Afera pałacowa przed sądem

4

Powróciła sprawa dotycząca problemów z wyposażeniem Pałacu w Chrzęsnem. W ubiegłym tygodniu w Sądzie Rejonowym w Wołominie odbyła się rozprawa z powództwa Starosty Powiatu Wołomińskiego przeciwko firmie HenMar, która odpowiedzialna była za wyposażenie zespołu pałacowego w Chrzęsnem.

Przypomnijmy, że w 2013 r. ówczesny starosta Piotr Uściński złożył do Prokuratury doniesienie w sprawie fałszowania umów jakie firma HenMar miała dostarczyć do Starostwa. Chodziło o zawyżanie przedstawionych rachunków na znaczne kwoty. Pod lupę wzięto umowy z podwykonawcami. Okazało się, że pierwotna umowa w sprawie wykonania dekoracji okien została zawarta na kwotę 73 tys. zł. Tymczasem firma HenMar przedstawiła Starostwu umowę na kwotę około 150 tys. zł. Z kolei umowa na wykonanie kopii obrazów opiewała na sumę 22 tys. zł. Do Starostwa dostarczono jednak umowę w której zapisano, że za to zadanie należy się około 100 tys. zł.  Te spore różnice w umowach potwierdzili przed sądem podwykonawcy i były starosta Piotr Uściński. (…)

Więcej na łamach Wieści.

4 KOMENTARZE

  1. Dlaczego CBA nie chciało zająć się tą aferą? Były starosta ma teraz jako poseł możliwość wyjaśnienia ówczesnej postawy CBA,po to daliśmy Mu mandat.

  2. Jeśli wykonawca się do niczego się nie przyznaje to może z ,,drugiego siedzenia” pilotował jakiś animator.

  3. A dlaczego nie ma nigdzie żadnego nagrania z Koncertu „Piękna nasza Polska cała”?
    Wszystkie chóry i orkiestry tyle czasu ćwiczyły… i nie można nawet zobaczyć jak wypadł ten koncert z Okazji 1050 lecia Chrztu Polski w Chrzęsnem. Może koncert powinno się powtórzyć w centrum Wołomina…
    Chór Miejski Cantus Cordis w sobotę 4 czerwca o g. 15 w wołomińskiej Fabryczce na pewno coś przypomni podczas Koncertu Charytatywnego „Dla Martynki” . Martynka Siemińska to walcząca z rakiem wnuczka jednej z byłych chórzystek naszego miejskiego chóru… też też z czasów gdy chór był jeden.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj