SKO przyznało rację mieszkańcom

6

Mieszkańcy gminy Poświętne, którzy sprzeciwiali się planom utworzenia w ich sąsiedztwie (Krubki-Górki) bazy transportu i hali do segregacji odpadów, mogą spać spokojnie. Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy zaskarżoną decyzję, w której wójt gminy Poświętne odmówił ustalenia warunków zabudowy dla tej kontrowersyjnej inwestycji. (…)

Więcej na Wieści.

6 KOMENTARZE

  1. Warto dodać, że SKO stwierdziło iż, cytuję: ” … postępowanie przed Organem pierwszej instancji ( tj. Wójtem Janem Cymermanem ) zostało przeprowadzone z naruszeniem przepisu postępowania administracyjnego, tj. art.10/1 k.p.a. i powinno uchylić zaskarżoną ( przez inwestora Karola Bakuna) decyzję w całości i przekazać sprawę do ponownego rozpatrzenia celem prawidłowego ustalenia wszystkich stron postępowania. ”
    Wielu mieszkańców sołectw: Małków, Trzcinka i Zabraniec, starało się jeszcze jesienią 2015 roku, o to, by Wójt Gminy Poświętne uznał ich za strony postępowania w toczącej się sprawie. Jan Cymerman nie przyznał im jednak takiego prawa i wszystkim z rozdzielnika wysłał to samo odmowne pismo. Nie potraktował ich wniosków indywidualnie. Nie pochylił się nad każdym podaniem z osobna. Ci sami mieszkańcy bojąc się, iż wniosek złożony przez Karola Bakuna do SKO, będący odwołaniem się od negatywnej dla inwestora decyzji Wójta, będzie pismem skutecznym, wnioskowali do SKO o przyznanie im statusu strony postępowania w toczącej się sprawie. Tym razem prawa mieszkańców zostały dostrzeżone. SKO wszystkich starających się uznało za strony postępowania. 🙂 Dlaczego jest to takie ważne? Czym to skutkuje? A tym, że gdyby panu Karolowi Bakunowi przyszło do głowy skarżyć przed sądem decyzję SKO, wszyscy Ci mieszkańcy, a jest ich 27 osób, automatycznie mają prawo głosu, tak jak bezpośredni sąsiedzi działki, na której planowana była inwestycja. 🙂 Tak samo będzie w przypadku gdyby Karol Bakun, Marek Bakun lub inny Bakun złożyli nowy wniosek dotyczący budowy bazy samochodowej z przeładunkiem lub bez. Wygraliśmy! Gratuluję wszystkim mieszkańcom odwagi cywilnej. Nie dajmy się zakrzyczeć!

  2. E tam. Nam, mieszkańcom Małkowa wójt w ogóle nie odpowiedział na wnioski o stanie się stroną w sprawie. A kiedy nasz sołtys Jan Rogala, poddał ten temat pod obrady Rady Gminy, jego skarga z dnia 23 listopada 2015 r. na nienależyte wykonywanie zadań i przewlekłe załatwianie sprawy przez wójta Gminy Poświętne, została przez radę uznana za bezzsadną. Ciekawe dlaczego? 🙂

  3. Nie miejmy złudzeń jarzabek jest zajęty kolejnymi intrygi przeciwko mieszkańcom straszył kontrolą i juz są skąd o tym wiedział skoro wójt napisał że nie ma podstaw by sądzić że jarzabek to pracownik gminy poswietne? Trudno już stwierdzić czy to prywatny folwark w tej gminie czy folwark orwelowski… jak żyć…

  4. Polecam zapoznanie się z fragmentem nagrania z sesji Rady gminy Poświętne dotyczącym tej właśnie sprawy. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=555387437919206&id=347351798722772. Komentarz wójta do decyzji SKO w sprawie odwołania Bakuna dowodzi, że ten człowiek kompletnie nie ma wstydu. SKO wprost stwierdziło, że POSTĘPOWANIE PRZEPROWADZONE ZOSTAŁO Z NARUSZENIEM PRAWA. Gdyby ocenie podlegała wyłącznie ocena procedury, decyzja wójta ZOSTAŁABY UCHYLONA W CAŁOŚCI. Przeprosiny należą się mieszkańcom, którym wójt konsekwentnie odmawiał prawa udziału w postepowaniu. Przeprosiny od wójta należą się mieszkańcom za wszystkie inne krętactwa, które miały miejsce w czasie trwania tego postepowania, a przede wszystkim za POZYTYWNĄ DLA BAKUNA DECYZJĘ, którą pierwotnie wójt wysłał do uzgodnień w Starostwie licząc, że mieszkańcy się nie zorientują i nie będą protestować. Przeprosiny należą się mieszkańcom od Rady Gminy, która w żałosny sposób wspierała wszystkie te krętactwa m.in. uznała za bezzasadną skargę na wójta dotyczącą naruszenia prawa poprzez nieuznanie za strony postepowania osób, które słusznie o to wystepowały. To co wójt wystękał to jest prymitywne mydlenie oczu – i on o tym dobrze wie. Jego komentarz do decyzji SKO w sprawie odwołania Bakuna nie wynika z głupoty – wynika z bezczelności i cynizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj