MZO przeniosą do Lipin Starych?

14

Jak poinformowali nas Czytelnicy, na niedawnym spotkaniu w budowanym Centrum Handlowym po byłej Stolarce padła propozycja od jednego z inwestorów, by przenieść sąsiadujący z Galerią Miejski Zakład Oczyszczania, z ul. Łukasiewicza do Lipin Starych, na nieotwartą instalację przetwarzania odpadów. Prezes MZO potwierdza, że słyszał o takich planach.

Na spotkaniu, w którym uczestniczyli głównie wołomińscy radni Rady Miejskiej z PiS oraz przedstawiciele osiedla Sławek-Nowa Wieś, padła propozycja inwestora, by przenieść miejską spółkę z przylegającej do Centrum Handlowego działki gminnej, na teren wysypiska w Lipinach Starych. Miejska działka mogłaby wówczas służyć Galerii np. do przeprowadzenia mediów czy nawet jako droga wyjazdowa. Zarówno przedstawiciele osiedla, jak i większość radnych nie miała wątpliwości, że pomysł jest wart rozważenia.

W rozmowie z tygodnikiem Wieści prezes MZO Igor Sulich przyznał, że także słyszał o tym pomyśle. (…)

Więcej na łamach Wieści.

14 KOMENTARZE

 1. A czy ktoś zapytał mieszkańców Starych Lipin czy chcą u siebie ten przybytek? W mojej opinii MZO powinno zostać tam gdzie jest jak ulał pasuje to tego tandetnego centrum handlowego dla wołomińskiej gawiedzi.

 2. Kolejny szczyt obłudy i zakłamania! Myszk nie wiedział co i gdzie kupuje robiiąc życiowy interes? A burmistrzowi, radnym oraz prezesowi w głowach i w dupach się poprzewracało. Jest tak, że biznesowi w strefie przemysłowo-handlowej śmierdzieć nie może, ale mieszkańcom tak. No kuźwa, czas rozpieprzyć szemraną bandę.

  • Cyt.:
   „biznesowi w strefie przemysłowo-handlowej śmierdzieć nie może, ale mieszkańcom tak.”
   Otóż nie ma to związku – tam nie ma płynnych.
   Sieć kanalizacyjna przebiega gdzie indziej i zrzuty odpadów bytowych po przeciwnej stronie Wołomina się odbywają.
   Segregacja suchych nie ma wpływu na zapach.
   Wielokrotnie w pobliżu firm – Joko, DJChem, Kwiakra sobie chodziłem – nie śmierdziało.

 3. Czyżby lokalne PISoludki tanczyły jak zagra im inwestor centrum handlowego? Jak znam życie to za ich „mądre” pomysły zapłaci samorząd. Ktoś musi bowiem sfinansować planowane przenosiny MZO, a grunt po MZO jza marne grosze zostanie opchnięty zaprzyjaźnionemu inwestorowi. Notabene matołki z rady miejskiej nie uczą się na błędach. Już mieli jedną awanturę z RIPOK w Starych Lipinach, a teraz znowu starają się włożyć kij w mrowisko. Może ktoś uda się do najwyższej instancji w partii rządzącej i opowie o tym co wyrabiają lokalne PISludki, bo wydaje mi się, że oni nie idą po linii partii rządzącej.

 4. Nade wszystko należy rozliczyć budowę RIPOK-u w Lipinach na co wydano 15- milionów. To skandal że na takie gówno hale i cos tam jeszcze wypłacono 15- baniek. Odpowiedzialność personalna poprzedniej władzy tak miejskiej jak i MZO nie budzi wątpliwości. Tu musi wkroczyć prokurator. Również obecna władza nic nie robi by to szambo rozliczyć tylko brnie dalej w długi już prawie dwa lata . Pytanie za co ci wszyscy prezesi biorą kasę ? Powołać jeden zarząd i jednego prezesa do wszystkich spółek to zaoszczędzimy grube miliony na rozwój miasta i remont kamienic a może i własną geotermię. Teren po MZO sprzedać za grube miliony nie za jakąś tam drogę by zrobić komuś laskę. MZO przenieść na Lipiny przy zwałce i tam zrobić sortownię z czego jest kasa. Nie uruchamiać RIPOK-u bo to przyniesie buredl śmieciowy z całego Mazowsza tak mówi ustawa że RIPOK-i są zobowiązane przyjmować syf od każdego. I teraz na koniec ciekawostka. Przecież Rysio burmistrz, Kuśmierowski prezio i Jagoda wicek a i poseł Jacek i Piotruś starosta dokładnie wiedzieli że uruchomienie RIPOK-u na Lipinach to obowiązek przyjmowanie śmieci i ich przerabiania od wszystkich którzy wytwarzają syf śmieciowy – co zatem Lipiny zrobiło by zadżumionym regionem na dziesiątki lat. Ci panowie świadomie działali wydając pozwolenia i wszelką dokumentację na budowę RIPOK-u wbrew mieszkańcom miasta i gminy , fundując im smród nad smrody niczym w podwarszawskim Radiowie. Jak wołominiacy mogli na nich głosować. Powtórzę działkę po MZO bardzo drogo sprzedać a kupiec swobodnie się znajdzie w takim miejscu ba nawet za darmo pokryje przeniesienie MZO i sortowni na LIPINY. Tak powinno się robić interesy. Kasę za działkę częściowo spłacić długi MZO to chyba około 15 milionów może mniej , resztę zainwestować w ściągniecie inwestorów by tworzyć miejsca pracy dla rodaków z Wołomina. Nie dopuścić do odbioru i ukończenia RIPOK-u bo syf nas zaleje. Uruchomić swoja zwałkę na ile się da tylko dla siebie. Tyle chwacit. Aha rozliczyć łobuzów , krętaczy i złodziei tak poprzedników jak i obecnych nie tylko z RIPOK, MZO, obecnie PK, setek tysięcy wydanych na tzw. kogenerację w ZEC, starego basenu który jest tak zdewastowany a w papierach widnieje jako wyłączony z eksploatacji, oraz tzw. wypłat i umów pod kolesi.

 5. A mnie się chłop podoba – i rację ma. Dlaczego nie rozliczono dotąd inwestycji o wartości śrdniej długości ulicy, dlaczego zielona klatka schodowa miała wartość 10 domów, dlaczego nie ma na wsiach cudnego internetu?
  To was po…ło i was rżną – bez wazyliny – na sucho i jeszcze sie cieszycie. Lokalni wataszkowie rżną cały ten powiat – a gupi lud sie cieszy – zamiast pogonić to buractwo. Wybory niebawem. Ciekawe czyje dziecko wypłynie na piedestał władzy

 6. Wołominiak ma rację, należy rozliczyć inwestycję i osoby odpowiedzialne za jej realizację. A że miejscowa burmistrz boi się własnego cienia, to inna sprawa. Ona ciężaru tych afer nie udźwignie, nie doprowadzi do rozliczenia winnych w żadnej miejskiej aferze.

 7. Na wschodnim krańcu Zielonki jeszcze w naszym powiecie w centrum leśnych popoligonowych nieużytków wybudowano też instalacje do przerobu odpadów.
  O ile mi wiadomo – nie funkcjonuje.
  Dane kontaktu :
  Wsp.
  52°16’33″N 21°22’57″E

  • Serio? To od kiedy dostałeś ten smród z wysypiska?
   Wczoraj? Rok temu? Pięć a może dziesięć lat wstecz? Kto i gdzie dostał posadkę Mieszkańcu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj