Prezydenci i burmistrzowie w Wołominie

7

Czy opiniowanie projektów ustaw i rozporządzeń przez Związek Miast Polskich ma sens w obecnej sytuacji politycznej? Czy głos burmistrzów i prezydentów miast jest słyszalny na najwyższym szczeblu władzy? O te i ile kwestie Wieści zapytały prezesa Zarządu Związku Miast Polskich (prezydenta Gliwic) Zygmunta Frankiewicza. (…)

– Nowy rząd działa w taki sposób, że jeśli ma coś zaplanowane to robi i nas się nie pyta, nawet jeśli to dotyczy naszych spraw, co nie jest najkorzystniejsze, ale musimy to przyjąć do wiadomości. Natomiast w wielu sprawach, które nie stanowią priorytetów politycznych, ogłoszonych w programie wyborczym, jest otwarta dyskusja. Co więcej, kilka spraw które udało nam się już dobrze załatwić, a z którymi wcześniej nie mogliśmy sobie poradzić. Więc ocena nie jest jednolita. Dziś na przykład byliśmy w ministerstwie finansów, gdzie po raz pierwszy od wielu lat zaproponowano nam bardzo przemyślany, nowy system wyrównawczy dla jednostek samorządu terytorialnego. Jest tak dobrze zrobiona merytorycznie, że będzie trudno o jakieś dyskusje – przyznał dyrektor Biura ZMP. (…)

Więcej na łamach Wieści.

7 KOMENTARZE

  1. Pezydent Gliwic…. Śląsk był bardziej pro POwski a nie pisowski- jak małopolska. Natomiast od 2007r. stworzyli w miastach silne ekipy które potrafią pozyskiwać chajs z UE. Wystarczy spojrzeć na projekty w miastach i na drogach. Część – to kartofliska. Ale sporo – jest w świetnym odnowionym stanie. Pozyskali na własność np zamek w Kamieńcu Ząbkowickim i przez 4 lata zrobili na terenie zamku więcej niż w Wołominie przez 20. Rynek w Lądku Zdroju, Niemczy Świdnicy – połowa Legnicy – niesamowity postęp. Przebudowa i rewitalizacja w Krzeszowie Bolesławcu, Złotoryji, Kłodzku…… Każde miasto i miasteczko – ma udziały w dostępie do pieniędzy unijnych – od 2007r. Żeby to zrozumieć – trzeba to zobaczyć najpierw. Trzeba pojechać. A wtedy wołominiacy zrozumieliby – w jak czarnej d…. siedzą. A ile chajsu z unii pozyskali dla nas nasi samorządowcy?????

  2. Przez dwa lata jak dowiaduje się z wieści około 10 milionów złotych. Więc progres jest i mam nadzieję, że tendencja zostanie utrzymana.

  3. nie wiem skąd masz takie dane. 5 – na zieoną klatke schodową?? 2 na kampanię i 1- na super szybki internet, reszta na podwyżki.
    Aniołku – jedź i zobacz – bo nie wiesz o czym mówisz, przykro mi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj