Marki, miasto starań

2

O nadchodzących zmianach, nowej linii autobusowej i dlaczego Marki nadal się korkują, z burmistrzem Marek Jackiem Orychem rozmawia Patrycja Olszewska.

Marki są jedną z gmin, które otrzymały dotację na opracowanie programu rewitalizacyjnego. Plan rewitalizacji w pierwszej kolejności ma objąć kamienice przy Al. Piłsudskiego. Czy planowane są jeszcze jakieś zmiany?

– Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że wiele miejsc wzdłuż Alei Piłsudskiego przejdzie gruntowną modernizację. Planowany obszar rewitalizacji w Markach obejmuje przede wszystkim wspomniane kamienice. Należy jednak pamiętać, że rewitalizacja nie polega jedynie na zmianie wyglądu, ale także funkcjonalności danego miejsca. Aby Aleja Piłsudskiego stała się bardziej praktycznym miejscem, planujemy w dwóch miejscach wybudowanie parkingu „parkuj i jedź”. Tego typu miejsca stałyby się węzłem przesiadkowym z samochodu do komunikacji miejskiej, na rozwój której także kładziemy duży nacisk. Tego typu rozwiązania zmniejszyłyby liczbę samochodów na drogach, a tym samym usprawniłyby i upłynniły ruch w mieście.

 

Mimo szumu wokół tirów korki wciąż stanowią problem dla mieszkańców Marek, planowane są nowe rozwiązania? (…)

Więcej na łamach Wieści.

2 KOMENTARZE

  1. Byłem ciekaw odpowiedzi na drugie pytanie a tu (…). Czy Wieści mogą dawać trochę więcej tekstu? Bo nie bardzo jest się do czego odnieść…

  2. A co tu mozna wymyslic… tylko blokade pelna Tirow do czasu wybudowania obwodnicy, Marki są po prostu zawalone titrami i nie jest to normalne! Nigdy takich korkow nie bylo jak teraz;>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj