Motocykliści, miejcie się na baczności!

Motocykliści, miejcie się na baczności!

Lawinowo wzrasta liczba wypadków z udziałem motocyklistów. Jak informuje Komenda Powiatowa PSP w Wołominie, w ostatnich trzech latach strażacy odnotowali trzykrotny wzrost liczby zdarzeń z udziałem motocyklistów. Rok 2016 jest pod tym względem rekordowy. – Odnotowaliśmy już 27 takich zdarzeń, w których rannych zostało dwadzieścia osób, a dwie poniosły śmierć na miejscu zdarzenia – informuje st. kpt. Grzegorz Daniłowicz.

Jak przyznają mundurowi, wypadki są zazwyczaj konsekwencją brawury kierowców jednośladów i przeceniania własnych umiejętności. Pędzący ulicami motocykliści lubią zwracać na siebie uwagę rykiem silnika i piskiem opon. Niestety, nie zdają sobie sprawy, że takie popisywanie się niesie coraz częściej tragiczne skutki dla nich i dla przypadkowych osób. Tylko w piątek i sobotę na ulicach powiatu doszło do dwóch groźnych wypadków. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(6) Comments

  1. kapitan

    Drogówki od lat nie widziałem na ulicach Wołomina to co się dziwić Słychać tych wariatów co wieczór w lato każdego dnia. Chyba tłumiki zgubili. Samochody pędzą Jadowską Wileńską I Maja nie zważając na teren zabudowany. A gdzie policja? Nie ma.

  2. kapitan

    Nie wspomnę o ulicy Granicznej. Tam się dzieje. Quady gdzie jako pasażer siedzi dziecko. Prędkość bez opamiętania przy cmentarzu. A gdzie policja? Brak.

  3. majster

    Oj tak, Szosa Jadowska w weekend to tor wyścigowy. Debile jeżdżą całymi hordami nierzadko osiągając pewnie 150-200 km/h. Przydałoby się żeby cyklicznie stał tam partol drogówki. Może wieści przekażą takie info wołomińskiej drogówce.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *