Nowe zasady głosowania

0

Zmienił się regulamin Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego. W wyniku spotkań z mieszkańcami i podsumowania ankiet wypełnionych drogą mailową, władze Wołomina przedstawiły nowe zapisy akcji, która każdego roku za milion złotych realizuje projekty inwestycji, zgłoszonych przez mieszkańców.

Najważniejszą i bardzo oczekiwaną zmianą jest rozdział projektów szkolnych (realizacja projektu odbywa się na terenie szkoły, przedszkola) od projektów inwestycyjnych i tzw. miękkich (czyli kulturalnych, sportowych i społecznych). Taką wolę wyraziło 85 proc. ankietowanych mieszkańców. Nowym zapisem jest też ten, wyznaczający minimalny wiek osoby zgłaszającej projekt do Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego, na 16 lat.

W założeniach projektu określono, że na projekty szkolne przeznacza się nie więcej niż 30 proc. WBO, w tym inwestycyjne w 24 proc. i miękkie w 6 proc. Ogólnie, wszystkich środków przeznaczonych na projekty inwestycyjne nie powinno być więcej niż 80 proc., co oznacza, że na projekty miękkie przeznaczono 20 proc. budżetu obywatelskiego. (…)

Więcej na łamach Wieści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj