Dolina Smoleńska ma kolejne popiersie

14

W minioną sobotę w Ossowie uroczyście odsłonięto rzeźbę kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej. Obok popiersi prezydenta Lecha Kaczyńskiego, bp. Tadeusza Płoskiego, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, gen. Franciszka Gągora, gen. Wojciecha Lubińskiego, marszałka Macieja Płażyńskiego, bp. Mirona Chodakowskiego, gen. Andrzeja Błasika, Anny Walentynowicz, Janusza Kurtyki i gen. Bronisława Kwiatkowskiego stanął Władysław Stasiak – szef Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Tegoroczna uroczystość miała wyjątkowo oficjalną oprawę, ponieważ po raz pierwszy uczestniczyli w niej żołnierze Wojska Polskiego. (…)

Więcej na łamach Wieści.

14 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobrze że przybywa nowych pomników. Pomagają zachować w pamięci ludzi, czyny, zdarzenia. Jeśli komuś przeszkadza kolejny pomnik na terenie Kościoła, cóż…mogą nie chodzić, nie oglądać..z resztą w ogóle gdziekolwiek pomnik by nie stał – nie ma obowiązku aby w jakikolwiek sposób go czcić czy w ogóle zauważać.

 2. Większość z nich nie wiedziała gdzie leży Wołomin, tym bardziej nie rozumiem stawiania pomników tym, którzy przyczynili się do katastrofy. Wstyd.

  • Straszne jest czytać takie komentarze jak ten pana stefana. Jest takie stare powiedzenie: „nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe”.

   • Ale jeżeli już piszesz – to chociaż niczego nie rozumiesz i piszesz głupio – pisz, Jadziu, przynajmniej poprawnie. W końcu polska języka być nie mnóstwo średnio trudnego, nieprawda? Czy na przykład wiesz, że tam stawia się kicze [pardon – pomniki] tylko „swoim poległym”? Taka sasinada na pisowsko….

  • Trafne spostrzeżenie. A gdzie można obejrzeć pomniki pół tysiąca Polaków, poległych w bitwie pod Leśniakowizną, Ossowem. Z tego co widać to wizerunki niektórych osób, wiszą jedynie uczepione jak psy na siatce( np. Matarewicz, Czeredys). Gdzie znajduje się ta „Dolina Cudu nad Wisłą, Dolina Ossowska, Radzymińska” upamiętniająca ich czyn i poświecenie?

 3. Ludzie opamiętajcie się z tymi pomnikami. !!!!
  Tyle dzieci sierot cierpi biedę w domach dziecka i tyle starych ludzi gnije w domach bez pomocy a Wy nic tylko pomniki stawiacie.
  Wstyd i hańba !!!
  Niedługo zabraknie miejsca nawet na miejskie wychodki bo pomniki będą w każdym miejscu.

 4. A mnie sie podoba ! I chce jeszcze ! Jeszcze z 80 sztuk !
  A później……pomniki włodarzy PiSu najpierw powiatowe, później wojewódzkie, krajowe, europejskie, światowe, galaktyczne…..a na każdym, z tyłu takimi malutkimi literkami – CENA ! I jak by je szerzej i rzadziej poustawiać – to można by poprowadzić między nimi trase do stolicy albo i dalej – do Torunia !

  Jak można zawłaszczyć sobie takie miejsce???? Żenada !!!!!

 5. Oj Polacy, Polacy. Nienawiść to najgorsza rzecz dla innego człowieka.Nawet kary Bożej się co niektórzy się nie boją a co tam mówić o dobrym wychowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj