Bezduszność ludzi czy przepisów?

6

Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Kobyłki, która została pozbawiona wjazdu do własnej posesji. Sąsiedzki spór doprowadził do tego, że pani Grażyna został zmuszona wyprowadzić się ze swojego domu. Polubowne rozwiązanie problemu nie doszło do skutku, więc sprawa trafiła do sądu. Póki co, pani Grażyna nie ma możliwości korzystania z własnej nieruchomości. Przez brak dostępu do drogi publicznej nie może m.in. opróżnić zbiornika z szambem czy wystawić pojemnika ze śmieciami.

– Zamieszkuję nieruchomość w Kobyłce przy ul. Poniatowskiego. Po ponad 50-ciu latach zamieszkiwania sąsiad zablokował mi dojazd z posesji do drogi publicznej, powołując się na prawo własności. To była taka wspólna droga przejazdowa bez uregulowania prawnego. Każdy nią przejeżdżał. Sąsiad, który mieszka przede mną wybudował dom, zrobił podział działek i uregulował sobie te przejazdy. Wykorzystano jednak to, że my nie mieliśmy nigdzie zapisu na papierze w sprawie tej drogi Sprawa uregulowania służebności drogi koniecznej będzie ustanowiona sądownie, ponieważ polubowne załatwienie sprawy nie odniosło skutku. Do tego jednak czasu nie mam możliwości korzystania z własnej nieruchomości. Nie ma innego dostępu do drogi publicznej. Nie mogę opróżnić zbiornika z szambem, skorzystać z pomocy lekarskiej w nagłych przypadkach. Do tej pory poruszałam się poprzez przysłowiową szparę w płocie, jednak zagrodzono mi nawet to przejście. Aby dostać się do domu muszę pokonać drogę przez „dzikie chaszcze” nadrabiając 1,5 km. Sytuacja zmusiła mnie do opuszczenia własnego domu, bo jego zamieszkiwanie absolutnie nie jest możliwe – zrelacjonowała nam pani Grażyna. (…)

Więcej na łamach Wieści.

6 KOMENTARZE

  1. Tytuł prawny do nieruchomości spowoduje, że interwencja z policjantem spowoduje aresztowanie szantażysty.
    Co – w Kobyłce brak funkcjonariusza dzielnicowego ?
    Zgłosić to trzeba nie do gazety a do organów przymusu bezpośredniego.

  2. I dlatego na tym zadupiu nigdy nie będzie się dobrze mieszkało, każdy tylko patrzy jak tu utrudnić życie sąsiadowi…brak tunelu i wiaduktu jest tego dowodem.

  3. Pewnie! Niech sobie te bramy i mury złotem wysadza jak nie mają co z kasą robić…….a najlepiej fosę wykopia
    MASAKRA!!!!!!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj