MZO przeniosą do Lipin Starych?

MZO przeniosą do Lipin Starych?

Jak poinformowali nas Czytelnicy, na niedawnym spotkaniu w budowanym Centrum Handlowym po byłej Stolarce padła propozycja od jednego z inwestorów, by przenieść sąsiadujący z Galerią Miejski Zakład Oczyszczania, z ul. Łukasiewicza do Lipin Starych, na nieotwartą instalację przetwarzania odpadów. Prezes MZO potwierdza, że słyszał o takich planach.

Na spotkaniu, w którym uczestniczyli głównie wołomińscy radni Rady Miejskiej z PiS oraz przedstawiciele osiedla Sławek-Nowa Wieś, padła propozycja inwestora, by przenieść miejską spółkę z przylegającej do Centrum Handlowego działki gminnej, na teren wysypiska w Lipinach Starych. Miejska działka mogłaby wówczas służyć Galerii np. do przeprowadzenia mediów czy nawet jako droga wyjazdowa. Zarówno przedstawiciele osiedla, jak i większość radnych nie miała wątpliwości, że pomysł jest wart rozważenia.

W rozmowie z tygodnikiem Wieści prezes MZO Igor Sulich przyznał, że także słyszał o tym pomyśle. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(14) Comments

 1. xyz

  A czy ktoś zapytał mieszkańców Starych Lipin czy chcą u siebie ten przybytek? W mojej opinii MZO powinno zostać tam gdzie jest jak ulał pasuje to tego tandetnego centrum handlowego dla wołomińskiej gawiedzi.

 2. olek

  Kolejny szczyt obłudy i zakłamania! Myszk nie wiedział co i gdzie kupuje robiiąc życiowy interes? A burmistrzowi, radnym oraz prezesowi w głowach i w dupach się poprzewracało. Jest tak, że biznesowi w strefie przemysłowo-handlowej śmierdzieć nie może, ale mieszkańcom tak. No kuźwa, czas rozpieprzyć szemraną bandę.

  1. a r t u r r o s

   Cyt.: "biznesowi w strefie przemysłowo-handlowej śmierdzieć nie może, ale mieszkańcom tak." Otóż nie ma to związku - tam nie ma płynnych. Sieć kanalizacyjna przebiega gdzie indziej i zrzuty odpadów bytowych po przeciwnej stronie Wołomina się odbywają. Segregacja suchych nie ma wpływu na zapach. Wielokrotnie w pobliżu firm - Joko, DJChem, Kwiakra sobie chodziłem - nie śmierdziało.

 3. xyz

  Czyżby lokalne PISoludki tanczyły jak zagra im inwestor centrum handlowego? Jak znam życie to za ich "mądre" pomysły zapłaci samorząd. Ktoś musi bowiem sfinansować planowane przenosiny MZO, a grunt po MZO jza marne grosze zostanie opchnięty zaprzyjaźnionemu inwestorowi. Notabene matołki z rady miejskiej nie uczą się na błędach. Już mieli jedną awanturę z RIPOK w Starych Lipinach, a teraz znowu starają się włożyć kij w mrowisko. Może ktoś uda się do najwyższej instancji w partii rządzącej i opowie o tym co wyrabiają lokalne PISludki, bo wydaje mi się, że oni nie idą po linii partii rządzącej.

 4. Wołominiak

  Nade wszystko należy rozliczyć budowę RIPOK-u w Lipinach na co wydano 15- milionów. To skandal że na takie gówno hale i cos tam jeszcze wypłacono 15- baniek. Odpowiedzialność personalna poprzedniej władzy tak miejskiej jak i MZO nie budzi wątpliwości. Tu musi wkroczyć prokurator. Również obecna władza nic nie robi by to szambo rozliczyć tylko brnie dalej w długi już prawie dwa lata . Pytanie za co ci wszyscy prezesi biorą kasę ? Powołać jeden zarząd i jednego prezesa do wszystkich spółek to zaoszczędzimy grube miliony na rozwój miasta i remont kamienic a może i własną geotermię. Teren po MZO sprzedać za grube miliony nie za jakąś tam drogę by zrobić komuś laskę. MZO przenieść na Lipiny przy zwałce i tam zrobić sortownię z czego jest kasa. Nie uruchamiać RIPOK-u bo to przyniesie buredl śmieciowy z całego Mazowsza tak mówi ustawa że RIPOK-i są zobowiązane przyjmować syf od każdego. I teraz na koniec ciekawostka. Przecież Rysio burmistrz, Kuśmierowski prezio i Jagoda wicek a i poseł Jacek i Piotruś starosta dokładnie wiedzieli że uruchomienie RIPOK-u na Lipinach to obowiązek przyjmowanie śmieci i ich przerabiania od wszystkich którzy wytwarzają syf śmieciowy - co zatem Lipiny zrobiło by zadżumionym regionem na dziesiątki lat. Ci panowie świadomie działali wydając pozwolenia i wszelką dokumentację na budowę RIPOK-u wbrew mieszkańcom miasta i gminy , fundując im smród nad smrody niczym w podwarszawskim Radiowie. Jak wołominiacy mogli na nich głosować. Powtórzę działkę po MZO bardzo drogo sprzedać a kupiec swobodnie się znajdzie w takim miejscu ba nawet za darmo pokryje przeniesienie MZO i sortowni na LIPINY. Tak powinno się robić interesy. Kasę za działkę częściowo spłacić długi MZO to chyba około 15 milionów może mniej , resztę zainwestować w ściągniecie inwestorów by tworzyć miejsca pracy dla rodaków z Wołomina. Nie dopuścić do odbioru i ukończenia RIPOK-u bo syf nas zaleje. Uruchomić swoja zwałkę na ile się da tylko dla siebie. Tyle chwacit. Aha rozliczyć łobuzów , krętaczy i złodziei tak poprzedników jak i obecnych nie tylko z RIPOK, MZO, obecnie PK, setek tysięcy wydanych na tzw. kogenerację w ZEC, starego basenu który jest tak zdewastowany a w papierach widnieje jako wyłączony z eksploatacji, oraz tzw. wypłat i umów pod kolesi.

 5. mark

  A mnie się chłop podoba - i rację ma. Dlaczego nie rozliczono dotąd inwestycji o wartości śrdniej długości ulicy, dlaczego zielona klatka schodowa miała wartość 10 domów, dlaczego nie ma na wsiach cudnego internetu? To was po...ło i was rżną - bez wazyliny - na sucho i jeszcze sie cieszycie. Lokalni wataszkowie rżną cały ten powiat - a gupi lud sie cieszy - zamiast pogonić to buractwo. Wybory niebawem. Ciekawe czyje dziecko wypłynie na piedestał władzy

 6. SN

  Wołominiak ma rację, należy rozliczyć inwestycję i osoby odpowiedzialne za jej realizację. A że miejscowa burmistrz boi się własnego cienia, to inna sprawa. Ona ciężaru tych afer nie udźwignie, nie doprowadzi do rozliczenia winnych w żadnej miejskiej aferze.

 7. a r t u r r o s

  Na wschodnim krańcu Zielonki jeszcze w naszym powiecie w centrum leśnych popoligonowych nieużytków wybudowano też instalacje do przerobu odpadów. O ile mi wiadomo - nie funkcjonuje. Dane kontaktu : Wsp. 52°16'33"N 21°22'57"E

 8. Mieszkaniec

  My otrzymalismy smrod z wysypiska a w pakiecie działacze zielonych z soltysem na czele dostali ciepłe posadki

  1. Leszek

   Serio? To od kiedy dostałeś ten smród z wysypiska? Wczoraj? Rok temu? Pięć a może dziesięć lat wstecz? Kto i gdzie dostał posadkę Mieszkańcu?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *