Marzenia białych kitli

5

Z pewnością ostatnia sesja Rady Powiatu należała do tych, na które przychodzi duża część pracowników urzędu, ale i gości. Dzieje się tak za sprawą nie tylko odpowiedniego doboru tematów spotkania, ale sposobu ich prezentacji. Kolorowe obrazki przyciągają wzrok, a te przedstawiające wizje, czynią to jeszcze bardziej. Nic zatem dziwnego, że wizualizacja rozbudowanego Szpitala Powiatowego w Wołominie przyciągnęła uwagę wszystkich. Nie ma co ukrywać, kiedyś wszyscy i tak tu trafimy.  (…)

W latach 70., gdy budowano szpital, spełniał wszystkie wymogi. Przeznaczony do obsługi około 80 tys. mieszkańców, działał prężnie. Dziś przyjmuje, bo musi ponad cztery razy więcej. Mimo prób modernizacji i ciągłych remontów cząstkowych wciąż jednak jest zbyt mały, nie spełnia wymogów. Niektórzy omijają go z daleka.

– Konieczność nieustannego podnoszenia jakości usług wymusza podjęcie wyzwania na które musimy się zdecydować. Problem w tym, że pociągnie to za sobą ogromne środki finansowe, których nie mamy. Nie tylko samorządowcy, ale i zarząd szpitala dokłada starań, aby dostosować placówkę do standardów nowoczesnych ośrodków. Dlatego też zwrócimy się do wszystkich z prośbą współfinansowania tej inwestycji. Chcemy by wszystkie gminy powiatu wołomińskiego uczestniczyły w tej rozbudowie, by każdy mieszkaniec miał swój udział w powstaniu czegoś na miarę czasu i oczekiwań. Szpital służy mieszkańcom największego powiatu na Mazowszu i wystarczy powiedzieć, że tylko SOR przyjmuje rocznie ponad 36 tys. pacjentów, z czego przeszło połowa była hospitalizowana – mówił przekonywująco starosta. (…)

Więcej na łamach Wieści.

5 KOMENTARZE

  1. Nowy SOR potrzebny, ale jeszcze bardziej lekarze. Jak siedzą na dyżurach po 50 godzin !!!!!!. Dobry temat dla Wieści. Wyślijcie kilka razy reportera, niech popatrzy jaki tam jest tłum.

  2. Zagranie socjotechniczne. Odwrócenie uwagi od prawdziwych problemów. Bicie piany. A syf w szpitalu pozostaje. Żadnej dobrej zmiany od kilku lat, a miało być tak świetnie.

  3. SOR w tym szpitalu to jest masakra.W przychodniach niebotyczne kolejki.Wiele pracy nad tym przybytkiem aby dobrze funkcjonował. Rozbudowa to znaczy,żę gminy maja wyłozyc po pare milionów? A kto póżniej utrzyma NFZ? Czy rozbudujemy za publiczne pieniadze a pózniej oddamy w prywatne ręce, aby dobrze działało.Powtarzam wiele pracy nad odpowiednim zorganizowaniem pracy w szpitalu.Trzeba tez podnieść zarobki dla niższego personelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj