Abp. Hoser: Musimy być przygotowani na wojnę

8

Niezwykle barwna i żywiołowa była niedzielna homilia ks. abpa Henryka Hosera, w czasie obchodów  96. Rocznicy Bitwy Warszawskiej w Ossowie. W uroczystej mszy św. polowej przed kaplicą na Cmentarzu Poległych uczestniczyli m.in. przedstawiciel prezydenta z Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Jarosław Kraszewski, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, posłowie na Sejm, kombatanci, generałowie, oficerowie Wojska Polskiego, radni Sejmiku Mazowieckiego, starosta i burmistrzowie gmin powiatu. (…)

Jak twierdzi ks. H. Hoser, pojawia się w historii Polski linearność Boga, pozwalająca kojarzyć razem fakty: Cudu nad Wisłą, Katynia oraz lotu smoleńskiego. – Takiej katastrofy nie było w historii żadnego Państwa, stąd też banalizowanie tego wydarzenia jest nie tylko brakiem mądrości, ale także brakiem wielkości ducha i lękiem przez prawdą – mówił o wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 r. arcybiskup, a jego słowa wywołały głośne brawa. – Musimy być zdolnymi uczniami historii, bo bez tego nie będziemy potrafili zabezpieczyć przyszłej, wolnej i suwerennej Polski. O to walczymy, wszyscy, cały naród. Wszystkie spory i kłótnie ustały wobec zagrożenia najazdu bolszewickiego. Wszystkie partie polityczne, prądy społeczne, środowiska zjednoczyły się i poszły do obrony Ojczyzny. Kto wie czy i teraz taki czas nie nadchodzi? Bo jeżeli Ojciec Święty mówi, że trzecia wojna światowa już się rozpoczęła, to my musimy być na nią też przygotowani. Jeżeli jednak zawierzymy swój los właśnie Bogu, Panowi historii, wówczas nasza przyszłość będzie zabezpieczona jako obszar wolności, sprawiedliwości, miłosierdzia we wzajemnym życiu: indywidualnym, rodzinnym i społecznym – mówił do zgromadzonych główny celebrans niedzielnej mszy św.(…)

Więcej na łamach Wieści.

8 KOMENTARZE

  1. Pierwsze słyszę, ze religia ma coś wspólnego z niszczeniem
    Podobno raczej ma za zadanie – łączyć jak to z nazwy tej usługi by wynikało.

    Wojny zawsze niosą zniszczenie.
    Aha- łajdacy na nich przy okazji zarabiają.

  2. Nie byłem na uroczystościach wiec nie wiem co mówił abp.Hoser, ale troche ma racji, mamy do czynienia z III wojna światową ale zupełnie inną / zagrożenie terrosrystyczne, działania naszych wschodnich sasiadów, Turcja i jej dziwne działania, sytuacja na rynkach finansowych, samolubne działania wielu państw np.Niemiec,znaczace zmiany w szeroko pojetych kwestiach światopoglądowych. Ogólnie świat idzie w złym kierunku, pytanie gdzie bedziemy za jakis czas, dobrze to juz było.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj