Szeryf Makowski

37

Niektórzy pytają, czy to nie ironia losu, że we wciąż kojarzonym z mafią mieście rządzi teraz były komendant policji? Na wolne od października ubiegłego roku stanowisko wiceburmistrza Wołomina, w minioną środę powołany został Robert Makowski – były komendant Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Od ponad dwudziestu lat mieszkaniec Wołomina, bezpartyjny, emerytowany policjant, po pokonaniu groźnej choroby wraca za biurko. Tyle że w zupełnie innej i zaskakującej roli. Z nowym wiceburmistrzem Wołomina Robertem Makowskim, w pierwszym dniu jego pracy w urzędzie rozmawia Julita Mazur.

Przez długie osiem miesięcy stanowisko drugiego wiceburmistrza Wołomina pozostawało nieobsadzone. W tym czasie w gminnej polityce wciąż toczyły się debaty na temat tego, z kim burmistrz Radwan wejdzie w koalicję i kto zastąpi na tym stanowisku Sylwestra Jagodzińskiego. Najpierw szeptano, że wiceburmistrzem zostanie człowiek z PiS, potem że ze Wspólnoty. Karuzela z nazwiskami kręciła się aż do dziś, kiedy to przed najbardziej pożądanym gabinetem w urzędzie zawisła kartka z Pana nazwiskiem. Przyznam, że to ogromne zaskoczenie, bo wybierając na to stanowisko byłego członka swojego komitetu wyborczego burmistrz zdecydowała się nie wchodzić w układy z żadną partią, klubem czy lokalnym „porozumieniem”…

– Ta propozycja zaskoczyła także i mnie.

Kiedy po raz pierwszy Pan ją usłyszał?

– Propozycję objęcia stanowiska wiceburmistrza otrzymałem w sobotę 7 maja.

I od razu się Pan zgodził?

– Zawsze podejmowałem decyzje bardzo szybko.

Jak Pan traktuje to wyróżnienie? (…)

Więcej na łamach Wieści.

37 KOMENTARZE

 1. No to mam nadzieję że teraz na osiedlu gdzie mieszka nowy Pan wiceburmistrz wreszcie się pozmienia coś na lepsze bo qstyd tu kogokolwiek zaprosić, a twarda ręka potrząsnie cała tą zapyziałą spółdzielnią i Miłościwie Jej Panującymi Państwem Prezesami bo taki beton jak tu to tylko w PZPN-ie kiedyś był! Panie Burmistrzu pokładam głębokie nadzieje na pozytywne zmiany w związku z objęciem przez Pana tego stanowiska nie tylko w zakresie lokalnym!

 2. Choć na pierwszy rzut oka to zaskakująca nominacja, to wydaje się,że może być jedna z najlepszych decyzji personalnych podjętych przez obecne władze. Oczywiście wszystko zależy od tego czym będzie się zajmował i co nadzorował. Oby nie musiał nadzorować obszarów, nad którymi nie ma bladego pojęcia. A tak w przeszłości niestety bywało.

 3. Od kiedy to społdzielnia mieszkaniowa podlega Gminie Wołomin? Co do nominacja byłego funkcjonariusza Policji na stanowisko wiceburmistrza Wołomina to niestety, ale widzę, że władze Wołomina co raz bardziej gubią się w swoich decyzjach personalnych. Wołominowi nie jest potrzeby ekspolicjant, który nie ma bladego pojęcia o sprawach, którymi zajmuje się samorząd gminny.

  • A gdzie tam jest stwierdzenie że podlega? Jeśli spółdzielnia ma swoich mieszkańców w głębokim poważaniu (a mimo tego w cudowny sposób władza spółdzielni trwa) to może wreszcie osoba na dość wysokim stanowisku sprawi że wreszcie się wezmą za jakąś robotę i coś sie zacznie zmieniać na lepsze w najbliższym otoczeniu i zaczną słuchać co się mówi otwierając oczy na palące potrzeby których nie widzą potykając się o nie i to dosłownie.

   • Ano stąd, że na innym portalu był opublikowany jego życiorys, który pozwala sądzić, że nie ma ani wykształcenia ani doświadczenia zawodowego przydatnego w pracy w samorządzie.

 4. 5 maja Prokuratura w Wołominie wszczyna śledztwo przeciwko Burmistrz Wołomina Elżbiecie Radwan i Byłemu wiceburmistrzowi Sylwestrowi Jagodzińskiemu. Robi się gorąco – panika w Urzędzie, 7 maja wyłania sie nowego wiceburmistrza byłego milicjanta i komendanta w Wołominie Roberta Makowskiego, resztę dopowiedzcie sobie Państwo sami 🙂

 5. Panie Andrzeju Zych co Pan na To że Pana podopieczna Elżbieta Radwan, drugą osobą w urzędzie miejskim w Wołominie ustanawia osobę która, swoja karierę zawodową rozpoczęła w Milicji Obywatelskiej w 1982 roku Kiedy trwały najbardziej czarne chwile Stanu Wojennego, a milicja obywatelska wiadomo jakie miała zadania w stosunku do obywateli. Pan Makowski służył wówczas w elitarnej jednostce Kompanii Reprezentacyjnej Milicji. – Gratuluje Panu Panie Andrzeju.
  Jestem ciekawy uroczystości 13 Grudnia kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i słów wiceburmistrza Milicjanta na temat tych którzy walczyli z systemem komunistycznym i tych którzy go utrwalali.

  • Nie 82 a 83 stan wojenny był już zawieszony, a kompania reprezentacyjna zajmowała się pochówkiem i oprawą uroczystości. Po co ta zawiść. Zastanawiam się czym miała się określać ta elitarność.

 6. Ciekawe jak Burmnistrz uzasadnia te nominację.To ze p.Makowski był policjantem w niczym nie ujmuje,pytanie jaki zakres obowiazków bedzie mu przydzielony.W kwestiach bezpieczeństwa na pewno ma wiedze, a tak poza tym to……Ciekawe jakie zmiany kadrowe w UM przyniesie ta nominacja, moze do pracy przyjda jacyś kolejni byli policjanci. A moze to kolejna przykrywka pijarowska p.Burmistrz.
  Nie mniej jednak w kontekscie ostatnich wydarzen w Wołominie, jest to dośc dziwna nominacja.Chyba,że jak to niektórzy kilkanascie tygodni temu pisali, w UM potrzebny był facet , który ma wpoiona dyscypline i wojskowy dryl, a tego na pewno brakowało tam. Sprawa internetu powinna byc prowadzona na poziomie Prokuratury Regionalnej, bez udziału w czynnosciach policjantów, a w szczególnosci KPP w Wołominie,własnie ze wzgledu na nowego wice. Na Swieto Policji UM przeznacza znaczne srodki finansowe na nagrody dofinansowywanie radiowozów.To tak aby nie było podejrzeń o takie czy inne wpływy .Na pewno sprawy nie powinna prowadzić Prokuratura w Wołominie, az dziwne że sama dotychczas sie nie wyłączyła ze sprawy.

 7. Burmistrz Radwan popełniła błąd swojej kadencji, błąd niewybaczalny z punktu politycznego i merytorycznego. Z nowego wiceburmistrza ani architekt ani geodeta a człowiek od gry polityczno- prawnej która przygnębiła panią Radwan i jej salon a od której już nie się nie wywinie. Jeszcze nigdy w urzędzie miejskim tak źle nie było, by milicjantów obsadzać na burmistrzów. To tylko oznaka potwornego strachu i wizji rozpoczętych śledztw. Dziś już wiadomo że absolutorium nie będzie udzielone a referendum tuz , tuż. Jak znam pana Andrzeja Zycha to takiego układu on nigdy nie poprze lecz będzie pierwszym który to skrytykuje. Pani burmistrz sama podjęła decyzję swojego sepuku czyli procesu odwołania ze stanowiska. zamiast współpracować z innymi środowiskami samorządowymi pani Radwan wybrała gierki personalne i politykierstwo. Okłamała koalicjantów, nie dotrzymała obietnic , co innego mówi a jeszcze co innego czyni. Tak dalej nie da się rządzić sporym miastem jakim jest Wołomin. Czas na zmiany.

 8. Prokuratura będzie prowadzić dochodzenie w sprawie byłego vice burmistrza pana Jagodzińskiego, którego miejsce zajął własnie nowy kandydat były komendant policji powiatowej w Wołominie. By było ciekawiej z ramienia prokuratury w dochodzenie włączy się właśnie policja wołomińska i będzie dokonywała przesłuchań świadków. No właśnie policja której kilka lat temu szefem był nie kto inny jak pan vice burmistrz UM podkomisarz Makowski lub jak kto woli idąc za tekstem autora szeryf Makowski. Czy praca prokuratury i policji będzie obiektywna ? Zobaczymy ! . Uważam że bliskość osób urzędników mających powiązania z tą sprawą jak i tematu którego dotyczy dochodzenie jest tak jasna że prokuratura rejonowa winna wyłączyć się z dochodzenia i przekazać sprawę do okręgówki. Tak na marginesie. Ze słów pana Makowskiego wynika że dowiedział się o nominacji 7 maja a już 12 został burmistrzem. To tak wyglądają głośne konsultacje społeczne pani burmistrz Radwan ? Widać nominacja była nagła, ale czyżby ? Datowane pismo do pana Czarzastego Przewodniczącego Rady z PiS o podjęciu postępowania w/s internetu szerokopasmowego to 5 maj br., pismo dociera do pana Czarzastego 6 lub 7- maja i staje się publicznie jawne, pan komendant własnie 7- maja wolna sobota to czas wolny wekendowy. Dziwne co najmniej ?otrzymuje propozycję na stanowisko po osobie w sprawie której toczy się postępowanie prokuratorskie. Resztę sami Państwo sobie dopiszcie…………..?

 9. Jezeli sprawe internetu prowadzić ma Prokuratura w Wołominie wraz z miejscowa policją to sytuacja jest chora.Te organy powinny same sie wyłączyć i wnioskować do zwierzchnosci o przekazanie sprawy do innych jednostek.Tak zapewne jest lub będzie.

 10. Juz jak milicjant był komendantem to pół rodziny obsadzil na wysokich stanowiskach jak nie naczelnik to komendant komisariatu który miał 2 lata doświadczenia to teraz drugie pół rodziny będzie pracować w urzędzie.

 11. Wejdźcie obie na jego stronę na f b i zobaczcie sobie film jak sobie jedzie samochodem bez pasów i pakuje n miejscu dla niepełnosprawnych. Milicjant ma w d… przepisy a teraz będzie miał już wszytko w d… powinien za te wykroczenia odpowiedzieć i zostać ukarany. Dowód jest oczywisty.

 12. Właśnie. Pies s r a dookoła a milicjant nic sobie z tego nie robi. Szeryf nie ładnie. A filmik faktycznie ładny. Jaki za to jest mandat i ile punktów?

 13. Ja mysle ,ze p.Makowski sobie poradzi i to moze byc dobry wiceburmistrz.Juz dawno powinien być nominowany. Na pewno bedzie pomocny p.Burmistrz i troche ogarnie UM.To ,ze jest jakis filmik,z parkowania na kopercie, zapewne ma stosowne uprawnienia wynikajace z jakiejś choroby, o której sam mówił ,że ja pokonał. OK teraz.

 14. Straszną komuna tu zajeżdża. Jak można usuwać komentarze. Bo co? Prawdę ktoś napisał a jest ona nie wygodna dla szeryfa? Nie będę tu juz więcej zaglądać. W tych usuniętych komentarzach wcale nie było nic obraźliwego ale szeryf z zomo juz działa.

 15. Widzieliście dzisiejsza sesję rady miejskiej, widać było fachowość nowego wiceburmistrza…….. w piciu kawy.
  Kolejny ,,Fachowiec” w ekpie Burmistrz Radwan.

 16. To chyba nie musimy się już zastanawiać nad zasadnością powołania tej, a nie innej osoby, na wakujące w urzędzie stanowisko. Przestaniemy lada moment komentować, bo wróciła cenzura. Cenzura nie zmieni jednak faktów. A fakty są takie, że obecna kadencja jest wyjątkowo nieudana, a do jej podstawowych wyznaczników należy nieprawdopodobny nepotyzm, nieudolność i kolesiostwo. Jeśli lokalna władza chce egzystować w krainie klakierskiej radości, to niech egzystuje. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, jeden były policjant nie zamknie ust kilku już zapewne tysiącom niezadowolonych mieszkańców.

 17. Zycząc dobrze Wołominowie, nie mozna żle życzyć nowemu wiceburmistrzowi.W wielu kwestiach to,że był policjantem na pewno bedzie jego atutem i moze byc dobre dla miasta.Kazda osoba publiczna moze byc krytykowana i oceniana i nie wydaje mi sie aby na tym forum , przekroczono granice dopuszczalnej oceny i krytyki. Chyba,że ktos podawał nieprawdziwe fakty,tego nie wiem.Faktem jest,że mamy nowego wiceburmistrza, niech pracuje.A jak bedzie to sie okaże.

 18. Panie Makowski, życzę Panu sukcesów i dobrych osiągnięć. Niestety znam pana szefową od prawie dzieciństwa. Rozchisteryzowanie i wymyślanie historii są na porządu dziennym. Obrabia tyłek za plecami i zgrywa najlepszą i najpilniejszą jak nadgorliwa uczennica w szkole. Proszę się nie dawać stłamsić. / W.K.

 19. Ekstra koleżka, który nie ogarnął miasta jak był w policji w nagrodę dostał kolejną posadę 🙂 Ihaaaaa zabawa trwa 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj