Nowa wizytówka Wołomina

Nowa wizytówka Wołomina

8 kwietnia w wołomińskim urzędzie władze miasta spotkały się z projektantem, przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowej SBM, przewodniczącą Rady Osiedla i dyrektorem Miejskiego Zakładu Dróg i Zieleni by uzgodnić wariant projektu nowego pasażu na osiedlu Niepodległości. Obejmie on trakt pieszy od strony ul. Kościelnej, przechodzący w pieszo-jezdny od strony ulicy Lipińskiej, wzdłuż drogi osiedlowej prowadzącej do szkoły.

Wstępny projekt koncepcyjny nawiązuje do układu architektonicznego osiedla mieszkaniowego. Przy ciągu pieszo-jezdnym przewidziano możliwość parkowania samochodów. Pozostawiono też parking wewnątrzosiedlowy, obsługujący interesantów ZUS-u, zlokalizowany przy budynku nr 9. Jak czytamy w koncepcji: „Elementem porządkującym przestrzeń ma być nawierzchnia ciągu wykonana z betonowej kostki brukowej. Bezfazowe, ostro cięte krawędzie poszczególnych kostek i wąskie spoiny między elementami, zapewnią ułożenie nawierzchni równej i jednolitej. Ułożone zostaną w kwadraty o boku 3 m w kolorze szarym, obwiedzione kostką czarną. W istotnych miejscach, takich jak place przywejściowe czy skrzyżowania środki kwadratów będą wypełnione kostką w kolorze czarnym. W niektórych kwadratach, szczególnie na drodze prowadzącej do szkoły, środkowe kostki można zastąpić płytami z wyrytymi w nawierzchni wzorami czy symbolami np. E = mc2, π = 3,14, Lο koła = 2 πr, a2+b2=c2. (…)

Więcej na łamach Wieści.

 

(8) Comments

 1. mark

  do wyborów blisko. czas na ugruntowanie przekonań Czas żeby najbardziej liczny potencjał wyborczy Wołomina - zdopingować i pokazać - kto tu rządzi i niech dobrzy ludzie mają o tym pamięć i wdzięczność przy urnach. BRAWO ! A reszta wiochy i okolic - niech perzem zarasta Identyycznie było przed poprzednimi i poprzednejszowymi i jeszcze poprzedniejśowszwewymi wyborami. Słów brak. A ciemny lud - to kupi, zawsze.

 2. Piotr

  Wizytówka!!!! Dobre!!!! Najpierw trzeba by te obskurne obite blachą lub nigdy nie remontowane bloki porządnie wyremontować żeby to osiedle zaczęło wyglądać jak osiedle na miarę czasu i miejsca bo 20 km od Warszawy a tu widoki jakby dopiero co front przeszedł! Z resztą jeśli dalej ta spółdzielnia będzie tak działać jak działa to będzie tylko gorzej, starzej i ohydniej!! Bloki są obrzydliwe! Budy które są na pasażu na Niepodległości krzyczą o chociażby gram farby i zainteresowania a hitem są fasady sklepów, każda inna i każda gorsza od poprzedniej, zero spójności oprócz tego że są po prostu zapyziałe!!! ale cóż jaka spółdzielnia takie i osiedle, a status quo w dziwny sposób wciąż trwa i nikt jakoś nie widzi problemu, tylko z zazdrością możemy popatrzeć na osiedla najbliższych miejscowości i zaradność z jaką są zarządzane. A tu cóż marazm, tynki się sypią, ale SBM nie widzi problemu jest super, ogólnie starają się ale jakoś nie wychodzi.

  1. jan

   Bo zarząd spółdzielni trzeba odwołać, ale jak na zebrania przychodzi garstka miekszańców to tak jest. Więc albo się zbierzecie albo nie narzekajcie. Zarząd nieźle żyje a wy w obskurnych blokach.

 3. amelia

  abc ma rację. Wybudować, przeznaczając środki na inwestycję jeśli są dziś w budżecie łatwiej niż potem, przez wiele wiele lat utrzymywać w takim stanie by ta wizytówka nie wyblakła zbyt szybko.

 4. mark

  No bjjuuti ! A kiedy uznacie że starczy już modernizować i łożyć na te niby-wizytówke? Jak pokładą czerwone dywany na chodniku ze złotej kostki, podgrzeją na zime jezdnie i wstawią klamki z bursztynu i weneckie żyrandole???? Przecież to paranoja i czysta propaganda! Kiedy madzia otwierała z wielkim hukiem ten krzywy dukt na kościelnej?!! Dawno??! A inne dzielnice i wioski to co - psu z pod ogona wypadły?! Ludzie depczą po ciemku w breji - płacąc te same podatki co na Kościelnej. Lamp, dróg chodników nie ma - a oni se "wizytówki drukują". Robią to tylko po to żeby najgęściej upakowana społeczność tych bloków - WIDZIAŁA że coś niby-robią. Reszta - wuj - ich głosy są przy urnie niczym - bo i tak ludzie z najgęściej zaludnionego obszaru - dadzą im poparcie przy wyborach. Oto tylko chodzi. A im gorzej sie ten remont wizytówki zrobi, im szybciej sie to rozdepcze, pordzewijeje powykrzywia - tym lepiej - będzie kolejny remont i kolejny i kolejne głosy poparcia. Tak marnotrawione są pieniądze CAŁEJ gminy - w wizytówkę na niepodległości. A teraz możecie napisać że głupi jestem i nie mam racji. a ja mam to w .... - bo swoje wiem.

 5. Ann

  A może by tak wyrównać Legionów od Lidla w kierunku lasu - koła można sobie pourywać i podwozie zgubić!!!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *