Co trapi pielęgniarki?

Co trapi pielęgniarki?

12 maja w Szpitalu Powiatowym w Wołominie świętowano Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Przy tej okazji życzenia pielęgniarkom złożyli wicestarosta Adam Łossan, przewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego Janusz Werczyński oraz poseł na Sejm RP Piotr Uściński. Wręczono również dyplomy i nagrody za zaangażowanie w pracę. (…)

– Nie chcę wygłaszać politycznych przemówień, ale ogólnie cała służba zdrowia jest w krytycznej sytuacji. Nasz szpital udało się uratować przed przekształceniem w spółkę. Te szpitale, które zostały przekształcone w spółki są naprawdę w trudnej sytuacji. Wiem, że już trwają prace nad likwidacją Narodowego Funduszu Zdrowia i finansowaniu służby zdrowia bezpośrednio z budżetu państwa – informował poseł Uściński.

Podczas przemówień wielokrotnie podkreślano to, że zawód pielęgniarki cieszy się coraz mniejszą popularnością i ciągle spada liczba wykonujących go osób. Z danych dotyczących Szpitala Powiatowego w Wołominie wynika m.in., że zdecydowana większość zatrudnionych tu pielęgniarek jest w wieku między 46-60 lat. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(5) Comments

 1. Stefan

  Ktoś mi powiedział, że w Wołominie w szpitalu jest nawet dyrektor ds. pielęgniarstwa. O podobne funkcje trudno w podobnych placówkach, w powiatowych szpitalach praktycznie nie ma takich funkcji. Ale szpital wołomiński jest inny, bogatszy. Kto wiec bogatemu zabroni?

 2. dukla

  Pani Dyrektor ds Pielęgniarek, dba tylko o interesy swoje i tylko swoje a konkurencje niszczy. Pielęgniarki się dla niej nie liczą tylko ona sama

 3. TeSa

  Ktoś i po coś taką funkcje wymyślił i wdrożył...zamiast kłótni lepiej wysłuchać cennego wykładu pani doktor o nieznanych możliwościach zwykłego środka spożywczego https://www.youtube.com/watch?v=0b5lNs7ZwYs

 4. lulu

  Pani Dyrektor ds. pielęgniarek przypomina sobie o ludziach kiedy idą wybory i każe ludziom podpisywać się pod listami poparcia a później stoi przed kaplicą kościelną i rozdaje ulotki i jest taka przemiła. A po przegranych wyborach wszystko wraca do codziennego stylu bycia

 5. TeSa

  To jeszcze to... https://www.youtube.com/watch?v=03arScu4Zqo czy u nas jest też to podziemie (oczywiście w pozytywnym znaczeniu)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *