Remont Hospicjum – wspólnota serc

0

Akcja, która zjednoczyła aktywnych przedsiębiorców o wrażliwym sercu miała przede wszystkim ulżyć w codziennej pracy opiekunom osób chorych, oczekujących na przejście do lepszego świata. Mowa o remoncie dachu i elewacji w Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów w Wołominie, którego podjęło się kilka wyjątkowych osób z powiatu wołomińskiego.

O zmianach w budynku dowiedzieliśmy się przypadkiem, a zaangażowane firmy, które poprosiliśmy o informacje, niechętnie mówią o udzielonej pomocy. Niektóre proszą nawet o niewymienianie ich nazw. O wielkiej akcji kilku osób, które całkowicie zmieniły oblicze wołomińskiego hospicjum opowiedział nam za to dyrektor placówki, ks. dr Dariusz Czupryński, wyjaśniając, że od jesieni placówka wzbogaciła się o nowy dach i elewację. – Dach hospicjum był położony nieprawidłowo, stąd pojawiły się problemy z wilgocią. Rozmawiałem o tym problemie z panem Bogdanem Domagałą, lokalnym przedsiębiorcą, który bez namysłu zdecydował się nam pomóc. Pan Bogdan zwrócił się też do innych firm, które również zgodziły się wesprzeć hospicjum. Tak w krótkim czasie powstał nowy dach i orynnowanie, a zaraz po tym zapadła decyzja, że przedsiębiorcy sfinansują także remont elewacji – relacjonuje ks. Dariusz Czupryński.

– Pogarszający się stan techniczny budynku od kilku lat wskazywał potrzebę generalnego remontu, przeciekający dach i przesiąkająca elewacja na skutek nieszczelności powodowały, że w budynku była wilgoć, która wyrządzała niepokojące spustoszenie w strukturze ścian. Powodowało to niepożądane efekty mogące mieć negatywny wpływ na zdrowie i komfort osób tam przebywających. Mam świadomość, iż tego typu placówki nieustannie borykają się z trudnościami finansowymi, a priorytetem dysponowania posiadanych środków są zakupy lekarstw, materiałów higienicznych oraz opatrunkowych. Mając na względzie środki finansowe, jakimi dysponuje hospicjum i świadomość kosztów inwestycji, obejmującej remont dachu i elewacji, nie mogliśmy pozostać obojętnymi na kłopoty miejsca, w którym ludzie zmierzyć się muszą z najboleśniejszymi życiowymi doświadczeniami. Postanowiliśmy przerodzić tę troskę w działanie i w ubiegłym roku wraz z innymi lokalnymi przedsiębiorcami przeprowadziliśmy gruntowny remont pokrycia dachowego w hospicjum – przyznaje właściciel firmy DJCHEM Chemicals Poland S.A. w Wołominie Bogdan Domagała.

W maju tego roku przedsiębiorcy wykonali też generalny remont elewacji oraz tarasów w hospicjum. Kilka firm przekazało środki finansowe, inne dały materiały budowlane, a wykonawcy zrealizowali zlecone prace po minimalnych kosztach. (…)

(…) Dyrektor Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie w imieniu swoim, pracowników oraz podopiecznych placówki dziękuje:

za wsparcie finansowe przedsięwzięcia:

– DJCHEM CHEMICALS POLAND S.A.

– ELA KONTENERY POLSKA Sp. z o.o.

za nieodpłatne przekazanie materiałów budowlanych:

– Budomat Sp. J. E.Borucka, A.Szulkowska, M.Borucka, R.Szulkowski;

– Sklep 27 – Artykuły Przemysłowe Hurt-Detal

Wyrazy wdzięczności kieruje także do firm, które zapewniły usługi i materiały w preferencyjnych warunkach finansowych:

– REM – BUD Janusz Żochowski;

– MARK-BUD Marek Rosiński;

– Trans Dach Bogdan Sierota;

– Clean World (…)

Więcej na łamach Wieści.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj