Przeklęta szkoła

10

Idąc radzymińską ulicą Batorego w stronę Parku Księżnej Eleonory Czartoryskiej nie sposób nie zauważyć okazałego budynku z napisem „Gimnazjum nr 1 im. mjr Stefana Waltera”.  Tymczasem w budynku nie ma ani jednego ucznia szkoły wymienionego wyżej patrona.

– Dziś to prawdziwy chichot historii, bowiem tu uczą się dzieci i młodzież z Zespołu Szkół im Ks. Eleonory Czartoryskiej.  Dziwnym zrządzeniem losu młodzież z Gimnazjum nr 1 oraz SP nr 1 została kolejny raz oszukana poprzez nieodpowiedzialne decyzje władz miasta przy akceptacji większości (młodych, ale niezbyt doświadczonych radnych) Rady Miejskiej – opowiada wyraźnie rozgoryczony sytuacją, mieszkaniec Radzymina.

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że uczniowie, nauczyciele oraz rodzice uczniów obydwu szkół czekali ponad 25 lat na nową szkołę i gdy już wydawało się, że 1 września 2016 roku ziszczą się marzenia kilku pokoleń, niespodziewanie nowy budynek z piękną halą sportową zajął Zespół Szkół nr 2. – Na nic zdały się zapewnienia burmistrza z inauguracji nowego roku szkolnego o przejściu do nowego budynku. Czar prysł jak bańka mydlana, bo od września minęło ponad cztery miesiące i nic się nie zmieniło. Kolejne terminy przejścia do nowej placówki (a było ich aż 5) tylko ośmieszają włodarzy, gminę w oczach mieszkańców. Wypada przypomnieć: 1 IX, 31 X, 11 XI łącznie z organizacją Święta Niepodległości, 5 XII, 2 I 2017. W obecnej chwili nie podaje się już żadnego terminu – dopowiada mieszkaniec, obserwujący z uwagą to szkolne zamieszanie. (…)

Więcej na łamach Wieści.

10 KOMENTARZE

  1. Wydaje się, że burmistrz, by odtrąbić na fejsie kolejny sukces, był gotowy posłać dzieci do szkoły z grzybem, smrodem i innymi „pomocami naukowymi”… Jego słowność legła nomen omen w gruzach po kilkukrotnych zapewnieniach o przeprowadzce do wyremontowanej szkoły. Pytanie po co było obiecywać nierealne terminy?

    Mam radę dla burmistrza. Niech przestanie się uważać za mędrca, który może dowolnie ustawiać życie innych ludzi bez oglądania się na konsekwencje. Jednym z przykładów takiej impertynencji jest organizacja ruchu drogowego koło nowego gimnazjum. Jakiś geniusz pozamieniał tam normalne, szerokie ulice (Czartoryskiej, Daszyńskiego) na jednokierunkowe, aby wykazać jak „troszczy się” o dobro dzieci. Efektem są korki i wypadki. Niech ktoś spróbuje dowieźć dziecko od Batorego i potem zawrócić – nie da się. Wcześniej można było spokojnie skręcić w ul. Czartoryskiej i po problemie. Teraz jest to zakazane, ale na szczęście kierowcy coraz częściej mają w nosie ten idiotyczny przepis i jadą pod prąd. Podobnie z ulicą Daszyńskiego i 11 Listopada, gdzie mieszkańcy nie mogą teraz zaparkować pod domem samochodu i zmuszeni są robić to w… zatoczce autobusowej przy szkole – bo tak każą nowe, wprowadzone przez mądrych inaczej urzędników przepisy…

    Przykłady można mnożyć niestety: nowe znaki zakazu zatrzymywania (Żeligowskiego), garby na drodze gdzie nigdy nie było wypadku itp…

  2. Burmistrz dostał wielki kredyt zaufania i niestety nie wykorzystał go. Wpadka goni wpadkę. Najpierw nikt nie sprawdził firmy, która ma jak najgorszą opinię i masę spraw sądowych i „zaczęła” remontować dwójkę,potem te terminy… Dochodzą mrzonki o sprowadzeniu Mercedesa do Radzymina… A miało być tak pięknie….

  3. Artykuł napisany stronniczo przez nauczyciela ze szkoły nr 1 Pana W. Radzymin przez wiele lat był zaniedbany jesli chodzi o szkoły, a nasze tereny sa najbardziej napływowymi w całej Polsce. Szkole nr 2 zalało i nie było to zaplanowane, nie rozumiem sensu artykułu w tym momencie kiedy do przeprowadzki i ferii zostało 14 dni. Szkoła nr bedzie miała swoja nowa szkole a dwójka wroci na swoje. Szkoda ze Pan W. bedac Radzie miejskiej w poprzednich latach nie zrobił nic dla poprawy szkolnictwa tylko krytykuje obecna rade.

  4. do Nauczyciel vel burmistrz. Dosyć zwalania winy na poprzedników, bo to co zrobiłeś do tej pory, a raczej dokończyłeś po poprzednim burmistrzu. Panie Chaciński za taką niekompetencję powinieneś się podać do dymisji i zaoszczędzić wstydu naszej gminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj