30 km objazdu!

10

Pod koniec czerwca informowaliśmy o problemach, jakie mieszkańcy gminy Klembów mają w związku z budową mostu w Krzywicy na drodze DW 634. Chodzi o konieczność wybudowania tymczasowej przeprawy przez rzekę Rządzę. Niestety, zamiast korzystania z odpowiedniego przejazdu, mieszkańcy muszą jechać w każdą stronię kilkunastokilometrowym objazdem. Powstała już w tej sprawie petycja, która trafiła do Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Zdesperowani mieszkańcy zgłosili się także do naszej redakcji. Oto list, który od nich otrzymaliśmy: „Nie byłoby sprawy, gdyby na czas remontu zapewniono przejazd mostem tymczasowym, chociażby takim, jaki był zapewniony na tej samej drodze wojewódzkiej tyle, że w kierunku Tłuszcza. W naszym przypadku wytyczono 17-kilometrowy objazd. Jak słusznie zauważył proboszcz z Ostrówka: (…)

Więcej na łamach Wieści.

10 KOMENTARZE

 1. Droga 634 to jakaś parodia, a sposób w jaki jest modernizowana to czysty kabaret. Przykładem tego jest właśnie moderinizacja mostu w Krzywicy. Struzik i podległe mu niemoty z MZDW nic sensownego nie potrafią zrobić na tej drodze od lat. Łatają tylko dziury jak już muszą bądź naprawiają mosty, które są już w opłakanym stanie. Prace te na ogół wykonują w sposób, który użytkownikom tej drogi dostarcza dodatkowej mitręgi. Na przykład już jakiś czas temu kładąc nową nawierzchnię na drodze 634 w Zielonce cymbały robiły to środku tygodnia i w godzinach szczytu, co sprawiło, że ten zabytek sztuki drogowej i tak mocno zakorkowany całkowicie zapchał się samochodami. Struzik jest marszałkiem bodajże od 15 lat i biedna chłopina jedyne co potrafi zrobić z tą drogą to ją konserwować niczym zabytek. Powinien czym prędzej zmienić stanowisko z marszałka na konserwatora zabytków.

 2. W Zielonce też robią most i nie ma objazdu. Z tego co mi się wydaje to za drogi wojewódzkie jest odpwiedzialny wicemarszałek z PO, a ponadto dyrektorem rejonu wołomińskiego jest niejaki Stefan Perzanowski z WOłomina powiązany ze Wspólnotą Samorządową (przypuszczam, że to on powinien tego bardziej dopilnować niż szarpany za wszystko Struzik)

  NIe przypadek że tam gdzie rządzą wspólotowcy (Zielonka, Tłuszcz) tam nie trzeba było robić objazdu

  • piszesz o moscie w Zielonce, ze nie ma objazdu… wlasnie dzis jechalam i jest elegancki przejazd techniczny obok… a w czym Krzywica gorsza od Zielonki?

 3. Jak to mozliwe,że nie wybudowano przeprawy zastepczej na tak naprawde rowie o szerokosci maks 5 m.? Dlaczego stosowne władze powiatowe wydały zgodę na objazd drogami powiatowymi przez ponad pół roku. Dlaczego władze Gminy Klembów w odpowiedmnim czasie nie protestowały aby objazd nie był przez gmine? Teraz pisze sie petycje i robi ruchy z których nic nie wynika.Czas na działanie juz był. Co robia władze powiatowe w tej sprawie? MWS rządzi i radzi i nas wyprowadzi.Pan Dyrektor zarzadza drogami wojewódzkimi na terenie naszego powiatu a jednoczesnie sprawowował nadzory inwestorskie przy budowach dróg gminnych i tak to jest.

 4. Witam wszystkich. Coś z tym trzeba zrobić bo wystarczyło wybudować most tymczasowy a w chwili obecnej największą stratę ponosi obywatel nakładając km co wiąże się z wydatkami na paliwo. Ktoś kto dojeżdża codziennie do pracy ponosi największe straty i teraz takie pytanie. Może zarząd dróg niech zwróci koszty paliwa skoro wytycza taki obiazd i na drugi raz pójdą po rozum do głowy i wybiorą korzystniejszy wariant.

 5. @
  „kładąc nową nawierzchnię na drodze 634 w Zielonce cymbały robiły to środku tygodnia i w godzinach szczytu, ”

  A kiedy niby smołujesz chociażby dach ?
  Przy słońcu w dzień, kiedy nie ma mgły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj