Rowerem z piwnicy, prosto do stolicy

Rowerem z piwnicy, prosto do stolicy

Pomysłów na budowę drogi wzdłuż linii kolejowej z Tłuszcza do Warszawy powstało wiele. Niestety mimo próby wcielenia w życie jakiegokolwiek z nich, zawsze pojawiały się komplikacje. Skoro nie mogła powstać droga dla aut, pojawił się pomysł by zastąpić ją rowerami. I to musi wypalić, bo jest społeczne zapotrzebowanie, zapowiedź pomocy od samorządów i cicha zgoda Kolei. (…)

Nie zaskakuje poparcie inicjatywy przez mieszkańców powiatu, nie dziwi akceptacja ze strony gminnych samorządów: Wołomina, Kobyłki, Klembowa, Zielonki, Ząbek czy Radzymina. Nieco dziwi za to inicjatywa starosty o rozszerzeniu pomysłu jej budowy w chwili, gdy jeszcze nikt nam jej nie obiecał. – Zarząd powiatu uznał pomysł za słuszny, postanowił włączyć się w tę inicjatywę i koordynować prace z tym związane. Zdaniem starosty Kazimierza Rakowskiego, należałoby zaprosić do współpracy gminę Łochów i przekształcić to przedsięwzięcie w znacznie większe, ponad powiatowe – czytamy na stronie internetowej inicjatorów pomysłu. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(8) Comments

 1. mark

  pomysł dobry tylko jaki będzie projekt? Bo jeśli zaakceptują taki by była to jasna długa prosta trasa siekierkowska - to już widze rowerzystów rozjeżdżanych przez cwaniaków którzy różnymi dziurami przedostali sie wieśwagenem albo innym kurierskim transitem , po krzakach - byle na ścieżke i szybciej do przodu.....A właśnie powinni porobić co jakiś czas tak ostre zakręty , wysokie bardzo progi- które tylko rowerem a nie autem udawało by się je pokonywać - a jak sie któryś mundry wpieprzy - niech płaci za remont ścieżki. Sam jestem kierowcą i jak będzie można - każdego rowerzystę rozjadę by dotrzeć na czas do roboty i ominąć autostradę 634. A na poważnie - nasza władza nie nauczyła się budować dróg - niech buduje ścieżki. Niech sprzeda służbowe auta i kupi służbowe rowery. Taniej dla miasta zdrowiej dla włodarzy.

 2. Kuba

  a tym czasem w Legionowie: http://m.warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,106541,20671384,komunikacja-legionowo-w-koncu-ma-dworzec-i-petle-autobusowa.html#BoxLokWawImg

 3. a r t u r r o s

  Legiony to rycerska dusza i mają nawet swoją pieśń i wsparcie central policyjnych :) Na poważnie : Jabłonna - Legionowo, Otwock, Mińsk spośród powiatowych miast prawobrzeżnej niecki warszawskiej skuteczniej odnalazły strategię rozwoju. A tu - zielone płuca, czystsze powietrze, woda, piasek co doceniają nawet węże na cmentarzu, itede... Ten zaścianek, gdzie cisza spokój nic się nie dzieje (ewentualnie raz w roku) to nie są warunki do rozwoju w skali ponad-miejskiej. Każde miasto- Ząbki, Zielonka, Kobyłka, Wołomin po swojemu radzi sobie. To za mało.

 4. a r t u r r o s

  W Zielonce to pewnie z Mokrym Ługiem i Czwartaków by wypadało taką ścieżkę połączyć. O ile w ogóle dojdzie do skutku.

 5. a r t u r r o s

  Nie tylko mnie to interesuje: "Na torze południowym „z Zielonki” (a w sumie na miejscu toru) zbudowana została idealna dla rowerzystów, szeroka na kilka metrów ścieżka rowerowa pośród lasu. A na poważnie – nawierzchnia została przygotowana pod ułożenie nowego toru. " Źródło: http://wwk.kolej.org.pl/tag/e75/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *