Opozycja chce władzy

15

Niedawno informowaliśmy o finansowym kagańcu, jaki mający większość w Radzie Miejskiej radni PiS i radny Dominik Kozaczka nałożyli na burmistrz Wołomina. Pisaliśmy też o orzeczeniu Regionalnej Izby Obrachunkowej, która uznała ograniczenie burmistrz prawa do samodzielnego zaciągania zobowiązań w ramach budżetu na kwotę 500 tys. zł bez zgody PiS, za niezgodne z prawem. Mimo tego, na ostatniej sesji radni znów sięgnęli po namiastkę władzy, pozostając mimo próśb przy ograniczeniu burmistrz prawa do samodzielnego zaciągania zobowiązań w ramach Wieloletniej Prognozy Finansowej do kwoty 7 mln zł.

Poproszony o argumentację takich działań radny Paweł Banaszek nie potrafił wyjaśnić decyzji kolegów radnych PiS inaczej niż słowami: Bo tak będzie lepiej. Z jednej strony tak niemerytoryczna odpowiedź rozbawiła radnych bezpartyjnych, z drugiej może sugerować fakt niezrozumienia działań liderów klubu przez szeregowych radnych. (…)

Więcej na łamach Wieści.

15 KOMENTARZE

 1. Widzę, że te panie na tych zdjęciach nie wyglądają tak samo jak w urzędowym biuletynie czy zaprzyjaźnionych gazetach lokalnych. Dziwiono się Madziarowi, że top model, a widzę, że tu mamy do czynienia z jeszcze lepszymi top modelkami. Swoją drogą mieszkańcy mogą nabawić sie schizofrenii, kiedy widzą różne zdjęcia z różnymi twarzami, a tak naprawdę z tymi samymi. PO co tuszować niedostatki urody czy talentu, trzeba pokazywać rzeczywistość taką jaka jest.
  Akurat w tym zdjęciu gazeta pokazała prawdę,miejmy nadzieję, że nie przez pomyłkę.

 2. Stefan ty sam spójrz w lustro. Nie wygląd się liczy tylko to co w głowie. Rysio tylko wyglądał a one dużo robią i dobrze.

  • Co to jest to „dużo i dobrze”? Bo nie widzę ani dużo, ani dobrze w realnym świecie, co najwyżej zapowiedzi szumne, acz niepoparte środkami na ich realizację.

 3. Nie wygląd, takie czy inne bardziej lub mniej retuszawane zdjecie jest istotne, a to co ktos ma w głowie. A to ,że opozycja chce władzy to normalne,gdyz zapewne uwaza,że lepiej bedzie rządzić.Po tym jak w 2015r. UM wypłacił srodki finansowe za ten sławny internet to nie dziwne,że opozycja chce miec wiekszy wpływ na wydatki.

 4. Kolejny skandal w wołomińskim ratuszu. Jak wygląda komunikacja społeczna w wołomińskim urzędzie robiona przez burmistrz Radwan ? O bardzo ważnych sprawach etatowych jak wiceburmistrz Wołomina mieszkańcy najpierw dowiadują się z gazet i to bardzo sprzyjających urzędowi a nie z urzędu. Czy wygląda to tak – że jakieś grono z wtorku na środę spotkało się wieczorem przy ośmiorniczkach i wybrało na wiceburmistrza człowieka , właściwie Wołominowi obcego. Bycie komendantem policji to mało przekonywujące dla mieszkańców Wołomina. Jakie ważne sprawy infrastruktury, planistyczne , ekologiczne, architektoniczne miałby prowadzić człowiek po szkole policyjnej w Szczytnie ? Chyba trwa debata w tej sprawie do kolejnego nocnego spotkania ? Obecny pan wiceburmistrz miasta , były komendant policji zaburzył poprawność płciową urzędu i jest wisienką na torcie pośród pań burmistrz, wiceburmistrz, skarbnik i sekretarz. Czy w Wołominie nie ma ludzi zdolnych Wołominiaków na takie stanowisko że wysoko płatny emeryt z emeryturą około 5-6 tys. zł policyjny przyszedł do Wołomina po jakieś kolejne 10 – 15 tys . złotych by ot tak sobie dorobić. Strzał w kolano pani burmistrz Radwan , który może zaważyć na Jej dalszej karierze być albo nie być burmistrzem. Kończąc jako Wójt Kazik stary samorządowiec chcę i domagam się odpowiedzi jakie grono społeczne nocą wybrało nam wiceburmistrza byłego komendanta policji i czemu ma to służyć – JAKIE ? https://www.zyciepw.pl/nowy-wiceburmistrz-wolomina

 5. No pięknie,ha,ha,ha,moze i dobrze,że komendant wprowadzi tam policyjny ordung, ale to juz rencista.Dobrze jest popierać kandydatke w wyborach to i pózniej można stanowisko otrzymać.PSL dalej mocno sie trzyma w Wołominie,

 6. Nowy wiceburmistrz- Opozycja chciała władzy a tu taki cios p.Burmistrz wyprowadziła.Pytanie Wójta Kazika, czemu ma to słuzyć??

  • Czemu? Rozpoznaniu i pacyfikowaniu opozycji! Na „bagnetach” i „pałach” nie da się siedzieć, no i nie służą do pracy. Demonstracyjne wyciągnięte mówią, zamknąć pyski, a ręce precz od klawiatur, inaczej po nich oberwiecie!

 7. wyszło szydło z worka o profesjonaliżmie pani wice Zbieć. Wołomin to nie Strachówka. Tu nie da się ludziom wmówić, że czarne jest białe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj