcie, ze ta elka zmieniła to miasto zostało jeszcze przed nią dużo pracy jak np. wysypisko czy durne dziurawe drogi ale miasto zaczyna odżywać i powstawać z martwych. W MDK byłem na koncercie Mazolewskiego to było coś.

 22. To nasze piekiełko nasz wołomin jak ktoś mądrze zauważył na facebooku, tutaj się cisną i tam się cisną, teraz wyszło szydło z worka że Dominik Kozaczka sam sobie ulotki podrzuca. Tego jeszcze nie było tutaj.

 23. Sprawa dotyczy internetu a jakis pajac zaczyna komentować i wyżywać się na ludziach. tak tylko na naszej wsi. Jeżeli nie macie co robić ze swoim czasem tylko komentować czyjeś życie to lepiej zróbcie coś pozytecznego. I dajcie spokój już tej kobiecie bo ona ma rządzić a nie odpierać wasze bezsensowne ataki.

 24. Zgadzam sie z @yga sprawa dotyczy bardzo prawdopodobnych nieprawidłowosci w inwestycji internetowej,realizowanej od przynajmniej 2 lat. Więc na tym sie trzeba skupić.Jednak wyglada na to ,że w szczególnosci działania UM z czerwca 2015r. kiedy to odbierano inwestycje i dokonywano zapłaty wykonawcy, były mocno podejrzane.Jak można było odebrać takiego bubla, Być moze chodziło o to aby do końca czerwca 2015 dokonać zapłaty aby nie utracić dofinansowania unijnego.Teraz Prokuratura bedzie temat wałkowała z rok albo wiecej i oby to sie wszystko nie rozjechało. A dotacja przepadła i jeszcze bedzie trzeba dokładać aby to uruchomić.Wydaje mi sie,że P.Burmistrz i niektórzy radni powinni wiedzieć kto i w jakim zakresie jest za to odpowiedzialny.Trzeba na przyszłość wyciagnąć z tego wnioski a odpowiedzialnym podziękować za dotychczasowa współpracę.Sprawa powinna być wyjasniona a odpowiedzialni ponieść konsekwencje.

 25. Raczej nie czytam komentarzy pod wpisami ale widzę, że jest tu bardzo gorąca dyskusja i ktoś oczernia porządnych ludzi. Ciekawe kto ma na celu zdyskredytowanie ekipy burmistrzowej. Padło tu nazwisko Szymona Krzyżanowskiego. Tak się składa, że miszkam na lipińskiej, i w poprzednich wyborach pół bloku na niego głosowało, bo chłopak jest aktywny i kompetentny. Wygrał ktoś inny ale tego już nie skomentuję,,, Bardzo się cieszę że burmistrz go docenił i kieruje MDK. Trzymam kciuki bo tam dzieje się także dużo dla osób starszych.

 26. a propo MDK i rekrutacji ogłoszonej niedawno. Już przed wystawieniem ogłoszenia na BIP wiadomo było kto będzie zatrudniony. I tak jest ze wszystkimi ogłoszeniami o pracę w wwl

 27. Ile jeszcze będzie trwała ta wojna polsko-polska w Wołominie? Oczernianie i ośmieszanie poważnych ludzi to wstyd dla was.

 28. Radny Dominik Kozaczka sam sobie rozrzuca ulotki w prześmiewczym tonie aby zdobyć sympatie publiki. Brawo Jasiu! Wołomin schodzi na samo dno z takimi osobami publicznymi.

 29. Widzę że chłoptasie Radowanowej wzięli się do roboty i mocno hejtują pod tym artykułem, zamiast tu pisać że jest dobrze że jest super w Wołominie weźcie się do roboty i zróbcie coś dobrego dla tego miasta przynajmniej na koniec ……za chwilę bekniecie za AFERĘ INTERNETOWĄ .

 30. Proponuję aby Radowanowa i Jagodziński i całe towarzystwo szwagrów przez najbliższe lata odpracowywało 550 000 zł utraconego dofinansowania do projektu ,,internet dla sołectw” AFERA INTERNETOWA pogrąża was……

 31. Ja za to proponuję aby pociągnąć w końcu do odpowiedzialności poprzedniego burmistrza za utopione 14 mln w ripok który zarasta zielskiem.
  I mała prośba do ABC i racja. Jesli już zmieniasz nick to zmieniaj również styl pisania bo widać jak na dłoni że to ta sama osoba pisze. Walisz z grubej rury niczym Jon Rambo a chowasz się za nickami niczym misio w jagodzinach.

 32. Dziwne bardzo dziwne. Skoro nie utopil to dlaczego to cale wysypisko przy cmentarzu jest nieczynne. Prezes mzo ten łysy zapewniał że w czerwcu 2015 ruszy i co? I dupa bo ekipa ryska spieprzyla wszystko co sie dalo.

 33. jak PO i PSL uprwiali polityke kolesiow rabali kase to bylo zlodziejstwo, dranstwo, ale jak to samo robi PiS i to na chama to nic takiego normalne kolesiostwo, czystki, nepotyzm, posadki dla swojakow. drenowanie publicznej kasy ochrona lewego SKOKU, miliony dla Rydza spoleczki i stoleczki dla pisowskich nieudacznikow w mysla zasady mierny ale wierny, nisczenie mediow publicznych ktore sa lepsze nis DTV i Trybuna Ludu… nie to przeciez uczciwe dobra zmiana… i te beztalencia marionetki w rekach przezesa BS – AD… jedyna nadzieja na co pisowy klan pracuje kazdego dnia ze za kilka lat ta plaga nie bedzie mialo juz nic do powiedzenia bo Polacy nareszcie raz na zawsze pogonia ten miot nieudacznikow zioniacych nienawiscia do wlasnej ojczyzny , pogonią za to co wyprawiaja z Polską za demolowanie Polski jej pozycji na świecie

 34. CZy OSiRem w Wołominie muszą rządzić kolejni nieudacznicy?Brawa dla obecnego Dyrektora-emeryta,który jak pracował w szkole odbierał godziny inny nauczycielkom, które i tak miały mało godzin i małe pensje.Ale p.Waldek musiał mieć godziny i dodatkową pracę na orliku i nie tylko.Jego koleżanki płakały a on był zadowolony. Teraz podpisuje ze swoim synem umowę instruktorską- brawo.Drogi dyrektorze Osir to nie twój prywatny folwark.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj