Prezydenci i burmistrzowie w Wołominie

Prezydenci i burmistrzowie w Wołominie

Czy opiniowanie projektów ustaw i rozporządzeń przez Związek Miast Polskich ma sens w obecnej sytuacji politycznej? Czy głos burmistrzów i prezydentów miast jest słyszalny na najwyższym szczeblu władzy? O te i ile kwestie Wieści zapytały prezesa Zarządu Związku Miast Polskich (prezydenta Gliwic) Zygmunta Frankiewicza. (…)

– Nowy rząd działa w taki sposób, że jeśli ma coś zaplanowane to robi i nas się nie pyta, nawet jeśli to dotyczy naszych spraw, co nie jest najkorzystniejsze, ale musimy to przyjąć do wiadomości. Natomiast w wielu sprawach, które nie stanowią priorytetów politycznych, ogłoszonych w programie wyborczym, jest otwarta dyskusja. Co więcej, kilka spraw które udało nam się już dobrze załatwić, a z którymi wcześniej nie mogliśmy sobie poradzić. Więc ocena nie jest jednolita. Dziś na przykład byliśmy w ministerstwie finansów, gdzie po raz pierwszy od wielu lat zaproponowano nam bardzo przemyślany, nowy system wyrównawczy dla jednostek samorządu terytorialnego. Jest tak dobrze zrobiona merytorycznie, że będzie trudno o jakieś dyskusje – przyznał dyrektor Biura ZMP. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(7) Comments

  1. mark

    Pezydent Gliwic.... Śląsk był bardziej pro POwski a nie pisowski- jak małopolska. Natomiast od 2007r. stworzyli w miastach silne ekipy które potrafią pozyskiwać chajs z UE. Wystarczy spojrzeć na projekty w miastach i na drogach. Część - to kartofliska. Ale sporo - jest w świetnym odnowionym stanie. Pozyskali na własność np zamek w Kamieńcu Ząbkowickim i przez 4 lata zrobili na terenie zamku więcej niż w Wołominie przez 20. Rynek w Lądku Zdroju, Niemczy Świdnicy - połowa Legnicy - niesamowity postęp. Przebudowa i rewitalizacja w Krzeszowie Bolesławcu, Złotoryji, Kłodzku...... Każde miasto i miasteczko - ma udziały w dostępie do pieniędzy unijnych - od 2007r. Żeby to zrozumieć - trzeba to zobaczyć najpierw. Trzeba pojechać. A wtedy wołominiacy zrozumieliby - w jak czarnej d.... siedzą. A ile chajsu z unii pozyskali dla nas nasi samorządowcy?????

  2. Angel

    Przez dwa lata jak dowiaduje się z wieści około 10 milionów złotych. Więc progres jest i mam nadzieję, że tendencja zostanie utrzymana.

  3. mark

    nie wiem skąd masz takie dane. 5 - na zieoną klatke schodową?? 2 na kampanię i 1- na super szybki internet, reszta na podwyżki. Aniołku - jedź i zobacz - bo nie wiesz o czym mówisz, przykro mi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *