Starostwo stawia warunki

11

Dyskusja o przyszłości tej niezagospodarowanej działki w centrum Wołomina bezowocnie toczy się już od wielu lat. Chodzi o teren po starej pływalni przy ul. Broniewskiego, który ku swojej zgubie w części należy do Powiatu, a w części do gminy Wołomin.

Na ostatnim spotkaniu z radnymi Wołomina starosta Kazimierz Rakowski przekazał jednak dobrą nowinę, która daje cień szansy na to, że losy opuszczonego miejsca wreszcie się odmienią. – Dwie instytucje jak gmina i powiat na tak małej działce niczego nie zrealizują – mówił starosta. (…) – Ale my też umiemy handlować i targować się. Już dostaliśmy od was 130 metrów działki na bibliotekę, ale jeszcze musimy coś potargować, żeby z całą odpowiedzialnością i spokojem przekazać tę działkę. (…)

Więcej na łamach Wieści.

Informujemy, że wszystkie komentarze, nie odnoszące się do tematu artykułu będą kasowane. W tej chwili trwa konflikt dwóch środowisk samorządowych, w którym nie mamy zamiaru uczestniczyć. Nasi Czytelnicy mają prawo do merytorycznych informacji i takowych komentarzy.

11 KOMENTARZE

  1. Serce boli jak patrzy się na niszczejący obiekt. Pamiętam w jakich bólach powstawał i jaka radość sprawił wszystkim mieszkańcom i to nie tylko Wołomina. Osobiście uważam ze za zmarnotrawienie zainwestowanych w ten obiekt pieniędzy i doprowadzenie do jego ruiny pan J. M. powinien odpowiedzieć karnie. Oby nie doprowadził do podobnego stanu obecnej firmy gdzie prezesuje.

  2. Basen na Broniewskiego owszem był dobry ale na inne czasy. Nie wiem co i jakie okolicznosci doprowadziły do jego zamknięcia. Jednak obecny obiekt na pewno spełnia normy i standardy. To nie zmienia postaci rzeczy,że teren juz dawno powinien byc odpowiednio zagospodarowany a nie straszyć.Jezeli Starostwo oczekuje wiekszego zadośćuczynienia za ten teren to juz dawno samorzadowcy powinni sie dogadać.

  3. Czy Państwo wiecie że oficjalnie basen na Broniewskiego jest w stanie wygaszenia a nie rozbiórki czy dewastacji i całkowitego rozkradzenia wszystkiego co do joty. Ten obiekt powinien dziś wyglądać tak jak wyglądał w chwili jego zatrzymania. Dlaczego gazeta pokazała tak optymistyczne zdjęcie – tak to było 5 lat temu teraz o ruina niczym obiekty olimpijskie w Donbasie. Za taki stan rzeczy i brak należytego nadzoru oraz marnotrawstwo i sprzeniewierzenie nieodwracalne mienia społecznego o znacznej kwocie powinni ponieść odpowiedzialność władze miejskie i to trzech kadencji. Mam nadzieję że prokurator w końcu to zrobi.

  4. Wbić palik powiesić kartkę : PPOŻ. i z bani. Co do spełniania standardów – na nowym – to sie zbysiu mylisz. Za krótki, za płytki a czystość? – też kuleje. Ale ciepły jest ! Cieplejszy niż w wesołej i jachrance.

  5. Już 8 lat trwa ta batalia o basen-końca nie widać. Żadnego pomysłu na ten teren. Ludzie zadbajmy o nasze centrum a nie o parki za 5 milionów złotych na krancu miasta.

  6. Można by tam zrobić łażnie miejską taka jaka była w latach 60 tych na w parku moniuszki.Pryśnic kosztował 1 zł a wanna 5 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj