Odwracanie kota ogonem

56

Pod koniec października pisaliśmy o apelu, jaki Rada Miasta Kobyłka wystosowała do starosty wołomińskiego. Oto fragment tamtego pisma: „Rada Miasta Kobyłka występuje z apelem o podjęcie natychmiastowych działań w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatowych w granicach administracyjnych miasta Kobyłka ze względu na odnotowanie wielu kolizji oraz wypadków mających miejsce na tych drogach. Jak pokazuje doświadczenie, działania zastosowane na drogach powiatowych w granicach administracyjnych naszego miasta w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego okazały się niewystarczające.” Jak do tego ustosunkował się starosta Kazimierz Rakowski? (…)

Najwyraźniej apel kobyłkowskich radnych uderzył w czuły punkt, skoro przy okazji starosta postanowił napisać również to: „Zaniepokojenie Powiatu jako zarządcy dróg powiatowych budzi również brak rozwiązania problemu istniejących przejazdów przez tory kolejowe. Modernizowana obecnie linia kolejowa, czerotorowy ciąg ruchu pociągów, spowoduje, iż urządzone przejazdy naziemne w praktyce nie spełnią oczekiwań mieszkańców w zakresie zapewnienia komunikacji między stronami miasta. Do ww. przejazdów prowadzą drogi powiatowe, uwagi krytyczne mieszkańców mogą być więc kierowane do Zarządu Powiatu. W okresie gdy decydowano o sposobie realizacji robót kolejowych, w tym budowy przepraw drogowych, Powiat Wołomiński zdecydowanie wspierał działania mające na celu budowę tuneli podziemnych i wiaduktów. (…)

Odpowiedź starosty skomentowała dla nas Ewa Jaźwińska, przewodnicząca Rady Miasta Kobyłka: „Mam wrażenie, że apel Rady Miasta Kobyłka nie do końca został odczytany ze zrozumieniem. Bardzo nas cieszy fakt, że został już wykonany projekt budowy chodnika na ternie gminy Radzymin, ale nie bardzo rozumiem jak to się ma do bezpieczeństwa na drogach powiatowych w Kobyłce. Ponadto nie bardzo mogę zrozumieć co Starostwo ma na myśli pisząc o „wykonanych obecnie urządzeniach służących bezpieczeństwu ruchu na drogach powiatowych”. Zgodnie z definicją do urządzeń służących bezpieczeństwu ruchu należą m.in.: słupki prowadzące, słupki krawędziowe, progi zwalniające, progi podrzutowe, lustra drogowe, słupki blokujące, urządzenia bramowe z wyświetlaczem, znaki świetlne, rogatki, tablice ostrzegawcze-zamykające i wcześnie ostrzegające, kładki, urządzenia sygnalizacyjne. Niestety tego nie ma. Owszem jest jedno interaktywne przejście dla pieszych na ulicy Zagańczyka „wyklikane” przez naszych mieszkańców w konkursie Nivea i jedno lustro przy szkole nr 1, o które wielokrotnie wnioskowaliśmy. (…)

Więcej na łamach Wieści.

Informujemy, że wszystkie komentarze, nie odnoszące się do tematu artykułu będą kasowane. W tej chwili trwa konflikt dwóch środowisk samorządowych, w którym nie mamy zamiaru uczestniczyć. Nasi Czytelnicy mają prawo do merytorycznych informacji i takowych komentarzy.

56 KOMENTARZE

 1. Kobyłkowscy radni w punkt się obudzili. Ciekawe nad czym debatowali gdy ważyły się losy tunelu. Gdy ruszy szybka kolej w przeciągu 1 godziny przejazd będzie otwarty przez niespełna 15 minut!!!

  • podobno ten tunel to jeszcze przez wiele lat nie powstanie. Może burmistrz powinien wypowiedzieć się na ten temat? Ile jeszcze Kobyłka ma stać w tych korkach?

 2. Gdy Decydowały się losy przejazdów kolejowych w Kobyłce sekretarzem miasta była niejaka Elżbieta Radwan.
  Chcąc aby podobny bajzel był u sąsiadów Burmistrz Roguski podrzucił ją do Wołomina aby podobny chaos zapanował w Wołominie.
  Brawo Jeden Powiat organizacja z której wywodzi się Burmistrz Roguski oraz Elżbieta Radwan.
  Przypomina to sytuację gdy wysłano Lenina w zapieczętowanym pociągu z Niemiec do Rosji, aby siać w Rosji zamęt ,zamieszanie i paraliżować działania.
  W Rosji się udało w Wołominie Również 🙁

  • To że cała pańska rodzina poleciała z prezesowskich stołków nie uprawnia pana do szerzenia takiej obłudy.
   Jak Lenin to pan wkroczył do spółki – nie trzeba przypominać jakie fikołki przyświecały tej działalności. Wydalenie w pełni zasłużone.

   • moja rodzina nigdy nie posiadała stołków (Pani Madzi na pewno ,skoro wie o co chodzi) i w 100% zgadzam się z demokracjuszem.Tak nieudolnej sitwy apatarczyków w Kobyłce nie było.
    A teraz jeszcze sprzedali deweloperowi plac, przy przepompowni szamba i będą stawiać bloki.
    Kwintesencja naszej władzy szambo!

 3. co za kpiny wypisujesz panie demokracfjusz vel jagodzianka
  A od kiedy to sekretarz decyduje o budowie tuneli? Skoro radni i burmistrz ulegli protestom grupy kupców to jest tak a nie inaczej. Brednie, łyse brednie!

 4. Drogi powiatowe….. powiat wołomiński – nie ma dróg powiatowych. Są to drogi gminne które zostały przekwalifikowane – na papierze – na drogi powiatowe – których tu nie było. W rzeczywistości – nie spełniają one parametrów dróg powiatowych – wystarczy przeczytać ustawę o drogach publicznych . Przykłady: droga przez Cięciwę do Zabrańca – marnej szerokości , z asfaltem na pospółce – który niszczą cysterny z paliwem jeżdżące z Emilianowa do Mińska. Kolejny przykład Matarewicza-Kasprzykiewicza -” powiatowa droga” o szerokości jezdni 4,6m, na pospólce między chałupami. To jest kpina z powiatu. Staroście nie chce sie wydawać pieniędzy i budować – skoro ustawa dawała możliwości na przejęcie i przekwalifikowanie: 2 podpisy i z gminnej mamy powiatową – bez budowy. Nie jest to jednak wina rakowskiego a dużo wcześniejszego niby-możnowładcy – którego ludzie i dziś – nie wiedzieć za co- cenią. Chyba za burdel: brak modernizacji własności gruntów, brak miejscowych opracowań planów i nieumiejętność gospodarowania.
  Ponooć była na urzędach gadka o tym by w zamian za Kasprzykiewicza przejął możliwość budowy Krymskiej – a więc możliwość zbudowania drogi dla Kobyłki, Wołomina, Turowa i Ossowa – tak, jak droga powinna wyglądać: z odpowiednią nośnością, szerokością, oznaczeniem itd – ale nie chce.Nie – bo nie. Lepiej starostwu robić burdel dla 3 niby-wsi – bez konkretnej poprawy przejezdności – niż zbudować nową – normatywną drogę dla 5 osad.
  Paranoicy !

 5. Wiele jest spraw,które sie działy w powiecie na przestrzeni ostatnich 25 lat równiez w temacie dróg,starostów było kilku, ale w każdym układzie były te same osoby i ugrupowania, niech ktos przypomni jakie?

 6. ,,Mieszkańcu” – urzędu miejskiego w Wołominie bo zapewne tam tłuczesz w klawiaturę- Podobnie jak w Wołominie sekretarz odpowiada za działania Miasta i Gminy podobnie w Kobyłce.
  Niestety tego okresu nie wymażesz w życiorysie Elżbiety Radwan
  .Dobrze że wówczas nie zarządzała Wołominem, bo zapewne do dnia dzisiejszego prowadziła by ,,konsultacje” w sprawie przebudowy inni kolejowej w Wołominie,
  – powołując ekspertów, wykonując ekspertyzy do ekspertyzy ekspertów …..masakra a mieszkańcy przez kolejnych kilka lat stali by w korkach czytając ekspertyzy zamówione za ich pieniądze przez Burmistrz Radwan Brrrr….ale na szczęście współrządziła z Roguskim w Kobyłce.

 7. Czy Kobyłce mało jeszcze 🙂 droga powiatowa jest „remontowana” po raz drugi w krótkim odstępie czasowym ale może się mylę. Czy kobyłka coś robi z drogami gminnymi, żeby poprawić na nich bezpieczeństwo ruchu drogowego yyyyyyyyyyyyy nie przypominam sobie(ale być może się mylę), ponieważ albo są to drogi wojewódzkie albo powiatowe, a gminne yyyyyyyyyy nadal nic(ale może się mylę). Poza tym stan dróg gminnych pozostawia dużo do życzenia. Najpierw trzeba uporządkować swoje podwórko, a dopiero próbować poprawiać wygląd czyjegoś podwórka, ale generalnie powinno się grzebać w swojej ziemi 🙂

 8. W Kobyłce i Stowarzyszenie Nasza Ziemia i wydział drogowy lokalnej policji się mieszczą.
  Tam jak w zarzewiu konfliktu. Rozrywkowa mieścina.

 9. @ mieszaniec:
  Cyt:
  „Od kiedy to sekretarz decyduje o budowie tuneli? Skoro radni i burmistrz ulegli protestom grupy”

  Torpol buduje
  Skoro nie chcą – wtedy nie buduje.
  I już.

 10. Uległ nie Burmistrz Kobyłki tylko władze samorządowe Kobyłki,
  gdzie sekretarzem w tym czasie była Elżbieta Radwan ,,mieszkańcu ” Urzędu Gminy

  • Sekretarz to jest fucha!!! Wszystkie niepowodzenia gminy można na takiego zwalić ;))))
   Radni nie zatwierdzili planu – sekretarz winien. Mieszkańcy zablokowali budowę – sekretarz winien.
   Nie starczyło kasy – sekretarz winien. ;))))
   Panie Jotka a kto za pana vickowania w urzędzie był sekretarzem? – wszystkie pana porażki będzie na kogo zwalić.

 11. No cóż szwagry poleciały ze stanowisk na których mieli po kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie to teraz gryzą.
  Przypomnijmy sobie tylko ostatni krzyk i płacz po zdymisjonowanym Rafale W.
  A teraz panowie twierdzą, że to burmistrz miasta Wołomin stanęła na barykadach Kobyłki i zabroniła budowy tunelu?
  – Boże zmiłuj się nad waszym umysłowym pustostanem.
  Panie Sylwek a jak pan RIPOK podpisywał za czasów Ryśka to najpierw we śnie pana zmuszono?

 12. To co pisze pan jagoda to jest właśnie odwracanie kota ogonem. Jeszcze Roguskiemu chce się podlizać. On raczej aferzystów nie przyjmuje więc niech pan nie liczy na drapane.
  Kobyłka wie, kto to rozpętał. Burmistrz z radnymi nie potrafił interesu większości przenieść na pierwszy plan.
  Poza tym kupcy zebrali podpisy i potrafili się zjednoczyć w sprawie – a co robiła reszta Kobyłczan???

 13. Brawo towarzystwo wzajemnej adoracji Roguski nie winien, Radwan nie winna ………
  Mieszkańcy Kobyłki winni że będą stać godzinami w korkach …..
  przy zamkniętych przejazdach…..
  Retoryka godna Jednego Powiatu z którego wywodzi się Pani Radwan i Burmistrz Roguski.
  RAWO

  • Sylwek nie ekscytuj się tak.
   Chcesz posłuchać o towarzystwie wzajemnej adoracji to opowiedz tu o stanowiskach swojej rodziny jakie zajmowaliście dopóki Radwanowa z wami porządku nie zrobiła.
   To co wypisujesz to zwykły odwet za utratę forsy, wpływów i stanowisk.

   • Sylwek ty to z Rafałkiem hobbystycznie nagonkę robicie czy tylko ból dupy przez was przemawia

   • „Won z jagodą” proszę mnie nie obrażać i nie hejtować mnie ,nie jestem żadnym Sylwkiem i jeszcze jeden taki wpis odnoszący się do mojej osoby a zgłoszę sprawę do administratora

   • z kontekstu wynika że skierowane to było do Sylwka a nie do Kobyłczanina

    drugie czy to prawda że adminem jest radny Emil?

   • do mieszkaniec , co z kontekstu wynika to już kwestia interpretacji,jednak osoba podpisująca się „won z jagodą” odpisuje na moje posty w taki sposób jak bym była jakimś 'sylwkiem”. Trzeba mieć naprawdę zryty beret żeby w każdym poście przeciw władzą Kobyłki widzieć niejakiego „sylwka”
    a kto jest adminem nie mam pojęcia ,do tej pory nie interesowało mnie to

 14. Kobyłce teraz nie w głowie budowa dróg. Wystarczy zrobić plan budowy dróg na papierze, żeby ludzie mieli nadzieję. Plan się wykona lub nie. Teraz idą święta. Burmistrz Roguski kupuje nam choinkę. A za ile ? a za ……………………….. 30 tys.zł. , naszych mieszkańców stać na to ,żeby mieć taką choinkę. Drogi i chodniki poczekają są ważniejsze sprawy do załatwienia w tym mieście.

  • A czy ta choinka musi byc? Wystarczajace sa te drzewa w parku odpowiednio oswietlone.Nie ma tam żadnego świerku lub jodły rosnacej,która można troche oświetlic i ubrać. Jezeli juz trzeba symbolicznej choinki to takie drzewko mozna chyba kupić za niewiele ponad tysiąc zł. Ale skoro gmine stac na takie wydatki, bogatemu kto zabroni.

   • a misia oglądałeś? ma to być choinka na miarę naszych czasów ,pamiętasz o co chodziło?

 15. demokracjusz bredzisz jak wiadomosci w TVPiS. podziękuj kobyłkowskiej wspolnocie i naszej ziemi, innym oszołomom co pisali petycje i blokowali wybudowanie tunelu, wiaduktu w kobyłce. to burmistrz i radni poprzedniej kadencji walczyli o budowe tunelu i wiadukt, a oszołomy wspolnoty i ziemi pod kościołem zbierali podpisy przeciw robiąc wode z mózgu mieszkancom….i niestety petycje podpisało ponad 1000 osób to zablokowało budowę w I etapie. Tunel i wiadukt będzie w kobyłce w II etapie dopiero 2019 lub 2020.

  • Ważność referendum prezydenckiego-frekwencja min. 50 % obywateli, większość za
   Przejście ustawy w Sejmie i Senacie min. 2/3 lub 3/5 zebranych na sali, głosujących za
   Kobyłka 1000 z 16000 dorosłych obywateli (ok. 6%) decyduje za…
   Kolejne plany budowy mają być w 2019 lub 2020 (czyli po wyborach 😉

 16. A ja pisałem : Po co to robicie ludzie? Pisałem o sytuacji w Grodzisku na Bałtyckiej i Pruszkowie, Ożarowie – że tam są straszna korki. no – przynajmniej były.Kto widział – to wie. Ale mnie olaliście. Bo wasi rządzący – góno widzieli .No to teraz macie. — i dobrze wam tak. Męczcie sie tak do usranej śmierci przez kolejne 30 lat. Chcieliście – to macie : Kobyłke dwóch prędkości. I dobrze wam tak. teraz te petycje to tym co z nimi chodzili tym co je podpisali – na furtkach wieszajcie. A jeszcze fajnie będzie , jak pieniądze z unii przestaną płynąć na inwestycje kolejowe. A przestaną – i wtedy już nie będzie nikt chętny do budowy. I ci, co łazili za petycją i mieszkańcy Kobyłki – ale i wołomina i Ossowa – dzięki bezmyślnym poczynaniom niby-rządzących – zostaną z ręką w nocniku. Właściwie – już ta ręka tam siedzi. Konkluzja: wybierzcie ich na następną kadencję – zrobią wam lotnisko….dla śmieciarek – jak w Wołminie. Albo strefe zrzutu dla kupy. Dobrze Wam tak – brawo !!!

 17. To już wiem co jest tematem nocnych spotkań na pięterku w kamienicy przy Koscielnej 20. Panowie miejcie klasę nie przystoi to byłym prezesom.

 18. Koral chyba to nie ten temat? Skoro nie masz o czym pisać to tego nie rób. Na czyje zlecenie to robisz? Wydaje mi się, że jesteś urzędnikiem, który ma ochotę zabłysnąć niekoniecznie w działaniach na rzecz miasta tylko dla swojej szefowej?

  • Widzisz @Charles, nie każdy tu piszący musi być urzędnikiem , nie każdy musi przyjmować zlecenia na paskudne obrażanie innych ale akurat tobie tłumaczyć tego nie trzeba, jesteś w tym całkiem niezły. Może aż za dobry i dlatego zamiast prezesować to musisz bić tą pianę i udowadniać jak to jest źle w tym mieście.

 19. Panie Jagoda po flaszce wypisujesz te wszystkie bzdety. Mieszkańcy widzą, że to pana zasmarkane towarzystwo po stracie stanowisk za wszelką cenę będzie próbowało szkodzić burmistrz i miastu. Jest pan ojcem dwóch nietrafionych przedsięwzięć: RIPOK oraz internet dla sołectw. Obie sprawy śmierdzą i to bardzo. Chciałeś pan knuć to teraz takie efekty. Takimi jak pan powinno przyjrzeć się CBA. RIPOK monitorował pan za poprzedniej kadencji jak i za tej. O drugiej kwestii póki co nie będę się wypowiadać bo jeszcze przyjdzie na to czas…
  Zajmij się pan jakąś robotą a nie szczekaniem po forach

 20. Obecne władze Kobyłki kwalifikują się do kasacji. Miasto jest potwornie zadłużone, drogi w opłakanym stanie, wszędzie brud i bałagan. Nawet przejazdu kolejowego ta nieudolna ekipa nie potrafiła zrobić. Jedyne co potrafią, to uprawiać obciachowy lans. CZAS NA REFERENDUM W KOBYŁCE!!! Natychmiast!

  • Za swoją nieudolność przenosi winę na stowarzyszenie Nasza Ziemia. Nasza Ziemia nie rządzi Kobyłką . Kobyłka nie ma i nie będzie miała bezkolizyjnych przejazdów ale w przyszłych wyborach nadal będą obiecywać a głupi naród to łyknie.

 21. W Wołominie są dwa przejazdy pod torami. To znaczy trudno to nazwać przejazdami, bo po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Ale nazywane przejazdami. Tylko spróbujcie nimi przejechać w godzinach szczytu. Bardziej opłaca się przejechać przez przejazd w Zagościńcu i wrócić w stronę Marek, niż stać w korkach do przejazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj