Nowa wizytówka Wołomina

8

8 kwietnia w wołomińskim urzędzie władze miasta spotkały się z projektantem, przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowej SBM, przewodniczącą Rady Osiedla i dyrektorem Miejskiego Zakładu Dróg i Zieleni by uzgodnić wariant projektu nowego pasażu na osiedlu Niepodległości. Obejmie on trakt pieszy od strony ul. Kościelnej, przechodzący w pieszo-jezdny od strony ulicy Lipińskiej, wzdłuż drogi osiedlowej prowadzącej do szkoły.

Wstępny projekt koncepcyjny nawiązuje do układu architektonicznego osiedla mieszkaniowego. Przy ciągu pieszo-jezdnym przewidziano możliwość parkowania samochodów. Pozostawiono też parking wewnątrzosiedlowy, obsługujący interesantów ZUS-u, zlokalizowany przy budynku nr 9. Jak czytamy w koncepcji: „Elementem porządkującym przestrzeń ma być nawierzchnia ciągu wykonana z betonowej kostki brukowej. Bezfazowe, ostro cięte krawędzie poszczególnych kostek i wąskie spoiny między elementami, zapewnią ułożenie nawierzchni równej i jednolitej. Ułożone zostaną w kwadraty o boku 3 m w kolorze szarym, obwiedzione kostką czarną. W istotnych miejscach, takich jak place przywejściowe czy skrzyżowania środki kwadratów będą wypełnione kostką w kolorze czarnym. W niektórych kwadratach, szczególnie na drodze prowadzącej do szkoły, środkowe kostki można zastąpić płytami z wyrytymi w nawierzchni wzorami czy symbolami np. E = mc2, π = 3,14, Lο koła = 2 πr, a2+b2=c2. (…)

Więcej na łamach Wieści.

 

8 KOMENTARZE

 1. do wyborów blisko. czas na ugruntowanie przekonań Czas żeby najbardziej liczny potencjał wyborczy Wołomina – zdopingować i pokazać – kto tu rządzi i niech dobrzy ludzie mają o tym pamięć i wdzięczność przy urnach. BRAWO !
  A reszta wiochy i okolic – niech perzem zarasta

  Identyycznie było przed poprzednimi i poprzednejszowymi i jeszcze poprzedniejśowszwewymi wyborami. Słów brak. A ciemny lud – to kupi, zawsze.

 2. Wizytówka!!!! Dobre!!!! Najpierw trzeba by te obskurne obite blachą lub nigdy nie remontowane bloki porządnie wyremontować żeby to osiedle zaczęło wyglądać jak osiedle na miarę czasu i miejsca bo 20 km od Warszawy a tu widoki jakby dopiero co front przeszedł! Z resztą jeśli dalej ta spółdzielnia będzie tak działać jak działa to będzie tylko gorzej, starzej i ohydniej!! Bloki są obrzydliwe! Budy które są na pasażu na Niepodległości krzyczą o chociażby gram farby i zainteresowania a hitem są fasady sklepów, każda inna i każda gorsza od poprzedniej, zero spójności oprócz tego że są po prostu zapyziałe!!! ale cóż jaka spółdzielnia takie i osiedle, a status quo w dziwny sposób wciąż trwa i nikt jakoś nie widzi problemu, tylko z zazdrością możemy popatrzeć na osiedla najbliższych miejscowości i zaradność z jaką są zarządzane. A tu cóż marazm, tynki się sypią, ale SBM nie widzi problemu jest super, ogólnie starają się ale jakoś nie wychodzi.

  • Bo zarząd spółdzielni trzeba odwołać, ale jak na zebrania przychodzi garstka miekszańców to tak jest. Więc albo się zbierzecie albo nie narzekajcie.
   Zarząd nieźle żyje a wy w obskurnych blokach.

 3. abc ma rację. Wybudować, przeznaczając środki na inwestycję jeśli są dziś w budżecie łatwiej niż potem, przez wiele wiele lat utrzymywać w takim stanie by ta wizytówka nie wyblakła zbyt szybko.

 4. No bjjuuti ! A kiedy uznacie że starczy już modernizować i łożyć na te niby-wizytówke? Jak pokładą czerwone dywany na chodniku ze złotej kostki, podgrzeją na zime jezdnie i wstawią klamki z bursztynu i weneckie żyrandole????

  Przecież to paranoja i czysta propaganda!
  Kiedy madzia otwierała z wielkim hukiem ten krzywy dukt na kościelnej?!! Dawno??!
  A inne dzielnice i wioski to co – psu z pod ogona wypadły?!
  Ludzie depczą po ciemku w breji – płacąc te same podatki co na Kościelnej. Lamp, dróg chodników nie ma – a oni se „wizytówki drukują”.
  Robią to tylko po to żeby najgęściej upakowana społeczność tych bloków – WIDZIAŁA że coś niby-robią. Reszta – wuj – ich głosy są przy urnie niczym – bo i tak ludzie z najgęściej zaludnionego obszaru – dadzą im poparcie przy wyborach. Oto tylko chodzi. A im gorzej sie ten remont wizytówki zrobi, im szybciej sie to rozdepcze, pordzewijeje powykrzywia – tym lepiej – będzie kolejny remont i kolejny i kolejne głosy poparcia.

  Tak marnotrawione są pieniądze CAŁEJ gminy – w wizytówkę na niepodległości.

  A teraz możecie napisać że głupi jestem i nie mam racji. a ja mam to w …. – bo swoje wiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj