Viatelecome sp. z o.o. ogłasza

11

Zarząd Viatelecome sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (wykonawcy inwestycji budowy sieci dostępowej do Internetu szerokopasmowego w Gminie Wołomin) niniejszym zawiadamia, że wszelkie informacje w postaci wpisów na forach społecznościowych, komentarzy zamieszczanych na serwisach internetowych tygodnika „Wieści Podwarszawskie” oraz w artykułach publikowanych na łamach tego tygodnika („Internetowa prowizorka”, Wieści Podwarszawskie z dnia 24.01.2016 r. nr 3 (1279) oraz „Wołomin: Szerokopasmowy – sprawa do prokuratury, Wieści Podwarszawskie z dnia 14.02.2016 r. nr 6 (1282) sugerujące jakoby realizacja przez Viatelecome sp. z o.o. zamówienia publicznego: „Szerokopasmowy Internet dla Sołectw – wyrównywanie szans rozwojowych w Gminie Wołomin”, polegającego na zaprojektowaniu, dostawie, instalacji i uruchomieniu infrastruktury szerokopasmowego Internetu, odbyła się z naruszeniem prawa oraz w sposób nienależyty, stanowi naruszenie dóbr osobistych osoby prawnej – spółki Viatalecome sp. z o.o. W szczególności informacje takie stanowią naruszenie dobrego imienia i renomy Viatalecome sp. z o.o., tj. dóbr podlegających ochronie na podstawie art. 43 Kodeksu cywilnego w zw. z art. 23 i art. 24 Kodeksu cywilnego.

Zarząd Viatalecome sp. z o.o. informuje, że zamierza podjąć środki ochrony prawnej wobec autorów wszelkich nierzetelnych i godzących w dobre imię spółki Viatelecome sp. z o.o. publikacji, w tym dochodzić na drodze sądowej roszczeń finansowych z tytułu zadośćuczynienia oraz roszczeń odszkodowawczych.

Zarząd Viatelecome sp. z o.o.

11 KOMENTARZE

  1. Tak naprawde to trudno mieć pretensje do firmy, jak kazdy podmiot gospodarczy jest nastawiona na realizacje zadań za stosowne wynagrodzenie. Trafił sie taki zleceniodawca takie były okolicznosci realizacji i odbioru toż to nie ich wina.Tylko jedna watpliwość, jak pisza w WP, dlaczego znaczna część tego internetu nie działa, no chyba że jest inaczej i gazeta podaje nieprawdziwe informacje, wprowadzając tym samym i autorów komentarzy w błąd.Jednak wydaje mi sie,że WP nie posunełyby sie do takich praktyk. Jezeli wszystko firma wykonała zgodnie ze sztuką, to prawda sama sie obroni i nie ma potrzeby straszyć WP i piszacych komentarze.

  2. ps.Opierając sie na artykułach WP a zwłaszcza z dzisiejszego wydania to najprawdopodobnij nieprawidłowosci mozna zarzucic jedynie UM WOłomin.Jednak aby sprawe wyjasnić konieczne będą stosowne postepowania własciwych organów i wtedy zapewne poznamy wszystkie okolicznosci i ewentualnych odpowiedzialnych.

  3. To następny do wyjaśnienia RIPOK ? Rozumiem, że panowie radni trzymają rękę na pulsie i przestana rżnąc głupa , że tamta inwestycja jest ok . Czekam kiedy podejmą odpowiednie kroki i w tej sprawie zawiadamiając odpowiednie organy . Chyba warto zaraz, zaraz to ile tam utopiono ?

  4. Najlepszą formą obrony jest atak, więc nie może dziwić powyższe oświadczenie tej mało znanej na rynku telekomunikacyjnym firmy. Sprawą w trybie pilnym powinny zająć się właściwe instytucje z prokuraturą na czele może wtedy spadnie ochotna na takie „strachy na lachy”. Na marginesie wypada się zastanowić dlaczego pomimo to, że sprawa RIPOK i sprawa internetu szerokopasmowego jest szeroko komentowana w Wołomina wołomińska prokuratura siedzi cicho i nie wykazuje ochoty zajęcia się tymi sprawami z urzędu.

  5. Nie strasz, nie strasz, bo się ze….. Ewidentnie są wątpliwości, które winny być wyjaśnione przez prokuraturę jako właściwy organ w tym państwie.

  6. Z tą Prokuraturą to mozna miec watpliwosci,beda to prowadzić zapewne długo a skutki wielokrotnie w podobnych przypadkach tzw. spraw urzedniczych, okazywały sie mizerne, można na to wskazac wiele przykładów umorzeń z ostatnich lat. Ale trzeba wierzyc ,ze jezeli sprawa tam trafi to bedzie przeprowadzona sprawnie i rzetelnie.

  7. Dlaczego pani Burmistrz użyła wczoraj podczas sesji określenia o firmie Viatelecome nierzetelny wykonawca, skoro firma w powyższym ogłoszeniu tak broni swojego dobrego imienia? Czy pani Burmistrz nie boi się roszczenia o odszkodowanie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj