Wołomin: Przybędzie mieszkań komunalnych

11

Właśnie wybrano wykonawcę projektu kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla   potrzeb budowy gminnego budynku mieszkalnego w Nowych Lipinach wraz z infrastrukturą techniczną w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Projekt domu komunalnego”. Na wykonanie zamówienia Przedsiębiorstwo Projektowania i Usług Inwestycyjnych Inwestprojekt Sp. z o.o w Białegostoku ma czas do grudnia br.

Budynek komunalny ma mieścić się na gminnej działce ew. nr 82, 3643 m2, w obrębie Nowe Lipiny, z dojazdem od ulicy Rolnej. Gmina Wołomin planuje, że w budynku znajdzie się 30 mieszkań o następującej strukturze:

– 24 lokali o powierzchni użytkowej ok. 25-40 m²,

– 6 lokali o powierzchni użytkowej ok. 40-50 m² (…)

Więcej na łamach Wieści.

11 KOMENTARZE

  1. To jakaś kolejna grubymi nićmi szyta sprawa nikomu nie znana a tym bardziej okolicznym mieszkańcom. Kto i kiedy ustalał to a nimi ze tuz pod nosem ich domów powstanie wielopiętrowy blok, burzący obecną strukturę zabudowy. Brak zawsze podkreślanych przez społeczeństwo tzw. konsultacji jest już normą rządzących. Na co Wołominowi taki wydatek jak na ulicy Warszawskiej niszczeją od la nieremontowane kamienice. Kto tu miesza i kreci lody ?

  2. Super. W końcu po wielu latach miasto dostrzegło potrzebę budowy mieszkań komunalnych. Mam tylko nadzieję, że mieszkania w nowym budynku dostaną osoby które od lat mieszkają w mieszkaniach komunalnych i nigdy nie zalegały z opłatami, a nie pierwszy lepszy Felek z kolejki bo po 2 latach będzie kolejny pekin. Bardzo dobra decyzja.

  3. Czytelniku niektórych mieszkań na Warszawskiej nie można lub nie opłaca się remontować . Jeśli nie będzie kolesiostwa, a tak jak pisze mieszkaniec lokale dostaną odpowiednie osoby to wreszcie coś dla mieszkańców. Dobry pomysł na inwestycję .

  4. dlaczego kolejne decyzje sa podejmowane bez konsultacji z mieszkancami, nie ladnie Pani Burmistrz nie dziwilo by nas to za kadencji Mikulskiego,

  5. Powstanie budynek komunalny na Lipinach i bedzie mozna opróznić lokale w scisłym centrum miasta i tam przenieść lokatorów z obecnych mieszkań komunalnych.

  6. Jeżeli mnie pamięć nie myli to za poprzednich włodarzy Gmina Wołomin sprzedawała mieszkania komunalne, a dziś zamierza je budować. Nie kwestionuje potrzeby budowania takich lokali, ale w Gminie Wołomin jak zawsze wszystko jest postawione na głowie.

  7. Jak można blok komunalny budować w zabudowie jednorodzinnej?!! To tworzenie tak zwanego „Pekinu”. Drodzy mieszkańcy, wyobraźcie sobie, że nagle na ul. Kopernika na os. Sławek wybudują 3 piętrowy blok komunalny!!! Kto to wymyślił??!! Kto to zaplanował jeśli w samym mieście jest wiele innych miejsc bardziej dogodnych pod taki budynek. Coś mi tu śmierdzi ta cała sprawa…

  8. Słusznie śmierdzi, bo w tamtej okolicy są tereny przeznaczone nie na zabudowę mieszkaniową, ale przemysłowo-usługową. Takie przeznaczenie, nie wiem, czy akurat tej działki, zostało określone w planie zagospodarowania. Ale spoko, władza ostatnio dużo obiecuje, środków na to nie ma, ale niektórzy się cieszą i słupki poparcia rosną. Tak trzymać, obecna ekipo, tak trzymać.

  9. Planowany budynek na Lipinach wchodzi na drogę, mieszkańcy przeciwległych działek protestują, blok w zabudowie jednorodzinnej? Protesty były już kilka lat temu, na spotkanie z mieszkańcami Lipin pani burmistrz bała się przyjść osobiście i wysłała jakąś urzędniczkę w zastępstwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj