Drugi prezes dla MZO

72

Wołomińska spółka Miejski Zakład Oczyszczania będzie miała poszerzony skład zarządu. Jak poinformowały na sesji Rady Miasta władze gminy, 2 stycznia 2017 r. w MZO zostanie zatrudniony nowy członek zarządu (wiceprezes) – były prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Końskich.

Jarosław Kubala był budowniczym Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Końskich. Odwołany w 2015 r. przez burmistrza, jak czytamy na lokalnym portalu tego miasta, ze względu na rzekome błędy popełnione przy przygotowaniu rozbudowy.(…)

(…) sam zainteresowany, w rozmowie z Wieściami przedstawia inną niż władze gminy wersję wydarzeń. Jak mówi, doprowadził do budowy instalacji RIPOK, i na wartą 36 mln zł inwestycję zdobył 14-milionową dotację unijną. (…)

Więcej na łamach Wieści.

72 KOMENTARZE

 1. Oj, pani burmistrz przeczytała ze zrozumieniem kodeks spółek handlowych i swoje własne elaboraty! Sukces! Nie rozszerzony skład zarządu, ale skład ilościowy określony przez przedstawiciela jedynego wspólnika na obecną kadencję. Ot, do kogoś dotarło, że coś postanowił już dawno temu, a teraz zrealizował. Lepiej późno, niż wcale. A czy ktoś słyszał o konkursie na obsadzone stanowisko?

   • To ma związek z kwalifikacjami obecnej burmistrz do nadzorowania właścicielskiego miejskich spółek i fachowością obsługi prawnej tych spółek. Lektura akt rejestrowych MZO to kopalnia wiedzy o braku fachowości u zatrudnionego tam prawnika. Bo jako jedyny wspólnik w pierwotnym wniosku o wpis ujawniony był burmistrz ówczesny z osobistym numerem Pesel. Takie stanowisko obsadza się osobą wyłonioną w konkursie. Ktoś o konkursie słyszał? O postępowaniu konkursowym na członków rady nadzorczej też jakoś cicho było… Nie należy krytykować poprzedniego burmistrza i chwalić obecnej, bo styl sprawowania władzy u obydwu jest denny…

   • i ty Syfku jako jeden z głównych winowajców dobrze o tym wiesz. Czy może twoje ataki mają coś wspólnego z utratą stanowisk przez familię? 20 tysi miesięcznie to tylko ty co miesiąc przytulałeś. A tu koniec. Pozostało gryźć.

 2. Kolejny „fachowiec” w MZO? W Końskich odwołany tu powołany. Chyba po to by śmierdzielownia ruszyła.
  Zaczyna już śmierdzieć

 3. Teraz trzeba nadrobic dwuletnie opóznienie w realizacji zamierzeń poprzedniej władzy.Stad tez sciagniety fachowiec.Nie trzeba było tak od poczatku?

 4. Odwołany w 2015 r. przez burmistrza, jak czytamy na lokalnym portalu tego miasta, ze względu na rzekome błędy popełnione przy przygotowaniu rozbudowy.(…)
  – Dobre …Elżbieta Nieudolna Jest coraz bardziej nieudolna….Masakra

 5. A obcy – narobi chlewu bez przejmacji – w końcu – nie on tu mieszkać będzie. Chyba czas żeby cały Wolomin sie opowiedział za tą niby-instalacją. Dlaczego nie ma w tej sprawie referendum , skoro sprawa dotyczyć będzie pokoleń??

 6. Jak to sie stało,ze taki fachowiec został wypatrzony, w naszym nie małym kraju przez władze Wołomina.Niech sie bierze do pracy aby nadrobić 2 letnie zapóznienia w uruchomieniu instalacji.

  • Syfku nie zapominaj się! To nie Radwanowa ściągneła tego blaszaka na Wołomin tylko ty i Rycho! Dzięki wam piękne Adonisy! Wołomin o was nie zapomni! Może jakieś mauzoleum wam wystawi za zasługi zaraz obok tej wiaty!

   • Myślenie to nie jest to, co ci wychodzi najlepiej, ale z klaką na dobro obecnej, nieudanej, ale bardzo z siebie zadowolonej ekipy, nadajesz się jak mało kto. Nie mam nic wspólnego z obecną ekipą władzy, ani z żadną poprzednią. Gdybyś miał 10 dag rozumu i odrobinę ciekawości świata i dociekliwości, to byś zauważył, że w moich postach są istotne informacje merytoryczne, bardzo obce zarówno obecnej, jak i poprzedniej ekipie. Długo, nawet bardzo długo obecna burmistrz realizowała swoje decyzje właścicielskie, a może tak długo nie zdawała sobie sprawy ze skutków swoich decyzji. I tu informacja cenna dla przeciwników RIPOK: wszelkie decyzje i zobowiązania podejmowane w okresie, kiedy w składzie zarządu MZO Sp. z o.o. znajdowała się jedna osoba są, z mocy prawa, nieważne. Może warto z tej informacji skorzystać? Decyzją reprezentacji jedynego wspólnika zarząd MZO w obecnej kadencji miał być dwuosobowy. Sprawa druga to brak postępowania konkursowego na obsadzane w spółkach stanowiska, tak w zarządzie, jak i w radzie nadzorczej. Dlaczego panuje zmowa milczenia w kwestii umowy zawartej z projektantem i wykonawcą niefortunnej instalacji? Szczególnie w kwestii określenia przedmiotu umowy, absolutnie kuriozalnie opisanego. Coś jeszcze wspomnę o odpowiedzialności zarządu za działania na szkodę spółki, jej wspólników – to bardzo ważne i podkreślone wężykiem, i wierzycieli. Pani burmistrz – może pożyczę ksh? Uprzedzam, że nie pożyczam książek, ale tym razem zrobię wyjątek…

   • Sylwek przestań truć przed świętami. Pilnuj swoich interesików a miasto zostaw w spokoju. Wystarczająco namieszałeś.

 7. Trzeba w końcu wyprowadzić sprawę Ripoku i Mzo na prostą, jeśli to oznacza zatrudnienie dodatkowej osoby no cóż samo się nie zrobi. Łatwo pisać brednie oszołomom co nie mają pojęcia o sytuacji prawnej, administracyjnej jak i finansowej w jakiej znalazło się Mzo dzięki wspaniałym poczynaniom Madzi i Syfka. Blaszak za 15 mln postawiony bez kompletnego zaplecza! Wołomin niefrasobliwe działania wesołych lovelasów będzie odczuwał jeszcze przez kolejne miesiące o ile nie lata. Oby udało się tym razem.

 8. To Burmistrz jeżeli tak bardzo narzeka na Sylfka i Madzie to niech poda ich do sądu? Sprawa sie wyjasni a nie brednie wygaduje po ludziach.

 9. Syfku spokojnie przyjdzie twoja kolej w odpowiednim czasie! Wszędzie twoje podpisy a teraz zwalasz na innych? nie bądź śmieszny!

 10. Sylwuś szwagrów zbaw 😉 nie wiesz do kogo masz się przykleić, mało komu na rękę takie umorusane łysiątko, a to z radnymi pis spiskujesz, a to buty liżesz staroście, a to z kobylarzem chcesz kombinować. Jedno jest pewne do kogo by się banda nie przykleiła spadek w notowaniach murowany. Teraz winę za Ripok na Elkę zrzucają – no ciekawe – a kto wtedy rządził?

  • Budowę rozpoczętą przez Madziara skończyła Radwan. Madziar zatrudnił Kuśmierowskiego, a Radwan takiego samego Kubalę. Przez dwa lata pani burmistrz oszukuje i manipuluje faktami.

  • Hycel, ubierz choinkę i bierz się za karpia w wannie, bo ci się bidota utopi. Prezesowanie minęło bezpowrotnie. Elka sobie bez ciebie poradzu. Czas to zaakceptować, zamiast bredzić na forach. Wesołych Świąt.

 11. Przyczyny odwołania prezesa PGK w Końskich opisuje lokalna prasa. Podobnie jak w Wołominie zakres przetargu na budowę RIPOK nie był zgodny z decyzją środowiskową. Wychodzi na to, że do Wołomina ściągnięto Kuśmierowskiego bis. Ktoś komuś taką propozycją drugiego prezesa MZO podłożył przysłowiową świnię.

  • Decyzję środowiskową uchyliło SKO. Obecnie sprawa toczy się w WSA. RIPOK w Końskich może zostać zaknięty. Taki specjalista w Wołominie został zwolniony i zatrudniono identycznego powiązanego z PO . Dostał kilkanaście tysięcy miuesięcznie oraz mieszkanie. Nie mamy własnych doświadczonych dyrektorów?

 12. Po powołaniu drugiego prezesa MZO Ciepielewscy wychodzą na figurantów. Na dobre stracili pozory fachowości i niezależności. „Nieudolna” burmistrz pokazała jak jurne kozaczki przyszpilić obcasem. O sukcesach w wyborach mogą teraz tylko pomarzyć.

  • Jaguśka syfu narobiła a teraz zdziwiona że trzeba rozwiązywać problemy po niej? oj Jagna Jagna miał ty swoją szansę, d… dałeś to teraz czego gryziesz? Szwagrów obsadzałeś to było dobrze???

 13. http://forum.echodnia.eu andrzejzdunek, dnia 19 Gru 2016 – 1:13 PM, napisał:
  Jarosław Kubała, były prezes PGK w Końskich, odwołany za nieprawidłowości podczas realizacji projektu RIPOK, prawdopodobnie będzie realizował podobny projekt w Wołominie woj.mazowieckie. Jak się dowiedzieliśmy, jego wynagrodzenie będzie wynosić kilkanaście tysięcy złotych i będzie miał zapewnione służbowe mieszkanie. Otrzymał od kogoś rekomendacje, jako znakomity fachowiec w tej dziedzinie…

  A kto rządzi w Wołominie? Nie czasem kolesie z PO? Ciekwe od kogo dostał te rekomendacje? 😉

  • Ty szwagier sam rekomendacji podobno latasz i szukasz po całym Wołominie i Kobyłce? Co kolegów brak? Do PUPu idź się zarejestruj nierobie a nie tu gryziesz? Śniegu napadało idź chodniki sprzątać. Napisz ile tysiaków brałeś za siedzenie i dłubanie w nosie? Efekty pracy : 0,0000000 no to i poleciałeś więc czego teraz zdziwiony?

 14. Sorki, to ja rekomenduję do zwolnienia lub zatrudnienia. Nikt nie będzie mi przeszkadzał, wchodził w paradę albo mieszał w garach. Słuchajcie byłe i obecne pełnomocniki oraz prezesy, macie stać lub leżeć jak każę. Jarka zatrudniłam bo ma dobre koneksje, a imię po byku. Kwalifikacji nabierze przy mnie. Nie martwcie się moi kochani RIPOK uruchomi też z moją pomocą.

  • 101% racji Eluchna. Taki chłop zobaczy kawałek i zaraz sięga po wałek. Może on ma go lub miał, ale nie do wszystkich ciał. Dzisiejsze rozdania nam mówią, że się pobiją, że się pogubią.

 15. Jam jest Jagoda nikt mi nie będzie przeszkadzał w mąceniu. Ukończył ja studia kardynalskie i jestem namaszczon do rządzenia w tej mieścinie. Nikt nie będzie mnie wchodził w paradę! Namaszczam szwagrów i one majom być na wysokich stołkach! Macie stać lub leżeć jak wam każe. Kwalifikacji nie macie szwagry? Przy mnie ich nabierzecie. Ja mam koneksje, znajomych. RIPOKA postawię bom Jagoda jest nie od parady!

 16. Szwagry stołki potraciły to teraz chcą się do wołomińskich radnych przytulić!
  Rynio i Jagusia kolejna wielka wiata!

 17. Żenada, kumotry gryzą szwagrów za to samo co robią na ich miejscu. Ciepielewski zastąpił Jagodzińskiego, Urbanowski Biesiadę, a Jaczewski Wiatraka. Tylko komisarz Rajchert nadal pociąga za sznurki i chórem klaki dyryguje. W raporcie o ripok macocha ujawnia ojca, a następca czeka z publikacją jej wniosku do marszałka o uruchomienie wysypiska. Długo już szwagrów dołować nie będziecie, bliżej niż dalej jest kopniak co was wymiecie.

  • szwagier nie płacz a co Kubuniunie, Szymony jak się dostały na posadki???
   Syfek załatwiał? a teraz gryzieta bo kasy nie ma???
   W Kobyle mieli wam tyle posad nazałatwiać i jak???
   Przy staroście lataliście ostatnio – pomoże szwagrowej brygadzie???

 18. a ludzie czytają te komentarze i widzą, że wy wszyscy to ściek
  rzygać się chce
  po lekturze i utrwaleniu nazwisk nikt na was nie zagłosuje

 19. Nowy prezes musi nadrobić dwa lata opóznień w realizacji RIPOK, nie przeszkadzajcie mu. Tyle pracy przed nim, ale to dzieki poprzedniej władzy, nie bedzie znaczacych albo wogóle podwyzek w gospodarce odpadami.Tylko po co te dwu letnie opóznienie.

  • Kto nadrobi podobne opóźnienia tego prezesa w Końskich? Kuśmierowski? Obywatelu przstań bredzić, Sylwester minął, a Ty ciągle na rauszu lub haju.

 20. Od czego tam Sulich, kuźwa, od pokazywania się i brania kasy. Jeszcze jedno, nie ma burmistrz komu w Wołominie dawać mieszkań tylko wywalonym na pysk platformerskim prezesom.

  • od dawania za nic to był Rynio spadochroniarki naprzyjmował
   drugi cwaniak Jagodowy szwagrami i kolesiami chciał wszystkie spółki poobsadzać
   ale się skończyło – skoro spółkę wpędzili panoczki w kłopoty znaczy trzeba pomóc i próbować wyprowadzić sprawę na prostą, trzeba najpierw zobaczyć co pokaże nowy pomocnik. Po efektach i efektywności pracy ocenimy
   Jak nie będzie efektów to pewnie spotka go los pewnego prezesa, który całe dnie spędzał na lansie i fejsbukowaniu aż dostał kopa w zad.

 21. Nagrania niedługo pokażą prawdziwe oblicze panującej władzy. oj bedzie się działo oj będzie. Będzie to koniec kadencji.

 22. Sylwestrze szantażowanie ludzi podchodzi pod prokuraturę – dawaj dawaj co tam masz popatrzym co zmontowała ekipa szwagrów przez miesiące na bezrobociu

 23. Będzie się działo ale co? tak jak pod masztem gdzie pewien szwagier wartę pełnił??? kawa na ławę Sylfku?

 24. Trzeba rozliczyć pewnego Szymunia za pewne umowy – kto z nich profity ciągnął i nadal ciągnie?
  Czemu pan Szymuś taki doświadczony ekspert uciekał w skarpetach przed kontrolą zewnętrzną?

 25. szwagry miały u Kobylarza lody kręcić? i jak posady już są? mieszkańcy pewnie się ucieszą i z radością przyjmą ten desant?

  • Interesuje coś więcej? Wyciąć, zająć i okupować. Dla wszystkich nie wystarczy, więc odbiera się raz platfusom, raz pisiorom ostatnio szwagrom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj