Wołomin: Były burmistrz chce nazwać rondo

9

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały w sprawie nadania rondu usytuowanemu w ciągu drogi powiatowej nr 4312W w Zagościńcu, społeczność Zagościńca, reprezentowana przez Beatę Gomse i Ryszarda Madziara wnosi o nadanie imienia miejscowemu rondu. Nazwa brzmiałaby: Rondo im. księdza Sylwestra Zycha i jak deklarują wnioskodawcy, wyraziła na to zgodę matka ks. Sylwestra Zycha – Irena Zych. (…)

Decyzja w tej sprawie zapadnie na sesji Rady Miejskiej w dniu 30 czerwca.

Więcej na łamach Wieści.

9 KOMENTARZE

  1. Uff, odetchnąłem z ulgą, ale news, nareszcie, po tylu postach pisanych przez czytelników Wieści ktoś się zlitował i rozwiązał wszystkie problemy naszej wsi chcąc nadać imię jakiemuś rondu, rondowi, rondoniuniu, w kolejnej wsi.
    Żal, żenada, możecie dopisywać co kto chce.

    pozdrawiam

  2. Panie były Burmistrzu Ryszardzie Madziar. Nie wiem, jakimi słowami i jak dużymi literami trzeba do Pana mówić . „Kończ Waś wstydu oszczędź” ! . Skończyło się, nie nadaje się Pan ani na burmistrza, ani na polityka. A te wszystkie kręcone przez Pana i Panu sprzyjających afery i aferki , pozorne działania nazywanie rond itp. są po prostu żenujące. Naprawdę czasami trzeba zachować resztki honoru i zejść ze sceny.

  3. Pomniki za Mikulskiego, pomniki za Madziara,pomniki za Radwanowej. Kamień na postumencie a na nim tablica. Pożałowania godne, tanie i tandetne. Na coś takiego młodzież nawet nie zerknie bo na własnym podwórku mają ładniej wyglądające rzeczy. Dla kogo to robicie pytam się. Dla siebie, żebyście się pochwalili że tacy z was organizatorzy. Gdyby Madziar pomnik prawdziwy zasponsorował to bym mu przyznał, że miał ochotę i miał gest i za swoje zrobił. Prawdziwy pomnik osoby to grube dziesiątki tysięcy złotych więc lepiej tani kamień a na nim tanią tablicę. I jeszcze to nie za swoje pieniądze. Księdza proboszcza też zapytam, czy chciałby byc tak upamiętniony, na kamieniu przy rondzie? Taniej to juź tylko deska z napisem przybita gwoździem do suchego drzewa. Szanujmy bohaterów bo inaczej ich tylko poniżamy. Spowszedniamy ich zasługi i pokazujemy, że nie były wielkie skoro tylko za garść drobnych stawiamy po nich pamiątki. Po księdzu nawet z wiejskiej parafii ludzie spodziewają się więcej rozumu. Teraz się nie dziw księże, że młodzież woli jechać do innej parafii na naiedzielną mszę. Bazarowy wystrój kościoła to nie główny powód

  4. Jeśli jeszcze nie jest za późno to niech radni sie na to nie zgodzą. Zbierzcie się po 3 tysiąze zł z waszego wynagrodzenia i zbudujcie księdzu Sylwestrowi piękny i oryginalny pomnik z ajkimś artystycznym pomysłem tak jak to się robi na świecie. Pomnik powinien przemawiać sam przez siebie, że był to ksiądz walczący o wolną Polskę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj