Pieniądze oddano walkowerem

8

Wówczas starosta, dziś poseł. Jakże różna odpowiedzialność, choć wciąż u władzy. Rozmowa z Piotrem Uścińskim o zawirowaniach wokół powiatowego Pałacu w Chrzesnem.

W połowie zeszłego roku Zarząd Powiatu skierował przeciwko Panu zawiadomienie do prokuratury. Na konferencji prasowej ogłosił to wicestarosta Adam Łossan i członek zarządu Mariusz Dembiński. Doniesienie związane było z wypłatą przez powiat odszkodowania firmie, z którą zerwał Pan umowę.  Prokuratura i sąd odmówiły racji obecnym władzom powiatu i oddaliły oskarżenia przeciwko Panu. Dziś temat wraca i nadal nie wiemy, kto jest winny i dlaczego wypłacono ponad 500 tys. zł odszkodowania tytułem ugody. Pan to wie?

– Nie znam szczegółów, gdyż władze powiatu nie dały mi wglądu w dokumenty. Prokuratura nie uznała mnie za winnego zarzucanych czynów i nie byłem nawet stroną postępowania. Nikt mnie nawet nie przesłuchiwał. Niestety, nikt też nie przeprosił mnie za tamte bezpodstawne oskarżenia, nagłaśniane medialnie głównie przez wicestarostę Łossana. (…)

Czy będzie Pan dochodził roszczeń z powodu zniesławienia?

– Nie, z dwóch powodów. Po pierwsze, według prawników, nie mógłbym pozwać o zniesławienie konkretnych osób, które mnie oczerniały, a tylko to miałoby sens, gdyby oni właśnie musieli zadośćuczynić wpłacając prywatne pieniądze np. na cele charytatywne. Mógłbym jedynie pozwać zarząd, a gdybym wygrał odszkodowanie wypłacone byłoby z budżetu starostwa. Szkoda zachodu i narażania budżetu powiatu na straty. Po drugie, zniesławienie się tym ludziom nie udało, prawda się obroniła. Wyborcy obdarzyli mnie zaufaniem w wyborach, więc swój czas i energię poświęcam na dobre wypełnianie mandatu poselskiego, a nie na jałowe spory.

Wróćmy do tego odszkodowania. Starostwo wypłaciło ponad 0,5 mln zł firmie H.. Takie były wyniki mediacji z wykonawcą, którego wyrzucił Pan z kontraktu na wyposażanie Pałacu w Chrzęsnem.  Za co to tak naprawdę zapłaciło starostwo? (…)

Więcej na łamach Wieści.

Informujemy, że wszystkie komentarze, nie odnoszące się do tematu artykułu będą kasowane. W tej chwili trwa konflikt dwóch środowisk samorządowych, w którym nie mamy zamiaru uczestniczyć. Nasi Czytelnicy mają prawo do merytorycznych informacji i takowych komentarzy.

8 KOMENTARZE

 1. No ale pół miliona zapłacił starosta, a nie szef powiatowej kultury na rzecz prywatnej firmy, Pytanie czy to się nie odbyło pod parasolem ochronnym Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej?
  Nie lepiej byłoby przeznaczyć te pieniądze na podwyżkę dla radnych i zarządu, przecież oni ciężko pracują za śmieszne pieniądze lub przeznaczyć na pomoc ludziom naprawdę potrzebującym

 2. @Stefan, Twoja propozycja przeznaczenia tych srodków dla radnych i członków zarzadu powiatu zasługuje na uznanie,szczególnie dla zarzadu te pieniądze byłyby uzasadnione.

 3. Szanowny Panie Pośle Uściński ! Obecnie Pan jako przedstawiciel partii rządzącej ma do dyspozycji wszelkie instrumenty prawne i dochodzeniowo-śledcze i powinien Pan z całą determinacją sprawę wyjaśnić,za Panem stoją setki tysięcy ludzi ,liczymy na Pana. Zero tolerancji dla złodziei w naszym powiecie !

 4. Pan Uściński związku ze sprawą Chrzęsnego miał postępowanie za naruszenie dyscypliny finansów publicznych przed Regionalna Izbą Obrachunkową. Został ukarany, można sprawdzić, grzywną.

 5. Pan Uściński związku ze sprawą Chrzęsnego miał postępowanie za naruszenie dyscypliny finansów publicznych przed Regionalna Izbą Obrachunkową.
  Został ukarany, można sprawdzić, grzywną.

 6. Z artykułu:
  „mediacji z wykonawcą, którego wyrzucił Pan z kontraktu na wyposażanie Pałacu”

  W tym dopieszczonym puzderku kolo Tłuszcza nie byłem jeszcze ale chyba ktoś dogląda tam mienia publicznego ?
  Dawniejsi dziedzice na pałacowe fanaberie i wydatki przez nie generowane mieli co najmniej parę folwarków.
  Dbać o legendy lokalne jednak naprawdę warto !!

  Mimo cyklicznego wracania przez ogólnopolskie media do tzw. mafii wołomińskiej.
  Która nie była z Wołomina. To pewnie przez zeszyt komiksowy z kpt. Żbikiem „Śledzić Fiata” , gdzie duża część akcji toczy się w dziupli złodziei aut. Łatka przylgnęła i tak z pokolenia na pokolenie schemat żyje własnym życiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj