A jednak!

12

Wygląda na to, że wiosenne, burzliwe zebranie w Nowych Lipinach nie powstrzymało burmistrz Wołomina przed budową gminnego, wielorodzinnego budynku komunalnego. W świetle wydanej w dniu 3 listopada decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, dom powstanie tak jak zakładano, przy ul. Rolnej. (…)

Więcej na łamach Wieści.

12 KOMENTARZE

 1. Informujemy, że wszystkie komentarze, nie odnoszące się do tematu artykułu będą kasowane. W tej chwili trwa konflikt dwóch środowisk samorządowych, w którym nie mamy zamiaru uczestniczyć. Nasi Czytelnicy mają prawo do merytorycznych informacji i takowych komentarzy.

 2. Czy jak ktoś jest mniej zamożny to już patologia? Tylu rodzinom brakuje dachu nad głową: samotne matki z dziećmi, osoby starsze i schorowane, których nie stać na opłacanie mieszkań z różnych względów. Jak będzie dobry nadzór nad tą kwestią to uważam, że nie powinno być problemów.

  • Samotne matki ! ? powinny się zastanowić wtedy jak zadzierały spódnice przed żonatymi chłopami ,a teraz my podatnicy mamy ich utrzymywać,to naprawdę patologia i bagno

 3. Po co mam chodzić do pracy, jak wy co zasuwacie od świtu do nocy harujecie na moje imprezy znaczy się dzieci:). Teraz dawać mi za darmo chatę, bo zima idzie i nie ma gdzie imprezować. Znaczy się wychowywać dzieci 🙂

 4. Co za głupi wpis. Niech zgadnę po co umieszczony – może jakaś nagonka?
  Prawda jest taka, że nie daj Boże jakiejś tragedii to nie ma jak pomóc ludziom i gdzie umieścić bo obecny zasób komunalny jest nie wystarczający. To dobra inwestycja – oby tylko trafiły tam normalne, pożądne rodziny, których jedynym problemem jest mały dochód.

 5. Bardzo durny pomysł z tą budową. Remontować stare kamienice i oddawać potrzebującym, podkreślam remontować ! Gmina jest zadłużona a tu budowa . Jedyny kto na tym zarobi to wykonawca , miastu zostanie dług.Patrząc na obskurne komunalne wołomińskie kamienice aż wierzyć się nie chce że zamiast je remontować to miasto przystępuje do budowy nowych mieszkań. To co , stare mają się rozpaść i straszyć swoim wyglądem ?

 6. Ludzie miasto nie może remontować wielu obskurnych kamienic, bo takowe nie należą do miasta. Ba nie należą też do tam mieszkających, a właściciele są Bóg wie gdzie . Jak znam życie obecna władza zastała taki stan rzeczy . Z drugiej strony miasto pewnie ma jakąś pieczę nad tymi kamienicami i w razie gdyby sie coś stało: pozar, zawaliłby się dach to tą władze będziecie winić , że do tego dopuściła.

 7. Zgadzam sie,że ludzie ubodzy,to w zdecydowanej wiekszosci porzadni ludzie. Czy jednak budowanie specyjalnych budynków tylko dla takich osób jest potrzebne.Wyobrazmy sobie na zasadzie analigi szkoły tylko dla ubogich.Powinno byc tak ,że takie osoby w takim czy innym stopniu powinny byc zintegrowani z ludzmi majetniejszymi.Dlaczego mamy te osoby wyprowadzać z centrum Wołomina, nie mozna tych kamienic remontować? Oczywiście władze powinny w ten czy inny sposób wspierac ludzi ubozszych, ale czy budowanie oddzielnych budynków kiedys zwanych pekinami to najlepsze rozwiązanie.A może pomagać w wynajmowaniu lokali, zakupu we wspólnotach pojedynczych lokali i przeznaczaniu to lokale komunalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj