Dwa nowe przedszkola w Wołominie?

2

1 września tuż tuż, a my sprawdzamy, co nowego zadzieje się w wołomińskiej oświacie. Wraz z początkiem roku szkolnego uroczyście otwarte zostaną dwie całkiem zmodernizowane placówki, a na wrześniowej sesji władze miasta przedstawią radnym propozycję budowy niezbędnych w mieście nowych przedszkoli. Z burmistrz Wołomina Elżbietą Radwan i zastępcą burmistrza Edytą Zbieć rozmawia Julita Mazur.

W tym roku wołomińskie placówki oświatowe chyba nie miały wakacji?

  1. Radwan: – Nie ma mowy o tym, by odpoczywać, kiedy potrzeb i zaległych remontów jest tak bardzo wiele. W te wakacje zrealizowaliśmy rekordowo dużo remontów w szkołach i przedszkolach, dokończyliśmy też dwie bardzo ważne inwestycje: rozbudowę szkoły nr 3 w Wołominie oraz szkoły w Czarnej. Inauguracja nowego roku szkolnego w zupełnie nowej Szkole Podstawowej nr 3 nastąpi 1 września, a uroczystości otwarcia nowego skrzydła szkoły w Czarnej odbędą się w Dzień Sybiraka – oficjalnie 17 września. Szkoła ta będzie najprawdopodobniej nosić imię właśnie Sybiraków.
  2. Zbieć: – Nie zapominamy też o przedszkolach. Kiedy dokonywaliśmy przeglądu gminnych przedszkoli okazało się, że generalnego remontu natychmiast potrzebuje przedszkole nr 10 im. Misia Uszatka przy ul. Armii Krajowej. Modernizacja powinna się odbyć w trybie pilnym, podobnie jak pilnie musimy rozwiązać problem przepełnionego przedszkola nr 8 im. Czerwonego Kapturka na os. Lipińska.

To wszystko jeszcze w tej kadencji?

  1. R.: – Oczywiście. Podjęliśmy już decyzję o modernizacji „Misia Uszatka”, postanowiliśmy też jak najszybciej rozwiązać problem mieszkańców os. Lipińska i Niepodległości. Na tych osiedlach muszą pojawić się nowe przedszkola – większe i znacznie nowocześniejsze. (…)

Więcej na łamach Wieści.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj