Pomnik dla księdza Sikory

7

W najbliższy czwartek Rada Miejska w Wołominie zajmie się uchwałą dotyczącą nadania skwerowi  położonemu u zbiegu ulic Kościelna, Reja oraz Lipińska nazwę Skwer im. ks. Prałata Jana Sikory oraz postawienia na nim popiersia tego kapłana. (…)

Do wcześniejszego apelu Komitetu, z dnia 24 stycznia 2012 roku, nie przychylił się ówczesny burmistrz Wołomina z PiS. Jak będzie tym razem? „ (…) ponawiamy jako Społeczny Komitet Obchodów V Rocznicy Śmierci Śp. Ks. Prałata, ppłk Jana Sikory naszą prośbę o wyrażenie zgody i poparcie inicjatywy nadania imieniem Ks. Prałata Jana Sikory skweru wzdłuż ulicy Mikołaja Reja w Wołominie na odcinku pomiędzy ulicami Lipińską a Kościelną. Jak wspomnieliśmy w poprzednim piśmie w centralnym miejscu skweru znajduje się olbrzymi głaz granitowy, na którym po odpowiednim przerobieniu można zamontować stosowną tablicę upamiętniającą Tego wybitnego Kapłana, Człowieka i Żołnierza Wyklętego, oficera Armii Krajowej, który Wołominowi poświęcił ponad połowę swojego pięknego, kapłańskiego życia. Pragniemy również poinformować Panią Burmistrz, że Społeczny Komitet zamówił do wykonania rzeźbę, popiersie Księdza Jana, które można byłoby usadowić tuż przy wspomnianym głazie granitowym, podwyższonym na cokole – piszą wnioskodawcy (…)

Więcej na łamach Wieści.

7 KOMENTARZE

  1. Takich bohaterów a nawet większych było pół Wołomina. Jestem przeciwny. Odpowiedzi swej uzasadniał nie będę bo o nieżyjących tylko dobrze albo wcale się nie mówi.

  2. Księdzu Sikorze należy się oddanie hołdu, ale jak słyszę że tytuł Zasłużony dla Wołomina miano przyznać takim asom jak Wesołowski czy Górski ,to ten zacny tytuł poszedł już na tzw. psy.

  3. Upamietnieniu ks.Sikory nie mówie nie,nazwa skweru ,głaz z napisem ok. ale popiersie niekoniecznie zwłaszcza majac na uwadze wiele nieudanych,
    Nie znam panów Wesołowskiego i Górskiego , prosze o blizsze namiary.

  4. Teren parafii na Kościelnej jest duży. Niech tam proboszcz wybuduje pomnik Sikorze, Kaczyńskim, Sasinowi i komu tam jeszcze chce. Oby tylko za swoje pieniądze !!! Aha jeszcze i Deszkiewiczowi machnie pomnik. Za załapanie się na dobrą zmianę i na funkcję prezesa PRdC !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj