Motocykliści, miejcie się na baczności!

6

Lawinowo wzrasta liczba wypadków z udziałem motocyklistów. Jak informuje Komenda Powiatowa PSP w Wołominie, w ostatnich trzech latach strażacy odnotowali trzykrotny wzrost liczby zdarzeń z udziałem motocyklistów. Rok 2016 jest pod tym względem rekordowy. – Odnotowaliśmy już 27 takich zdarzeń, w których rannych zostało dwadzieścia osób, a dwie poniosły śmierć na miejscu zdarzenia – informuje st. kpt. Grzegorz Daniłowicz.

Jak przyznają mundurowi, wypadki są zazwyczaj konsekwencją brawury kierowców jednośladów i przeceniania własnych umiejętności. Pędzący ulicami motocykliści lubią zwracać na siebie uwagę rykiem silnika i piskiem opon. Niestety, nie zdają sobie sprawy, że takie popisywanie się niesie coraz częściej tragiczne skutki dla nich i dla przypadkowych osób. Tylko w piątek i sobotę na ulicach powiatu doszło do dwóch groźnych wypadków. (…)

Więcej na łamach Wieści.

6 KOMENTARZE

  1. Drogówki od lat nie widziałem na ulicach Wołomina to co się dziwić
    Słychać tych wariatów co wieczór w lato każdego dnia. Chyba tłumiki zgubili. Samochody pędzą Jadowską Wileńską I Maja nie zważając na teren zabudowany. A gdzie policja? Nie ma.

  2. Nie wspomnę o ulicy Granicznej. Tam się dzieje. Quady gdzie jako pasażer siedzi dziecko. Prędkość bez opamiętania przy cmentarzu. A gdzie policja? Brak.

  3. Oj tak, Szosa Jadowska w weekend to tor wyścigowy. Debile jeżdżą całymi hordami nierzadko osiągając pewnie 150-200 km/h. Przydałoby się żeby cyklicznie stał tam partol drogówki. Może wieści przekażą takie info wołomińskiej drogówce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj