Koniec remontu już w grudniu?

9

W piątek 13 maja na zaproszenie PKP Polskich Linii Kolejowych wybraliśmy się na wycieczkę śladem postępów na trasie Rail Baltica. Podczas podróży dowiedzieliśmy się kilku, nie tylko technicznych ciekawostek na temat inwestycji, mieliśmy również okazję zadać obecnym przedstawicielom PKP pytania, co zaowocowało kilkoma cennymi informacjami. Jak się okazało, większość prac modernizacyjnych ma szanse zakończyć się już w grudniu 2016 r.

Spotkanie odbyło się dwuetapowo. W pierwszej części zostaliśmy przewiezieni do Dobczyna, gdzie do zakończenia robót zostały już tylko prace wykończeniowe i „kosmetyczne” poprawki. Obok nowego peronu, w pełni dostosowanego do europejskich wymogów, zauważalne były również typowe rogatki. Jak się okazało, są one w pełni zautomatyzowane i wzbogacone o czujniki, które na wypadek kolizji lub zdarzenia w tym miejscu od razu zasygnalizują niebezpieczeństwo i wyślą informację do centrali. Dodatkowo stacja Dobczyn wzbogaci się o złącza teletechniczne, potrzebne na przykład do ustawienia biletomatów, czy system informacji pasażerskiej oraz wiaty peronowe, których wielkość dostosowywana jest do potoku podróżnych. Całość została w pełni dostosowana także do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób z dziećmi.

Kolejny przystanek naszego spotkania miał miejsce na stacji Wołomin-Słoneczna, gdzie w przeciwieństwie do Dobczyna widać ciągłą pracę przy użyciu ciężkiego sprzętu. (…)

Więcej na łamach Wieści.

 

9 KOMENTARZE

 1. na liniach po zachodniej stronie wisły przy stacjach pkp znajdują się parkingi dla aut – cywilizowane. Ciekawe czy po tej stronie Wisły – też takie będą czy ludzie będą musieli stawiać auta w krzakach i po rozmiękniętej breji kąpiąc buty w kałużach – będą wchodzić do pociągu? Pomyślałł pan Jagoda o tym? czy ścieżki mu w głowie?? Bo na ścieche – to go teraz stać….

 2. Jak czytam Wasze komentarze to tak sobie myślę że dla takich jak Wy nie powinno się żadnych remontów robić. I tak i tak narzekacie więc szkoda wydawać pieniądze.

  • Nie o to chodzi werwer. Robione są rzeczy często nie praktyczne, nie funkcjonalne lub buble. Za pieniądze podatników. Po kilku latach okazuje się, że trzeba coś poprawić. I zaczynamy od nowa zabawę z uciążliwymi i kosztownymi remontami. A ludzie się męczą i denerwują.

   • znak zapytania mi ucięło
    miało być: Nie z przymiotnikami piszemy oddzielnie?

   • Następny z misją nauczania polskiego…. główną funkcją języka jest komunikacja, a nie poprawne pisanie… nawet pisarze mają swoich korektorów…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj