Tunel w Sasina opóźniony?

Tunel w Sasina opóźniony?

Wszystko wskazuje na to, że blokowanie wykupu działki przez jednego z właścicieli terenów przy przejeździe w ul. Sasina (informowaliśmy już o tym na łamach Wieści) może poważnie opóźnić budowę tunelu. Czy zapowiadany termin oddania wołomińskich tuneli jest zagrożony? Poniżej odpowiedzi inwestora i wykonawcy.

Ponieważ w ostatnim czasie dochodziły do nas niepokojące informacje dotyczące rzekomych problemów na placach budowy tunelu pod torami na os. Słoneczna i w ul. Sasina, zdecydowaliśmy się potwierdzić je w spółkach PKP PLK i Torpol. Chodziło o zasłyszane wiadomości o problemach z szybem windy w ul. Geodetów i niemożnością przeprowadzenia niezbędnych przewodów elektrycznych przez blokowaną przez mieszkańca działkę przy budowie w ul. Sasina. Pytanie Wieści brzmiało: Czy zaistniały powyższe problemy przy budowie tuneli pod torami w Wołominie i czy termin oddania do użytku tej inwestycji (podany na II kwartał 2017 r) pozostaje niezagrożony?(…)

Więcej na łamach Wieści.

(12) Comments

 1. #chcemytunelu

  Wystarczy porozmawiać z budowlancami. Tunel jest źle zaprojektowany i na początku inna firma niewłaściwie wykonała przygotowanie i zabezpieczenie gruntu. Problemem są wody gruntowe i zagrożenie w odprowadzaniu wody deszczowej. Jak zrobią wg. Obecnego projektu będzie zalecany. Etap prac elektrycznych został zakończony jako pierwszy w I połowie 2016 i linia energetyczna już dawno funkcjonuje. Gdzie są więc prawdziwe powody???

 2. obywatel

  Porazka ogólnie, terminy sa bardzo długie ludzie prawie juz 2 lata męczą sie z jednym przejazdem przez Wołomin.

 3. a r t u r r o s

  Mimo tego, że Torpol i PLK podają ii kwartał 2017 roku jako termin finalizacji kontraktu to redakcja wywęszyła sensację i cud mniemany. Wiwat profesor mniemanolog. Ten sam termin jest w druku, a n ie dwa różne.

 4. Andrzej

  Wszyscy jakoś czarno to widzą. Może i mają rację. Ja, gdyby mi ktoś robił coś za darmo na mojej działce, patrzyłbym na ręce cały czas. Warto dodatkowo, by ktoś z urzędu przyjrzał się ich robocie. Najlepiej niezależny fachowiec od tego typu budowli. Dla Torpolu priorytetem było oddanie w terminie torów, zwłaszcza tych dla przewozu towarów. Reszta infrastruktury to już temat drugoplanowy.

 5. obywatel

  Drugi kwartał to 01.IV ale i 30.VI więc aby do wiosny.Za wąsko i za nisko, przynajmniej ten na Geodetów powinien być pojemniejszy.

 6. Pisiewicze

  Ludzie!! Sprawa tuneli została zawalona przez Madziara, a calkowitej destrukcji dokonała Radwan. Tak Radwan, a wiecie dlaczego? Dlatego, że nie kontroluje robór, niczym się nie interesuje a na pewno nie tunelami. Szumnie ogłaszali otrawcie tuneli pod koniec 2016 a tu jak zwykle porażka. Stawiam, że tunele otworzą dopiero w 2018 na samą kampanię wyborczą, a by radwan odtrąbiła jakiś sukces... żenada.

 7. a r t u r r o s

  Na terenie kolejowym to inwestor niech kontroluje- linia ma termin: 2-gi kwartał 2017 roku . Taktowidzetuiteraz. Zgadzam się też z tym, że żenada to drugie imię prezydentów Tuska i Mazowieckiego razem wziętych.

 8. mark

  GRATULUJE NASZYM WŁADZOM SAMORZĄDOWYM CUDNIE DZIAŁAJĄCYCH SŁUŻB DROGOWYCH . OD 20 GODZINY SZKLANKA NA DROGACH I CHODNIKACH . JEŻDŻĘ PÓŁTOREJ GODZINY PO NASZYCH GMINNYCH LOKALNYCH DROGACH . ANI JEDNEJ PIASKARKI ANI JEDNEJ SOLARKI !!!!!! NIECH SIE TO MPO ROZPADNIE - TO NA WOŁOMIŃSKICH DROGACH BĘDZIE BEZPIECZNIEJ. ZA CO WY PIENIĄDZE BIERZECIE???

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *