Marzenia się spełniają

87

W miniony piątek uroczyście otwarto nową salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wołominie. Przy okazji budowy, niespodziewanie szkoła zyskała zupełnie nowe oblicze.

Miała być sala z łącznikiem, a wybudowano także 3 nowe sale lekcyjne, szatnie gimnastyczne z zapleczem sanitarnym, nową bibliotekę, dużą świetlicę i szatnię na odzież wierzchnią. Wołomińska „trójka” wzbogaciła się też o termomodernizację całego budynku, rekuperację i oświetlenie ledowe.

Dziękując władzom gminy, radnym i wykonawcy prac oraz dyrektorom placówek, które gościły uczniów „trójki” w czasie remontu, dyrektor szkoły Jolanta Borowy zauważyła: – Warunki, panujące w szkole zaspokoją potrzeby nie tylko uczniów naszej placówki, ale także środowiska lokalnego. Chcę powiedzieć, że przed szkolnym sportem otwiera się nowa karta. Stworzone warunki pozwolą naszym dzieciom efektywniej zdobywać różne umiejętności, rozwijać zainteresowania, z wiarą patrzeć w przyszłość. (…)

Więcej na łamach Wieści.

87 KOMENTARZE

 1. Uroczystość jak za czasów komuny, zebrała się cała śmietanka towarzyska i byli sobie brawo, sami sobie. Szkoła zamknięta dla dzieci i uczniów bo trzeba zrobić bibę dla swoich. Solis, Bonecka, Mikulski, Oleszczuk sami sobie brawo bili Istny cyrk i obłuda. Super, że szkoła powstała, ale po co robić taki cyrk. Ci ludzie zarabiają tak duże pieniądze i pełnią takie funkcje, że to wynika z ich obowiązków służbowych.

  • a ty co infor pod oknami stałeś, żeś taki poinformowany? Chyba cię któryś pracownik PK podsadzić musiał? Czy na skrzynce po jagodach podglądałeś?
   Brawo dla wszystkich osób, dzięki którym dzieciaki nie muszą liczyć na projekty obywatelskie, żeby kawałek sali odremontować! Tak być powinno! W końcu wraca do normalności! Brawo! Za taką robotę kawa i ciastko jak najbardziej się należy!!!

 2. Racja. Takie budowy to ich obowiazek !!
  Łaski nie robią !!!!! .!!!!!!!
  Uroczyste otwarcie ok. Ale bez imprezy bo to juz jest marnotrawienie środków publicznych.

 3. Ciekawo kto pracował w urzędzie w tym czasie skoro do bicia braw przyszedł cały ,,Dwór” Urzędu
  – Radwanowa
  – Wiceburmistrz – Zbieć,
  Skarbnik – Maliszewska,
  Wiceburmistrz – Magowski,
  Sekretarz – jakoś tam,
  Dyrektor – Bonecka
  Prezesi – Sulich ,Solis, Mikulski
  Brakowało tylko sprzątaczek z urzędu
  Masakra…….

 4. Człowieku w trzech osobach „infor”, „chemical brothers”, „co to”, przy takim podejściu do sukcesów innych nigdy nie będziesz wstanie osiągnąć czegokolwiek, zostaniesz sam tak jak do tej pory.

 5. Panie sprzątaczki one tylko pracowały:-) A dwór się bawił, ciekawe kto za to płacił? Może rada rodziców. Pani Bonecka to niech się weźmie wreszcie za poprawę jakości i poziomu nauczania bo młodzież ucieka do Warszawy. A nie tylko obstawia imprezy jak za komuny i na fejsa

   • Panie Robercie odpowiedź brzmi: NIC!!! A teraz pewna grupa rodzinno-towarzyska na ciastku i kawie nie ma biedna tematu to chociaż do ciastka i kawy trzeba się przyczepić!

   • Coś się kolega w wypowiedzi pogubił ;)) ale powiedzmy, że wiadomo o co chodzi. Czemu ludzie nie potraficie uszanować jak coś dobrego w Wołominie powstaje? Skąd w was tyle jadu? Czy na takim tworzeniu sztucznych problemów coś zyskujecie?

 6. Zupełnie nie rozumiem co to za ataki? Co Państwo mają przeciwko tej skromnej uroczystości? Cała szkoła wraz z radą rodziców chciała podziękować za kompleksowy remont. Czy Panie/Panowie, którzy teraz obrażają wszystkich naokoło mają coś przeciwko, że nasze dzieciaki w końcu mają dobre warunki nauki? Czy Panie/Panowie takie wrzaski podnosili kiedy remont był potrzebny? Jeżeli zwykły poczęstunek wywołuje taki skandal to ja czegoś tu nie rozumiem. O co Państwu chodzi? W imieniu swoim i myślę wszystkich rodziców i uczniów jeszcze raz dziękujemy wszystkim urzędnikom oraz wykonawcy za profesjonalne podejście do tematu. Oby służyły długie lata!

 7. no słuszna uwaga, jak potrzebny był remont to nikt się nie zainteresował z tu obecnych. A jak się urząd wziął do roboty i zrobił WIĘCEJ niż było w pierwotnym założeniu to wszyscy krzykacze z Wołomina widzą problem w ciastku z kremem..

 8. Szanowny rodzicu zapewne z Urzędu….Ja również chciałbym aby moje dziecko miało podobne warunki nauczania.
  Więc Wielogodzinna Impreza za pieniądze podatników i przy udziale całego urzędu to chyba przesada……

 9. Tak będą wyglądać ostatnie dwa lata rządzenia Radwanowej. Na szczęście to już nie potrwa długo, za dwa lata o tej porze już ktoś inny będzie burmistrzem. Ale czemu tu się dziwić przecież ta kobiet ma już tak wielu wrogów jak Mikulski po 7 latach rządzenia. Trzeba będzie mądrzej decydować przy urnach.

 10. 2,50 za 50 ciastek 1,50 za tyleż kubków kawy, 5 osób z urzędu, paru radnych, rada rodziców, nauczyciele a resztę to już przez dziurkę od klucza łysku widziałeś.

 11. To jest ich obowiazek i koniec.
  Jak im cos nieodpowiada to moga odejsc.
  Na ich miejsce mam kilku kolesi.
  Generalnie to jest ok.
  Jeszcze sporo remontów i budów w Wol sie odbedzie.
  Ps. Na marginesie. W Kobyłce chodzi ekipa i tnie nowiutki asfalt przy szkole nr chyba 3.
  Dlaczego tych rur nie wkopano 3 lata temu ??!!
  Czy ktos cos przeoczył ??

 12. Niech oni się wezmą na poprawę jakości kształcenia a nie balety i poklepywania wzajemne. Co się stało z LO na Sasina nikt tam z Wołomina nie chce chodzić poziom zerowy. Kiedyś to było elitarne LO a teraz przyjmują uczniów poniżej średniej krajowej. Kto i dlaczego trzyma na stanowisku tego dyrektora

 13. Buahaha czytam te komentarze i ewidentnie ktoś tu kota ogonem chce odwrócić. Kawał dobrej roboty został wykonany i tyle. A wy szwagry do roboty lenie a nie tylko knucie wam w głowie!

 14. @przekręt szwagra o co Tobie biega, jesteś układowiczem ,że mnie witasz.Akurat ja nie byłem nie jestem i raczej nie będę.Pozdrawiam

  • @mieszaniec mnie akurat ta część ciała nie boli, ale jak były wice i szwagry były z obecna władzą to było dobrze a teraz juz nie. Nie bronie byłego wice i jego towarzystwa bo nie wiem o co w waszym konflikcie chodzi.Do niedawna było ok. teraz kazdy miałczy dla swojego.Żenada

 15. A to może szwagry zapytają byłej dyrektorki SP 5 kto robił Rysiowi imprezy imieninowe na terenie szkoły? A może nie musicie pytać, może też się bawiliście?

 16. To nie jest tak,ze jak ktoś trochę krytycznie patrzy na poprzednich czy obecnych włodarzy Wołomina to musi byc to szwagier i nawet nie szwagier kolaska z hitu Muńka.

 17. Szwagier szwagrem poganiany. Każdy jest kogoś szwagrem, tylko co niektórzy o tym nie wiedzą. Myślę, że trzeba zrobić listę szwagrów na wzór listy misiewiczów. A już słyszałam, że powstaje lista ufnali.

 18. ale dobrze, że urząd kończy z tymi układzikami jeden prezes poleciał z zecu, dyrektorek antykultura sam odszedł czyli sprzątanie idzie pełną parą

 19. Racja ale zostali zatrudnieni na ich miejsce kolejni jak np. najlepszy kolega E. Zbieć Karol Ciepielewski, więc z deszczu pod rynnę.

 20. Sylwek nie płacz! Edyta ze wszystkimi w urzędzie się koleguje więc to raczej nie było przyczyną zatrudnienia. Porównując występ twój i Karola to niestety wypadasz blado. Karol jest fachowcem, biegle porusza się w literze prawa a ty tylko opanowałeś kopiowanie cudzych wpisów na fejsie. Więc chłopie nie dziw się, że nie ma dla ciebie posady. Weź się do nauki, naucz się czytać – może jakąś porządną szkołę skończ i ktoś potraktuje cię poważnie.

  • @Elizabeth jaka lista ufn… i co za Karol C.? Rozwiń temat? Ciekawy jestem czy masz zgodę od tych osób na posługiwanie się ich nazwiskami? Może niech te osoby wywołane tu przez człeka posługującego się nikiem @Elizabeth wypowiedzą się w temacie.

   • Tadzik co ty bredzisz zostało to publiczne powiedziane na ostatniej sesji, która jest dostępna dla wszytskich mieszkańców. A lista ufnali to także komentarz który pojawił się już tutaj na forum

 21. Chętnie także poznam imiona i nazwiska szwagrów i ich szwagrów i jeszcze dalej ich szwagrów i tej całej leśnej ekipy czy bandy. To forum jest tylko siedliskiem wyzwisk i wiecznych utarczek słowynych. Chyba, że autor komentarzy nie ma odwagi się określić i pisze bzdury.

 22. Buahaha ;)))) powolutku nie wszystko na raz wiedzę trzeba stopniować! jak powiedziałem teczka towarzysza jagody została odpieczętowana ;)))

  • I bardzo dobrze niech sie to otworzy, ale raczej nic z tego.MOZE KTOS OPISZE 26 lat włodarzowania w powiecie i niektórych miastach i gminach.Gwarantuje pasjonujaca lektura.

 23. ooooo jednak trzeba kupić maść na ból dupy. Mam do ciebie jegomościu jedną prośbę, żebyś trochę się ogarnął bo piszesz bzdury i wikłasz w to niewinnych ludzi. Jezeli piszesz o przekretach to zgłoś to na policję albo do prokuratury?

 24. @Elizabeth a raczej panie obsesyjny szwagrze o co panu chodzi? Piszesz pan hejty na wszystko co się w Wołominie rusza a teraz pan rządasz wyjaśnień? A to czołg szwagrom się nie podoba, a to pracownicy urzędu im się nie podobają, a to rada nie taka, a to remonty złe. O co panom chodzi? Utrata stanowisk boli?

 25. Chciałabym dowiedzieć się jeżeli jegomość napisał o szwagrach i o bandzie chciałabym dowiedziec się kto to jest kim są szwagry i kim jest banda? Brak odwagi czy co, jeżeli ktoś potrafi ubliżać i pisać o przekretach to niech pisze otwarcie. Załosne to jest. Interesuje mnie tylko odpowiedź na to pytanie.

  • Ja ktos ma inne zdanie niz UM i to całe środowisko to od razu szwagier. A nie jest tak, dziadek,tesciowa i inni powinowaci moga mieć inne zdanie, ale wszyscy to szwagry ew. jagoda itp.Żenada

   • @Zbig ludzie zaczynają to już widzieć i dostrzegają mankamenty tej nagonki. Choć ja dalej nie wiem kim są te szwagry i ta cała banda? Nikt mi nie chce napisać a tak tutaj o nich się głosi słowo. Ciekawe kto będzie po szwagrach i jego tzw. bandzie na celowniku?

 26. Doskonale wiem o kim piszesz ale chciałabym nazwiska. Chociaż wiem że nie wolno nazwiskami rzucać to chcę jeszcze raz usłyszenie o kotłowniczym taką radość by mi sprawiło wiem że to żałosna prośba ale cóż. Pisz pisz cały wołomin i tak wie co to za banda, ale pisz nazwiska pisz! tylko na tym forum mogą jeszcze o nas usłyszeć! pisz!

 27. Czytając te komentarze teraz widzę, że za wszystkie wpisy obrażające obecne władze, radę miasta a nawet obecną inicjatywę dotyczącą czołgu odpowiada jedna grupa rodzinno-towarzyska. Dobrze, że ta grupa znalazła tak zacnych obrońców jak @Elizabeth i @zbig. Z pewnością są to bezstronni obywatele naszego pięknego miasta, którzy nie czerpią żadnych korzyści z obrony tych, którzy do tej pory sieli zamęt nie tylko w Wołominie.

 28. @zbig i @Elizabeth poczytajcie dokumenty dotyczące ripoku. O ile potraficie czytać to na końcu będzie podpisik tego co zaklepywał. To tak w ramach odpowiedzi na nurtujące was pytania. Zażarcie i zacięcie tej obrony nasuwa wyłącznie myśl, że musicie być bardzo gorąco związani z programem wołomińskiego psl-u. A nie przepraszam to tylko takie bezinteresowny odruch serca… obłuda, obłuda, obłuda

 29. Ale ja wcale tego nie neguje i tez mam szereg watpliwosci co do prawidłowosci procedury. Ale jak sie zakończyły stosowne postepowania instytucji i organów? Zapewniam Cię radny,że w żaden sposób nie jestem zwiazany z p.J ani tym bardziej z PSL, ale nie lubię hejtu.Pozdrawiam

 30. do@ Obywatele, jezeli według mnie właściwszym miejscem dla czołgu Renault jest muzeum w Ossowie to jestem Nastawiony rodzinnie itp.? Bzdura.Jezeli widzę również złe strony działan obecnej władzy Wołomina to jestem powiązany rodzinnie -towarzysko ale z kim? Poprzednie władze Wołomina równiez robiły wiele rzeczy żle, ale jak pamietam z kampani wyborczej miało byc duzo lepiej a JEST? Oceniasz ludzi jezeli nie jestes z nami to jesteś przeciwko nam i wróg albo zwiazany z oponetami obecnej władzy? Tak nie jest.Nie oceniaj ludzi podług siebie.Traktuje to forum jako mozliwość swobodnej wypowiedzi czasami krytycznej, a nie totalnego hamskiego hejtu.Pozdrawiam

  • @ Elizabeth nie jestem zwolennikiem p.J i jego towarzystwa, ale musieli komus niezle zaleść z skóre skoro tyle jadu sie sączy.Przynajmniej niektórzy maja ubaw z tych tekstów.Ale hejtu nie mozna tolerować.Pozdrawiam.

 31. No cóż, skoro brakuje merytorycznych uwag to się i za wpisy na FB albo szukanie dziury w ciastku na otwarcie sali gimnastycznej oczekiwanej przez wiele, wiele lat zaczynają brać niezadowoleni z obecnej władzy…bo jakoś tak jest, że to , co w Woło wciąż źle to pokłosie poprzednich rządów…oj, trudno, zaiste trudno Wam Państwo znaleźć coś na panią burmistrz. Radzą sobie dziewczyny, słuchają ludzi, sprzątają po Ryszardzie aż furczy. Jak to możliwe, że 2 kobiety są lepsze niż cała fura radnych – niezaradnych (poza kilkoma wyjątkami) ,którzy się przyczepili do stołków, oderwali od wołomińskiej rzeczywistości, słuchają „góry” jak głosować („bo tak”) i ich puścić nie chcą albo czekają aż wyfruną dalej niczym były starosta czy pan Sasin…

 32. Radzą i to bardzo dobrze sobie radzą! To co pozostawili po sobie poprzednicy wołało o pomstę do nieba. Można się czepiać że to nie szybciej tamto nie wolniej, ale nie na wszystko jest wpływ. Fachowości nie można paniom odmówić. Z każdej strony kłody – ale twardo idą do przodu. Szkoda, że ci najgłośniejsi przeciwnicy nic swoją osobą nie wnoszą dla Wołomina : ,,Wiesz dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny”

 33. Bo w Wołominie nie liczy się interes ogółu. Jak dostali instrukcje z centrali, żeby rzucać kłody to rzucają. A co ich obchodzi, że całe miasto przez to traci? Nic. Każdy choćby najlepszy pomysł burmistrzowej trafia na mur. A tu potrzeba konstruktywnej dyskusji. My to widzimy tak, więc może spotkajmy się w połowie drogi a zamiast tego: nie bo nie!!

 34. A mnie najbardziej bawi fakt , że kolo , co przez 3 kadencje doprowadzał do upadku, regresu, do zarastania mułem , który zwalił to miasto nie na kolana ale w błoto na pysk – teraz odpowiada za jego rozwój. To tak, jakby kopciucha zrobić prezesem pralni chemicznej albo piromana-podpalacza komendantem straży pożarnej. I wy mi chceci powiedzieć- że ktoś tam sprząta????
  Nepotyzm i kolesiostwo

  • Tyż prawda, a głos @ iza jest baaardzo obiektywny.Ciekawe jak to będzie posprzatane po internecie.Nie mówcie ,ze za wszystko winien były wice.A kto go wybrał i nadzorował w UM?.Gdzie tak furczy jak te odkurzacze pracuja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj