Takie dy, dy, dy… za 76 tysięcy

40

Kilka miesięcy temu, 21 maja celebrowaliśmy kulturalne przeżycia, jakie dotąd były nam obce. Niebywały rozmach, niespotykany zasięg i zaangażowanie setek ludzi. A wszystko po to, by plac pod Pałacem w Chrzęsnem gościł chóry i solistów na wielkim koncercie z okazji 1050. Chrztu Polski. Nie nam ocenić poziom artystyczny imprezy, ale śmiało możemy zapytać: Kto i za ile to „przeżycie” zapłacił.

Niedawno w myśl Ustawy o dostępie do informacji publicznej zwróciliśmy się do organizatora – Starostwa Powiatowego w Wołominie, ze stosownym zapytaniem. Ponieważ imprezę rozliczono dopiero 30 września, odpowiedź dotarła do nas kilka dni temu. Nim przedstawimy urzędowe wyliczanki, tytułem wprowadzenie zamieścimy kilka zdań wstępu.

W marcu i kwietniu bieżącego roku mieszkańcy powiatu wołomińskiego po raz pierwszy usłyszeli o organizacji koncertu, jakiego jeszcze w powiecie nie było. Okazją do jego przeprowadzenia stała się 1050. rocznica Chrztu Polski. Pomysłodawcy imprezy szybko wskazali, że najlepszym miejscem do występów solistów i chórów będzie plac przed pałac w Chrzęsnem. Na realizację historycznego przedsięwzięcia brakowało jedynie kasy, ale i na to znalazł się pomysł. Zaproponowano „powiatową ściepę” (70 groszy od mieszkańca). (…)

Więcej na łamach Wieści.

40 KOMENTARZE

 1. Ten miernota Cienki Bolek miał okazję zrobić sobie kilka zdjęć z gitarką na tle profesjonalnych muzyków budząc tym drwiące uśmiechy

  • tak zdecydowanie artykuł pani Teresy wypada lepiej 😉

   Szanowni Mieszkańcy zapraszam do obejrzenia tego teatrzyku zielona gęś i wyciągnięcia samodzielnych opini. Wesoły happening jaki urządził teraz już ,,szary mieszkaniec wołomina” jest zaiste przekomiczny. Dukanie z kartki skserowanych wypowiedzi pewnego pana (z czasów kiedy nawet nie był jeszcze urzędnikiem) – doprawdy farsa. W dniu XYZ pan urzył sformułowania kurka wodna a w dniu XZY niestosownie skomentował fryzurę – pełna merytoryka!!!

 2. tej pani teresy co za poprzedniej władzy tak mocno przekonywała mieszkańców, że RIPOK to najlepsza inwestycja dla miasta a śmieci wcale nie śmierdzą???

 3. Były już burmistrz Wołomina zapytany w styczniu tego roku przez dziennikarkę Wieści o to, jaką rolę w gospodarce odpadami w Wołominie, za jego kadencji, odgrywał wiceburmistrz S. J. stwierdził: ,,od początku odpowiadał za ten projekt, odpowiadał za współpracę z ramienia urzędu z MZO, nadzorował MZDiZ, jak również on odpowiadał (z podziału obowiązków pomiędzy wiceburmistrzami) za Wydział Ochrony Środowiska”

  http://wiesci.com.pl/2016/01/sprawa-ripok-patrzylem-przyszlosciowo/

 4. Ja nie chce czytać o tym co jaka pani sądzi na temat czyjegoś wystąpienia. Ja chcę wiedzieć ile ton śmieci nam mogą zwiezc do miasta.Juz wiem.Z Wieści

 5. z przytoczonej wypowiedzi jak i z ogólnie znanych faktów – ojciec ripoku pozostaje ciągle ten sam

  ale ciągle trzeba nie lada umysłu, jak teraz wybrnąć z tego problemu…

 6. Wieści piszą o powiatowej zrzutce. Co ciekawe, w ramach tej swoistej dotacji celowej dla starostwa część zadań nie została wykonana. Nie odbyła się szumnie zapowiadana rekonstrukcja w Ossowie. Pytanie czy starostwo odda gminom część pieniędzy za niewykonane zadania.

  Starostwo nie rozliczyło się z gminami za ten projekt promocyjny, a już słyszy się, że starosta byłby skłonny przyjąć od gmin kolejne pieniądze, tym razem na szpital,za który odpowiada powiat.

 7. Informujemy, że wszystkie komentarze, nie odnoszące się do tematu artykułu będą kasowane. W tej chwili trwa konflikt dwóch środowisk samorządowych, w którym nie mamy zamiaru uczestniczyć. Nasi Czytelnicy mają prawo do merytorycznych informacji i takowych komentarzy.

 8. Oszczędni organizatorzy robią oszczędnie imprezy. Jacy organizatorzy, takie imprezy. Ta jest jedną z tańszych. Brawo.

  • A ja czytelnik oczekuję więcej dociekliwości np.od kogo wynajęto scenę,dlaczego wynajęcie sceny kosztowało taką ,,dowcipną” sumę 19 999 zł !,czy był ogłoszony jakiś przetarg czy konkurs na wynajęcie sceny

 9. Panie Starosto Rakowski żali się Pan że było mało ludzi ,ale winy może trzeba szukać u nieudolnego organizatora który nie zamieścił reklamy w najbardziej poczytnym tygodniku powiatowym jakim są Wieści Podwarszawskie

 10. Nic nie mam do uświetniania takiej rocznicy jaka jest 1050 rocznica Chrztu Polski.Jednak skoro i tak wynajeto scene to koncert powinien być np.W Wołominie na Huraganie aby jak najwiecej ludzi przybyło , skoro juz organizuje sie impreze z takim rozmachem. A tak do Chrzęsnego niewiele osób przybyło, bo nie było dobrej reklamy no i miejsce troche na uboczu. Pomysł dobry ale szkoda takiej kasy bo nie było zapewne poządanego efektu.Ale moze sie mylę.

 11. ps. jest to kolejna impreza , która troche w sztuczny sposób uzasadnia istnienie w Chrzęsnym takiego obiektu w zarządzie powiatu.

 12. Okazuje się, że W Chrzęsne to teraz stolica powiatu, chodź oprócz samych zainteresowanych nikt nie uczęszcza na te wszystkie artystyczne występy. Po pierwsze za daleko, po drugie mało atrakcyjnie dla ludzi. Ostatnie dożynki powiatowe w tym miejscu to też niestety porażka. Słabo, bardzo słabo!!!

 13. Chrzęsne jest zbyt daleko, żeby dojechał tam zwykły mieszkaniec. Większość wydarzeń powinno odbywać się w Wołominie na przykłąd w Galerii Korozja i Kolor. Do Wołomina można dojechać pociągiem i autobusami. Do Chrzęsnego dojazd jest problemowy.

 14. Wynajęcie tak dużej sceny z montażem i demontażem za niecałe 20 tysięcy to nie jest wcale dużo. Powiedziałabym, że to była naprawdę skromna kwota. Poczytajcie sobie sobie cenniki firm, które się tym zajmują profesjonalnie.Albo zadzwońcie napiszcie maila i się zapytajcie.

   • Masz rację barbarzyństwem jest nachalne wykorzystywanie kultury jako narzędzia dla działań pijarowskich. Starosta dygotał z wrażenia czemu się nie dziwię bo to jest poczciwy chłop z Kozłów i nietrudno go zadziwić.

 15. Oby tak się stało :
  „Informujemy, że wszystkie komentarze, nie odnoszące się do tematu artykułu będą kasowane.[…] Nasi Czytelnicy mają prawo do merytorycznych informacji i takowych komentarzy.”
  Też tego sobie bym życzył.

  Czekam pilnie na jakąkolwiek moderację komentarzy 🙂
  Pozdrawiam i życzę dużo energii !

 16. Niektórzy na kulture wcale nie wydawali by pieniędzy. Ale czy o to chodzi? Gdyby starosta wydał nie 75 tysięcy a 275 tysięcy to by było wydarzenie na wyższym poziomie i cała Polska by o tym usłyszała. Więcej na kulturę panie starosto. Więcej kultury, więcej kultury, po stokroć więcej kultury panowie, bo słoma coponiektórym z butów wystaje. Z tą słomą z butów, to akurat dobrze bo wiadomo kto swój chłop. Dlatego popieramy burmistrza Elżbietę Radwan całą kupą.

 17. Byłem na wydarzeniu, w mojej opinii:
  – lokalizacja – piękne miejsce, kto nie był, polecam odwiedzić. Na huraganie być może przybyłoby więcej osób, ale mogłoby zabraknąć tego klimatu, którego Kompleksowe w Chrzęnym nie można odmówić. Komu zależało – przybył, choćby darmową komunikacją zwiedzając po drodze resztę naszego powiatu.
  – części artystyczna – ciekawie, historycznie merytorycznie, przeplatane występami orkiesiestr z całego powiatu i solowym wystepami, zakończone patriotycznymi wspólnymi śpiewami i pokazem fajerwerków – wypadło świetnie.
  – koszty – trudno ocenić, zawsze można byloby zrobić taniej lub drożej, wiec kto będzie chciał znajdzie powód, że było zbyt drogo, ten kto uzna że za tanio raczej sobie odpuści komentarz 😉
  Kto nie był ma czego żałować, szczególnie opowieści o naszych korzeniach nawet sprzed 996r, o czym nie każdy wie:)

 18. Przez nieumiejętną organizację wysiłek amatorskich orkiestr i chórów został zmarnowany bo wielu mieszkańców na przykład mojej wioski Guzowatki by tam pojechało ale ani ja ani moi znajomi z wioski do dziś o tej imprezie nie wiedzieliśmy,do nas docierają praktycznie tylko Wieści Podwarszawskie a tam organizator zapomniał zamieścić ogłoszenia o takiej imprezie. Organizowanie takich imprez za pieniądze podatników trzeba w przyszłości powierzać ludziom odpowiedzialnym i kompetentnym.

 19. Identyczna sytuacja była rok temu(2015r) w Chrzęsnem ,organizowano wtedy majówkę za znaczne pieniądze była też scena występy orkiestr bardzo wiele stoisk jarmarcznych a zainteresowanie praktycznie żadne już wtedy spotkało się to z ostrą krytyką .Dlaczego nieudacznicy z uporem osła trwonią nasze pieniądze.

 20. W tym całym Chrzęsnem to chyba diabeł się zebżdził tam nic się nie uda zdziałać w dodatku z takimi z czarnym wąsikiem i czarną peleryną na ramieniu

 21. ,,Wyjazdowe” posiedzenie powiatowej komisji kultury odbędzie się 29.11 w Postoliskach …….u proboszcza (zapraszają na stronie powiatu) JADĘ!!!

 22. Cmentarne posiedzenie powiatowej komisji kultury na …. cmentarzu w Postoliskach 29.godz 12.oo korzystam z zaproszenia zajeżdzam pod cmentarz a tu przy cmentarzu w tym momencie wypadek trzy trupy ,Chrzęsne – to chyba jednak tam diabeł działa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj