Co wyląduje w kotle ZEC?

18

W środę 18 maja w Zakładzie Energetyki Cieplnej w Wołominie uroczyście zainaugurowano pracę nowego kotła, który powoli na obniżenie kosztów działalności oraz emisji pyłów, przedostających się do powietrza. Nowy kocioł WR-10 ma wspomóc pracę już istniejących, a w sezonie letnim przejąć pracę dużych kotłów węglowych, co pozwoli na zmniejszenie ilości zużytego miału i energii elektrycznej oraz obniży koszty działalności zakładu. (…)

Jak przyznaje ZEC, brana jest też pod uwagę konieczność budowy instalacji wykorzystującej odnawialne źródła energii, instalacji do spalania biomasy czy instalacji do termicznej utylizacji i spalania RDF. Na majowej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli zapisy Strategii Zrównoważonego Rozwoju Gminy Wołomin, w której znalazł się punkt o budowie instalacji spalania paliw alternatywnych, w tym RDF. Kiedy inwestycja miałaby szansę na realizację? To zapewne zależy od decyzji władz miasta, podjętej w kwestii RIPOK w Starych Lipinach.

Więcej na łamach Wieści.

18 KOMENTARZE

 1. P.Burmistrz wcale nie usmiechnieta, powiem wiecej bardzo poważna, no i troche grożnie z tymi nożycami , jakis znak ,że dalej będzie ciąć i nie tylko wstegi??

 2. E tam, jaki burmistrz jest na zdjęciu, ona burmistrzem Pfffff 😀 . Przecież to parobek Pana od chemii do zmywarek i Pana Kiełbasy …

 3. Ktoś ostatnio słusznie stwierdził, że to już początek kolejnej kampanii wyborczej i mam wrażenie, że tak właśnie jest. Wszędzie zdjęcia Pani Burmistrz i Dyrektora MDK

 4. Ta pani gdy pracowała w urzędzie obrabiała dupę MIkulskiemu. Wtedy to był dla niej najpodlejszy z możliwych, że aż twierdziła, że przez niego musiała zmienić pracę. Kto ją zna ten pamięta. A dziś nazywa pana Mikulskiego swoim nauczycielem samorządu. Gdyby nie tajne komplety u Mikulskiego już dawno by wyłożyła to miasto. Ale ludzie widzą, że to nie jej tylko Mikulskiego i Andrzeja Żelezika ręka podtrzymuje te rządy.

  • Ta pani jest równie niewiarygodna co jej byli zwierzchnicy. Żelizik, niczym „kapciowy” poduszki i podnóżki nosi każdej władzy, niewolnik gotów służyć każdemu. Mikulski dba o swoje, tak jak Sulich (pieniądz nie śmierdzi). Burmistrz Radwan chroni i dba wyłącznie o szwagrów. Innym płaci i wymaga.

   • Wymaga? Żeby wymagać, trzeba wiedzieć, czego wymagać. Teraz obowiązuje w mieście zasada, że są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda. W końcu w obecnym stanie prawnym burmistrz odpowiada w zasadzie tylko przed Bogiem i historią. A największym osiągnięciem obecnej kadencji jest klaka, z królem w osobie dyrektora jednej z miejskich spółek. Żenada…

 5. SKW się z niej śmieje, już nawet anegdoty krążą o „eLiszce”, szwagry ponoć mają w d., Platforma wykorzystuje a Pis ma ubaw jakby patrzyli na małpę z brzytwą. Zapracowała na to przez dwa lata chamstwa, kłamstwa i obłudy.

 6. Do iga. Początek kampani? On był tuż po wyborach. Teraz to eLiszka jest już bez szans jeśli to prawda,że nawet szwagry mają dość z nią jechać na jednym wózku. W Wołominie są tylko dwie zorganizowane dobrze jak to oni mówią „środowiska”. Pierwsze to PiS a drugie wokół Jagodzińskiego, który zawsze ma niewiadomo skąd kolejne nowe osoby chętne na samorządową wyprawę . W SKW Zych już zrobił ferment. Ludzie mają w d. takie zgniłe kompromisy z kryptopisowcami od Zycha, który poprze każdego pisowca na burmistrza oprócz Madziara. Platforma przez osiem lat tłustych w Wołominie nic nie zrobiła i nic nie osiągnęła, a co dopiero teraz. Te ostatnie dwa lata będą swoistym spektaklem a’la idy marcowe. Każdy wokół ma kindżał za pazuchą. Czuć w powietrzu, że to pierwsza i ostatnia kadencja. Przegrana z kretesem pewna.

 7. Do SN. Klaka z „wicekrólem” jednej ze spółek aż razi w oczy. Do „Były zwierzchnik”: głupota aż razi w oczy. Kto jej doradza, albo niech ktoś zacznie doradzać kto ma trochę głowy na karku. Chyba że doradza „wicekról” w swoim tylko interesie, to szacunek dla niego.

  • Im gorsza firma i jej szef tym większe wpływy oraz bezkarność. Tam tkwi doradctwo tej kadencji. Strach, strach i jeszcze raz strach łączy to towarzystwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj